Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tehetek, ha én el szeretné...

Mit tehetek, ha én el szeretném kerülni a magyar rendszer kínzásokkal, megalázásokkal teli szülészeteit?

Figyelt kérdés
Nem kérek beöntést (van már helyette kúp is), sem azt hogy egy életlen pengéjű borotvával kaszabolják a max. 1-2 napos borostámat. Szeretném ha empatikus, segítő szándékú orvosok, és személyzet venne körül, akik feleslegesen nem zavarnak a vajúdás alatt, de amennyire kell támogatnak lelkileg. Sem oxitocint, sem kézzel tágítást nem akarok. Úgy szeretném végigcsinálni ezt a férjemmel együtt, ahogy a természet megalkotta a folyamatot, olyan testhelyzetben ahogy kényelmesebb, nem pedig időre szülni, mert az orvos sietne. Nem akarok hasbakönyöklést, meg automatikus gátmetszést, csak mert az a szokás nálunk, nem akarom hogy utánna érzéstelenítő nélkül tűvel vájkáljanak a legérzékenyebb testrészem nyílt sebében. Nem akarom, hogy ébren tépjedjék ki belőlem a méhlepényt. Nem akarom, hogy úgy bánjanak velem akár egy vágóhídi állattal, és úgy beszéljenek velem mint egy utolsó senkivel, miközben életem legfontosabb eseménye zajlik. Nem akarom, hogy egy életunt, pökhendi orvos miatt bármi baja essen a babámnak szülés közben. A szülés utáni napokat nem szeretném vadidegen nők között, megkeseredett bunkó ápolónőkkel, magányosan, testileg, lelkileg megtörve, a párom, családom, és a kisbabám nélkül tölteni. Saját szobát szeretnék, ahol a párom is bennt töltheti a napokat-éjszakákat, ismerkedhetünk a babánkkal, és érezhetjük azt a csodát, hogy család lettünk. Nem szeretnék úgy járni mint sok ismerősöm, akiknek traumaként maradt meg a leírt módon zajló szülés, és ez rányomta a bélyegét a babájukkal, párjukkal való kapcsolatukra is. Illetve azt sem szeretném, ha emiatt nem mernék második terhességet vállalni, hiszen eredetileg két gyereket szerettünk volna. A magánkórházak számomra ideálisak lennének, de sajnos Sopronban élünk, és nehéz lesz megoldani a gyakori Pestre feljárást, illetve abban sem lehetünk biztosak, hogy a baba a kiírt időben érkezik, és mi időben ott tudunk lenni. Ezt hogyan lehetne megoldani? Ausztria is szóba jött, de mivel nem kinnt dolgozom, nem hiszem hogy meg lehetne oldani jogilag. Jelenleg még nem vagyok várandós, de sokat beszélünk erről a párommal, hogy milyen megoldás lenne megfelelő. Ő is hasonlóképpen gondolja, hogy inkább a zsebünkbe nyúlunk, de nem szeretné ha ilyesmit élnék át. Sajnos már neki is megvan a tapasztalata a kórházi bánásmódról, az édesapja kapcsán.
2017. nov. 8. 16:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
62%

1 szó vagyis 2

Magán klinika

2017. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy meg sokszor ugy nem lehet ahogy megalkotta a termeszet. Van h kozbe kell lepni és kell a rásegítés vagy gátmetszés, feltéve ha élni akarsz
2017. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
80%

Jól mondják az előttem szólok.

Vagy drága magánklinika (és ott sem fogják ezen kéréseid teljesíteni, mert az orvosi protokoll betartása kötelező, max vmiben "lazább"). A szülések 10% szokott "ahogy a természet megalkotta a folyamatot" szülés lenni. Én most vagyok ennek előkapujában, de eszembe se jutna, nem orvosi segítséget kérni. A lényeg, hogy a babám egyben és egészségesen megérkezzen, hogy ki turkál bennem az hidegen hagy :)


Másik opció: [link]

2017. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
82%
Maternity, Dr Rose vagy Róbert Károly magánkórház.
2017. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
91%

Ausztriába mehetsz nyugodtan szülni.

Az elvárásaid is teljesíthetőek, csak mélyen a zsebbe kell nyúlni:


"Ha azonban a kismama emelt színvonalú ellátást kíván, a számla 5 napi kórházi tartózkodás esetén akár a 2500 eurót (kb. 750 ezer forint) is elérheti. Itt hagyományosnál magasabb minőségű szobában kerül elhelyezésre az anyuka és a baba, az egyágyas kórterem ára például naponta 169,50 euró."


