Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 21 hetes vagyok, a méhnyakam...

21 hetes vagyok, a méhnyakam 1/3-ára megrövidült. Pihenést és Diaphyllin 100 tablettát írtak fel. Éjszakánként bekeményedik a hasam. Ez a tabletta megelőzheti a méhszáj kinyílását? Amenyiben mégis kinyílna a méhszáj, elfogom veszíteni a picikémet?

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod elveszíteni! Ne is gondolj erre! Nagyon sok nőnek megrövidül a méhnyak idő előtt és még túl is hordják a babákat.HA nem nyílik ki akkor semmi baj nem lehet. Azért járj rendesen kontrollra!

A hasam nekem is nagyon keményedik jó pár hete, magnéziumot szedek rá.( Nem mindig hat)

Ne aggódj! nem lesz baj. Régen a nők nem is tudtak róla, ha megrövidült a méhszáj.

És igen, ez a gyógyszer megakadályozza a nyílást: simaizom lazító.

Nyugodt, boldog babavárást kívánok Neked!

29 hetes pocis

2008. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nem fogod elveszíteni, nyugi. Nekem a 16-ik héttől nyitva a külső méhszáj, és most már 35 hetes vagyok. A méhnyak is rövidebb, igaz csak egy cm-vel. Van egy barátnőm, neki a középső és külső méhszája is nyitva van a 23-ik héttől, és most nem tudja kiimádkozni a babáját, a 41-ik héten. Ne aggódj, pihenj sokat, szedd a gyógyszert. Nekem még nospa fortét is javasolt az orvos, ha sokat keményednék, és 4x2 szem magnézium citrátot. Minden jót!
2008. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még azt elfelejtettem, hogy legrosszabb esetben, ha beindul a szülés, vissza is tudják tartani. Ismerek olyan lányt, akinek 20 hetesen volt visszatartása infúzióval, és végül 39. hétre szült.

De ha vigyázol magadra, semmi baj nem lesz!

2008. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!Most máris jobban érzem magamat. Azt mondta az orvosom, hogy 4 hét múlva vizsgál meg legközelebb.Ez azt jelentheti,hogy addig feküdnöm kell,vagy elég, ha csak a fizikai munkák alól mentesítem magam?

2008. okt. 22. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!