Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után trombózisom lenne...

Szülés után trombózisom lenne kialakulóban?

Figyelt kérdés

Császárral született a babám(nem én akartam!)

Kaptam vérhígítót, 2 injekcióval, de elkezdett dagadni a jobb lábam, bokám, vádlim,combom is kicsit. Nem fáj, de érzem hogy feszül.

Még bent vagyunk a korházban, tegnap este szóltam, hogy valami nem ok, elvittek UH-ra, ott rendben volt minden. Vérvétel megtörtént, ott is.

Akkor mi a fene ez?

Félek!

Már komolyan kisírtam magam, hogy ittmaradok a korházban, megmurderelek.


2017. okt. 13. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szülés után majdnem mindenki lába úgy feldagad, mint egy elefánté. Ettől függetlenül érdemes figyelni rá, de ha kaptál vérhigítót akkor nem valószínű, hogy baj lesz. 1-2 hét mire lemegy a vizesedés.
2017. okt. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugi! Ha az Uh és a vérkép is jó akkor tuti nem trombózis! Lehet vizesedik és azért feszül, próbálj ki vízhajtót.


Nekem decemberben volt és nem dagadt a lábam, nem volt piros/lila sem! Viszont nagyon fájt a vádlim, föleg ha pipáltam a lábammal.

Ekkor mentem a sürgősségire két nap múlva mikor már nagyon fájt! Vérképem katasztrófa volt viszont uh-n nem találták (sürgősségin csak általános szonográfus volt), befektettek, másnap a főorvos megtalálta a bokámnál. A vérképem egy hét múlva lett nagyjából jó hiába kaptam injekciót. Akkor mehettem haza!

2017. okt. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most e miatt nem mehetünk haza :(

Dokim jött megnézett, azt mondta jól ráijesztettem.

Hát na.

Nekem csak az a fura hogy 04 helyett, dupla adag vérhígító kell, holott negatív minden.. Akkor miért?

Észreveszem egyáltalán ha trombózist kapok?

2017. okt. 13. 09:36
 4/8 anonim ***** válasza:

2vagyok.

Biztos tényleg megijesztetted őket. Meg az orvosok úgy vannak vele, hogy inkább adják a vérhigítót (akár nagyobb adagban) az a tuti mégis. Attól nem lesz semmi bajod, míg ha gond van attól lehet.


Örülj, hogy tutira mennek inkább, minthogy hazaküldenek kivizsgálás nélkül.

Azért ha trombózisod lesz azt megérzed, nagyon fáj olyankor a láb, én alig bírtam menni. Ha minden negatív akkor nyugodj meg!

2017. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, a kórházban trombózis gyanúval jobb helyen vagy, mint otthon. Nekem mikor volt, akkor nem csak dagadt, de fájt is a lábam. A vérhigító adagja súlytól is függ, én 0,4 helyett 1-et kaptam (még szülés előtt kezdődött) és szülés után is még hetekig kapnom kellett.

Inkább aggódjanak és figyeljenek oda rád, minthogy ne vegyék figyelembe a panaszaidat.

2017. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A clexane-t v fraxiparint ttkgra adjuk 0.4-et az kap aki 40kg

Azert kapsz 0,8 at mert 80 kg koruli vagy.

Ha a doppler negativ es a vervizsgslat is akkor relaxalj.

2017. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Bo folyadekot igyal es mozogj sokat le fog menni a vizesedes

Trombozisnal is mozogni kell

2017. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi uccsó! :) Kozben utana neztem, erdeklodtem tuzetesebben is.

Nem 80,hanem 100 is vagyok tán.(haha)

Nem vicces amúgy, kínomban nevetek.

Remélem húzunk hazafele épségben.

2017. okt. 13. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!