Link:

[link]

2017. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom, hogy csupa ilyen rémtörténettel találkoztál eddig. Pedig nem minden szülés ilyen a magyar kórházakban. Szerintem elôször is kell egy jó szülész orvos, akiben megbízol és akivel meg tudod beszélni az igényeiteket. Opció lehet vmelyik magân klinika, vagy ha nem ragaszkodtok a kórházhoz, vannak születésházak is. Persze ha nyitottak vagytok az ilyesmire. Én magyar kórházban szültem, teljesen megbíztam az orvosomban, most is ugyanígy csinálnám. Egyáltalán nem volt horror, még csak rossz élmény sem.
2017. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
43%

Nekem volt gátmetszésem, kézzel tágítás, az orvos majdnem a fél testével ráfeküdt a hasamra, úgy nyomta kifelé a babát, kaptam oxitocint, és a méhlepényt is ébren szedték ki belőlem, varrtak kívül-belül, szülés közben ha egy kicsit is felnyögtem, az orvos és a szülésznő egyszerre kiabált rám, hogy hang nélkül, MÉGIS ez volt életem legszebb napja, mivel megszületett a kisfiam, és különösebben nem érdekeltek a körülmények.

Nem akarlak megbántani, de szerintem egy kicsit sokat vársz. A szülés az szülés.

2017. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%

Nem értelek. Van 11 szülész-nőgyógyász a soproni kórházban. Kiválasztod azt, aki magánrendelést is csinál és számodra a legszimpatikusabb. Szépen bejelentkezel hozzá, elmondod neki, hogy mik az elképzeléseid. Vagy elvállal vagy elhajt egy másik kollégájához. Továbbá fogadsz egy szülésznőt és egy dúlát is, aki majd ápolja a lelkivilágotokat. VIP szobára is van lehetőség, ahol saját hűtőtől kezdve minden van. Amúgy pedig van náluk Jöttödre várva, Babybox program is, ezenkívül rooming in ellátási rendszerrel rendelkeznek. Mit szeretnél még? A legpuccosabb magánkórházban is vágni fognak, ha a babád vagy a saját életed veszélybe kerül.

Vagy akár választhatod az otthonszülést is. Vagy a terhességed utolsó hónapjára felköltöztök Pestre egy magánklinika mellé. A terhesség alatti vizsgálatok nincsenek olyan sűrűséggel, hogy megoldhatatlan legyen a Pestre való feljutás.

A lehetőségek száma végtelen, csak a pénztárcátokon múlik, de mivel magánklinikán gondolkodtok, így anyagi gondotok nyilvánvalóan nincs.

2017. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%
Ezt magànkórhàzban lehet nagyjàból megvalósítani.De,tudod a vàrandóssàg és a szülés soràn nem a Te kívànsàgaid és preferenciàid a leglényegesebbek,hanem hogy egy egészséges babàt hozz vilàgra.Hidd el mindenkinek vannak nem túl kellemes emlékei a terhessége és szülêse kapcsàn,de ha ott vagy,nem mindig foglalkozol azokkal a dolgokkal,amelyekről úgy gondoltad zavarni fognak.Az orvosok nem kínzàsból csinâlnak dolgokat,csak arra nincs kapacitás,hogy a szülés előtt,közben szülész-nőgyógyàsz gyorstalpalót tartson neked és mindenben kikérje a véleményedet.Úgy tudom a Róbert Kàroly Magànkórhàzban van lehetőség hàborítatlan szülésre,de az nem azt jelenti,hogy Te szabod meg a dolgokat,csak,hogy maximàlusan figyelembe veszik amit szeretnél.Viszont egy bizonyos ponton túl nincs beleszólàsod.
2017. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
71%
Mi kb. 1 órára lakunk Pesttől de azt olvastam hogy már az utolsó időszak vizsgálataira is oda kell majd bejárni. Mi arra gondoltunk hogy az utolsó hétre lehet hogy kiveszünk egy szobát valahol a városban a kórházhoz közelebb. Egyelőre ez a terv. Mivel rgy orvost se ismerek ott valószínű az ügyeletes opciót fogjuk választani.
2017. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!