Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnővel kapcsolatok kérdés!...

Eszo kérdése:

Védőnővel kapcsolatok kérdés! Ki lehet a védőnőm? Én választhatom ki?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a lakcím szerinti lesz..de nekem a lakcímkártyámon még az előző címem van ( 25 km a mostanitól )

Akkor is hozzá kell járni? vagy magmondom az új címem, és akkor ő hozzá is mehetek?! vagy hogy van ez?


2010. jún. 1. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a tartózkodási helyem szerinti védőnőhöz mentem, és megbeszéltem vele, hogy majd átíratom a tartózkodásit állandóra. Az állandó lakcím szerintihez tartozol, mert a babát is a te állandó lakcímedre fogják bejegyezni, így az ottani védőnő kell kimenjen. Mivel látogatnia kell a babát, de szabályozva van, hogy a területére született babákat. Így választanod nem lehet védőnőt, ahhoz kell járnod, akihez a babád tartozni fog - az meg az állandó lakcím szerinti. Inkább jelentkezz át, mert minden babával kapcsolatos irat a baba bejelentett lakcímére megy (az meg a te állandó lakcímed.)
2010. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy állandó lakcímem, ami 70 km-re van attól a várostól ahol most lakom, ezért itt csináltattam egy ideigleneset, ami a pároméknál van, de mi nem akartunk együtt lakni a szülőkkel ezért eljöttünk albérletbe. Ide nem tudunk bejelentkezni, de a védőnő azt mondta,ahhoz kell mennem ahol a baba lakni fog, az teljesen mindegy, hogy be vagyunk-e jelentve vagy sem. Így felkerestem ezt a védőnőt, és valóban így volt, nem a bejelentett lakcím számít, hanem az, hogy mikor ki kell mennie a babát megnézni, akkor az ő körzetébe legyetek. 33hkm
2010. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igy van.Nekem és a kislányomnak ugyanaz a bejelentett lakcimünk,de máshol lakunk albérletben.Ez a cim sehol nincs feltüntetve.De ahhoz a védönöhöz tartozol aki a tartozkodási helyedhez tartozik.Hiába nincs bejelntve.Nekem is az a védönö jön aki az albérlethez tartozik.
2010. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 válaszoló!


És nektek csak az állandó lakcímetek van? vagy szerepel a lakcímkártyán ideiglenes is?


Mert nekem nincs rajt ideiglenes cím..

az a baj, hogy mi zártkertbe költöztünk és ott nincsenek utcanevek..csak helyrajzi szám..biztos megoldható lenne így is, hogy átjelentkezzek ide, csak hosszadalmas, és feleslegesen nem akarom járni az okmányirodákat!


szóval szerintetek csak kerssem majd fel az ehhez közeli védőnőt, és kész?


köszi a segítséget!

2010. jún. 1. 11:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell bejelentkezned, ez egész biztos. Mi még albérletben laktunk, amikor terhes lettem, a szüleimhez voltam bejelentve, de az albérlet szerinti védőnőhöz mentem. Aztán szülés előtt 2 héttel költöztünk el a saját lakásba, átjelentkezni nem volt idő, de egészen mindegy, mert a kórházban úgyis megkérdezik, hogy a lakcímkártya szerinti címre viszed-e a babát. (Csak érdekesség, hogy 4-en voltunk a szobában, és abból 3 nem oda vitte.)
2010. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11.01-es vagyok. Lehet hogy nem jól értettétek amit írtam, hát igen kicsit bonyolult. Szóval nekem van egy állandóm, van egy ideiglenesem és egy 3. helyen lakunk albérletbe, és ahhoz a védőnöhőz kell járnom, amelyik az albérleti címhez tartozik. Nem az a fontos hova vagy bejelentva, hanem az hogy hol laksz a picivel.
2010. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! most megnyugodtam..nem szíesen kezdtem volna el ezt a lakcímváltoztatásos történetet, mert az illetékes okmányiroda is 20 km-re van..oda is buszoznom kellett volna..meg az a sok papírmunka, meg magyarázkodás..

mégegyszer köszi!!!

2010. jún. 2. 07:43
 8/8 anonim ***** válasza:
11:02-es vagyok.Nekem nincs feltüntetve az ideiglenes cimem sehol.A lakcim kártyámon csak az állando van ráirva.Az lbérlet cim sehol nem szerepel.
2010. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!