Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szülés

A kérdés

Akinek régen a menstruációs görcsökbe nem tartozott alhasfájdalom, hanem helyette derék-, hátfájdalom: annak a szülés előtti jelek közé se fog?

Első babát várom. (37 hkm). Mindenhol azt olvasni,hogy a menstruációs görcsökhöz hasonlóan kezdődik a szülés.Nekem

régen sose fájt menzesznél a hasam,de a derekam,medencém, hátam rettenetesen, már napokkal előtte.Plusz jellegzetesen "ropogtak" a csontjaim,mellérzékenység,fázás,"antiszociálisság". Eddig fantasztikus volt a terhességem,semmi derékfájás. De most már kb. egy napja ezek a menzesztüneteim mind megjelentek. Lehet, hogy a szülést jelzik? Vagy csak leszállófájások? Ha nem volt hasgörcsöm régen, akkor a vajúdás korai szakaszában se várjam?

2017. nov. 10. 17:57  Privát üzenet  

A válaszok

38 hetes vagyok.

Nekem menzesznél csak enyhe kis hasfájás volt.

Most ennél erősebb fájdalmaim vannak, de hasonló jellegűek, mint mensikor. Van, hogy állandó a fájdalom, van, hogy bele görcsöl az alhasamba. Ezek a jóslófájások.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. nov. 10. 22:10 Privát üzenet
Nekem soha nem volt (eddig) hasgörcsöm mensi előtt/közben. Szülés napján volt, előtte csak tompa nyomás érzés, nekem nagyon joslok sem, szülés kozben volt. Detrékfájás a vegen volt nekem is, de a súly miatt.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. nov. 11. 03:43 Privát üzenet

Nekem is mindig a derekam akart szétszakadni menstruációkor.

A terhességem alatt soha nem fájt a hasam, nem görcsöltem.

A 39. héten ismét jelentkezett ugyanaz a feszítő érzés a derekamba, majd két óra múlva elfolyt a magzatvíz, és csak utána kezdődtek a fájások.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2017. nov. 12. 20:45 Privát üzenet

Szintén mint a 3.-asnak, mindig csak a derekam fájt.

Terhesség alatt Sosem volt jóslóm, a szülés magzatvízelfolyással indult. Minden előjel nélkül. Fájások is csak 3 órával később kezdődtek. Végig szülés alatt erősebb volt a derékfájásom mindennél. A kitolásnál semmi mást nem éreztem, csak mintha széttépnék a medencém.

# 4/5Időpont 2017. nov. 12. 21:49 Privát üzenet
Nekem menstruációkor hasi görcseim szoktak lenni, de szüléskor ilyen nem volt, csak csípőtáji görcsszerűérzés végig.

# 5/5Időpont 2017. nov. 13. 22:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Alhasi és hátfájdalom, mitől lehet?
Combtő ês hátfájdalom jelentheti valaminek a kezdetét? 13. dpon.
Szünni Nem akaró hátfájdalom amit 20-25percemként nem túl fájdalmas alhasi görcs kísér lehet ez a szülés kezdete?
Húzódó deréktáji és hátfájdalom lehet terhesség jele?
Derék fájás, alhasfájdalom és alig bírok ülni 25 hetesen, menjek dokihoz szerintetek? Vagy ez normális?
Nagyon erős hasszúrás és hátfájdalom föleg deréktájékon, mi lehet ez?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szülés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!