Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban való szülésnél én...

A kórházban való szülésnél én választhatom meg a vajúdásnál a testhelyzetem?

Figyelt kérdés
Már 2 éves múlt a fiam, itthon szültem meg,csodálatos könnyű szülésem volt.Jelenleg 25 hetes terhes vagyok,és sajnos lehetetlen idehaza a világra hoznom a következő babám.Voltam látogatáson a kórházban ahol szülni fogok, de néhány dolog még homályos.Félek tőle elég rendesen.A kérdésem hogy ,a testhelyzetemet én választhatom?Gondolom a szülésnél nem sajnos.A másik fontos kérdésem az volna, hogy mivel az első babám burokban született(gyorsan,és könnyen jött)ha a jelek azt mutatják a következő is így jönne,kérhetem-e az orvost hogy ne repesszen burkot...mert úgy vettem észre ez rutin művelet szülésnél.Köszönöm a válaszokat,és nagyon kérlek titeket,ne hurrogjatok le,tényleg félek a kórházi szüléstől.
2010. máj. 29. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
_Nem tudom melyik kórházba voltál, de a Szent Imrébe van alternatív szoba olyan testhelyzetbe vagy ahogy akarsz és nem repesztenek feleslegesen burkot se.
2010. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sok kórházban te választhatod meg a vajúdási testhelyzetet, kivéve ha infúzióra vagy ctg-re vagy kötve. Azaz oxitocinnal indított szülésnél biztos, hogy nem.


Egyébként kórháza válogatja. Ha megírod, melyik kórházban fogsz szülni, az odavalósi kismamák tudnak neked tapasztalatokkal szolgálni.

2010. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudod melyik kórházban szülsz? Mert úgy jobban tudnának segíteni, ha valakinek volt ott tapasztalata. Én az első babámat egy mér bezárt kórházban szültem, elég lepukkant volt, ennek ellenére klassz szülés volt. Akkor a sétálás esett jól, vajúdás alatt végig sétáltam, ágyra támaszkodtam, többször zuhanyoztam. Kitolás alatt le kellett ugyan feküdni, de nekem úgy is volt kényelmes. Másodikat az ÁEKban szültem, az is nagyon jó volt, a szülőszoba hatalmas, volt kád, franciaágy, szuper szülésznő. Labdán vajúdtam végig, kitolás fekve, de itt ha akartam volna, választhattam volna más pozíciót. Gátvédelem is volt. Ne tarts tőle szerintem. Nekem mind a két szülésnél repedt magától a burok, így nem tudom, mennyire van rá mód, hogy ne repesszék (de úgy tudom teljesen fájdalmatlan, tesómnak kellett, mert csak szivárgott a víz, és fertőzés veszélye miatt nem várnak többet 24 óránál a fájásokra) Szerintem, ha teheted érdemes orvost, esetleg szülésznőt választani, és előre lebeszélni, hogy hogyan is szeretnéd :)
2010. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A ceglédi kórházban lesz a szülésem
2010. máj. 29. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudom írni mint az utolsó, énis az ÁEK-ban szültem és vajúdásnál azt csináltam amit csak akartam. :)


Kedves utolsó, csak nem a Újpesti Szülőotthonba szülted az elsőt? :)

2010. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"így nem tudom, mennyire van rá mód, hogy ne repesszék (de úgy tudom teljesen fájdalmatlan, tesómnak kellett, mert csak szivárgott a víz, és fertőzés veszélye miatt nem várnak többet 24 óránál a fájásokra"


Én így jártam, mint a válaszoló tesója, pontosan így. Folyt a víz, de több, mint egy napig nem jöttek a fájások. Jött hát az oxitocin, ctg, fekvés, infúzió, majd a burokrepesztés. Maga a burokrepesztés egyáltalán nem fájt, de utána brutál felerősödtek a fájások, annyira, hogy edá-t kellett kérnem.

2010. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14:27-esnek :)


Nem, az első a Szabolcs utcai kórházban szültem :) "Hangulatos" kis fakkok voltak, kb 2mx2m-esek, jól le is döbbentem mikor megláttam a áekos szülőszobát :D Egyébként meg annyira nem számított, mert a Szabolcsban is azt csináltam, amit akartam, csak ott kijjebb kellett sétálnom, mikor egy kis forró zuhanyra vágytam :)



Sajnos nem ismerek olyat, aki Cegléden szült :( Remélem tudnak segíteni! /azért nagyon rossz lehet, hogy ennyire félsz a kórháztól, remélem ez valamelyest enyhül, mire a szülésedre sor kerül!/

2010. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs(hála az égnek)a ceglédi kórházzal kapcsolatban,de a ceglédi barátaink azt mondják,jaj,csak oda ne kerüljön az ember!
2010. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
...utolsónak: tudok a rém hírekről,és már utána jártam.Sajnos igazak. A rémes hogy ha kinézel az ablakon,ott a temető,és a kedves portás bácsi csak ceglédi vágóhídnak nevezi a kórházat...sok minden van ott ami arra ösztökél hogy egy bokor alatt is jobb szülni mint ott,de mit tehetnék? Beszélgettem anyukákkal akik ott szültek...mint egy horror film, az elbeszélésük alapján.Ez van!
2010. jún. 1. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is azt csinálhattam vajúdásnál amit csak akartam! Szinte végig ültem!
2010. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!