Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kell intéznem a kórházz...

Hogyan kell intéznem a kórházzal kapcsolatos dolgokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első babás kismama vagyok, és segítségre lenne szükségem. Nem igazán tudom, mit, hogyan kell intézni. Szóval a 16.kerbe járok az sztk-ba nőgyógyászhoz. A főorvos a kezelő orvosom, másnál nem voltam, a kórházban is egyszer genetikai uh-n. Szóval nekem most hogyan kellene eljárnom azt illetően, hogy a kistarcsai kórházban szüljek? A nőgyógyászomnak külön kell szólni? És hány személy kell a szüléshez, mármint hogy kell e még valakinek szólnom? Vagy kell-egyáltalán szólnom, vagy magától értetődő hogy a nőgyógyászom vezeti majd a szülést?

Köszönöm a segítséget!


25+1hkm



2017. okt. 13. 15:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Kinyitod a kis szádat és megkérdezed a kezelőorvosod!

Hogy lenne már egyértelmű, amikor nem magánba jársz hozzá.

2017. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs fogadott orvosod, akkor ott kell szülnöd ahova területileg tartozol. Az sztk-s orvosnak nem kell semmit mondanod, mivel ez őt már nem érinti.
2017. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Én is sztk-ba jártam. Kórházban senkinek sem szóltam, hanem amikor beindult a szülés, felhívtuk a mentőt és bevitt a legközelebbi kórházba (tudtuk előre hogy melyik lesz az) és az ügyeletes szülésznő majd a végén az ügyeletes orvos levezette a szülést.


Ha területileg a Kistarcsaihoz tartozol, akkor nincs más dolgod. Hacsak nem akarsz felfogadni külön egy szülészt. Mert akkor el kell menni bemutatkozni, hogy szeretnél nála szülni. Ő meg megmondja hogy mennyibe kerül majd. Kb 100-200 talán?

2017. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, 25 hetesen már nem sok orvos vállalja el, legalábbis itt mifelénk, a 18 hét plafon.
2017. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Segítséget kértem....nem kioktatást. Mivel nem tudom hogy ez hogy működik.


Kedves 2.! Hallottam, hogy a nőgyógyászom ki szokott menni a kórházba szülést levezetni. Így is kell neki szólnom? Illetve hallottam hogy szülésnél van egy szülész orvos és szülész nő is. Most akkor 2 embernek kell szólnom? Vagy ez hogy vagy?

2017. okt. 13. 16:19
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 13. 16:22
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön szólsz az magán úti lesz és fizetsz!
2017. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mindig hozzá jársz az SZTK-ban nem jelenti automatikusan, hogy nála is fogsz szülni. Legfeljebb ha abban a kórházban dolgozik és pont akkor ügyel, amikor szülsz.

Kedves Kérdező!

Ha szeretnéd, hogy ő vezesse le a szülésedet kérdezd meg tőle. Nem biztos, hogy el vagy vele késve mivel eddig mindig hozzá jártál. Ha elvállalja, valószínűleg onnantól a magánrendelésére fog hívni téged (bár orvosa válogatja, engem egyetlen egyszer hívott a magánrendelésére de ez a ritkább) és a kórházzal is ő fogja intézni a dolgot. Amikor eljön a szülés ideje bemész majd a kórházba, hogy xy doktor páciense vagy és majd ők fognak neki szólni, hogy mikor menjen be.

Szülésznőt te döntöd el, hogy fogadsz vagy sem. Én nem fogadtam, csak orvost.

Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok neked! :)

2017. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm utolsó! :)

Arról nem hallottam, hogy lenne magánrendelése. Minden orvosnak van? (bocsi a buta kérdésért)

2017. okt. 13. 16:40
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem mindegyiknek van de a legtöbbnek igen.

Mihamarabb kérdezd meg tőle, hogy vállalja-e a szülést, mondd el, hogy sajnos nem tudtad, hogy korábban kellett volna.

Akkor elmond majd mindent. Árat nem biztos, hogy fog mondani. Én konkrétan rákérdeztem anno a dokimnál és ő pl azt mondta, hogy amennyit gondolunk. Ha van magánrendelése, akkor felénk egy alkalom árának a tízszeresét szokás de ő külön kiemelte azt, hogy nála ez nem elvárás.

Sok sikert, remélem elvállal az orvosod. Ha nem, akkor se aggódj, az ügyeletes orvos is lelkiismeretesen el fog látni, minden rendben lesz. :)

2017. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!