Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik szülés elindulás a...

Melyik szülés elindulás a jobb vajon?

Figyelt kérdés
Ha valakinek volt mindkettővel tapasztalata, megosztaná velem? Az egyik lehetőség, amikor a szülés fájásokkal kezdődik, még enyhék, majd sűrűsödnek és a kórházba érve a tágulás 1-2 ujjnyi. Ekkor gyakran burkot repesztenek és onnastól beindul a dolog, jó erősek lesznek. Vagy a másik helyzet, amikor elkezd a méhszáj tágulni, szinte észrevétlenül. Beérve a kórházba már 3-4 ujjnyi is lehet, ekkor burkot repesztenek gyakran. A kettő közül vajon melyik a fájás szempontjából könnyebben viselhető? Én azt gondolnám, hogy az első variáció, amikor kezdetben ugyanazt lehet érezni, csak enyhén és egyre erősödik. Mert a másiknál 3-4 ujjnyinál ha burkot repesztenek onnastól elég durva, nem?
2017. nov. 27. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelműen a második.

Nem is értem miért az elsőre voksolsz, amikor az hogy a fájások ellenére is alig tágulsz, nem jelent jót.

2017. nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Erre nincs jó válasz, ugyanis mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Lehet, h ami valakinek egyáltalân nem fájt, attól a másik már a falat kaparja. Szóval mások tapasztalataira nem nagyon tudsz alapozni, nincs ilyen, h ha ez neked jobb volt, akkor az nekem is jó lesz. Amúgy nekem 2ujjnyinál repesztettek burkot, addig enyhe menzesz szerû görcsöket éreztem. Burokrepesztés után oxitocint kaptam, 2-3 perces fájásaim lettek, de azok sem voltak elviselhetetlenek. Mint egy nagyon erôs görcs. De nem tudom, h ez neked hasznos-e, a saját szülésed lesz majd a sajátod :)
2017. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

én bár most várom az első bábám

de nem hinném hogy ezt tényleg ellehetne e dönteni ahány szülés annyi féle megélt fájdalom...

és ha azt nézed sokkal könnyebb lehet 3-4ujjnyival bemenni azaz előtte fájdalom mentesen tágulni(vajúdni) ugyanis akkor lehet egyből erős fájásaid lesznek de már nincs sok hátra..

aki pedig 1-2 ujjnyi tágulással is fájdogál az sem marad ki a nehezebb részéből csak később ér oda és talán kevesebb energiával vészeli majd át a végét mert már előtte is fájt neki mégha annyira nemis..

viszont ez csak egy elmélet..mivel senki nem egyforma időn keresztül éli meg..lehet valakinek a keményebb része 4 órás míg másnak csak fél óra.. ezért ezt tényleg nem lehet semmivel se mérlegelni..

szóval igazából az számít hogy milyen hosszúra nyúlik a vajúdás lehet van aki jobban megszenvedi attól a szülést hogy már valamennyire tágult fájdalom nélkül..

de reálisan nézve pont az ellenkezőjét mondanám mint amit te, azaz hogy az a rosszabb mikor teljesen zárt vagy és a kezdettől fogva érzed a tágulás alatti fájdalmat..

tényleg sok mindentől függ!

legjobb ha elfolyik a magzatvíz mert az gyorsabb szülést eredmenyez (kemenyebb fájásokkal jár viszont) kivéve ha elfolyik a magzatvíz és fájás meg nem akar jönni nagyon sok eshetőség van!

könnyű szülést kívánok! 37+3hkm :)

2017. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó kérdésedre: nem.

3 ujjnyira voltam kitágulva mikor beértem a kórhába, már majdnem 6 órája szivárgott a m.víz, az úton kezdődtek a fájások, 5 percesek, de nagyon enyhék voltak még 2,5-3 óráig, utána kezdett csak erősödni, de ekkor már csak mindennel együtt úgy 1,5 óra volt hátra.

Iszonyat alacsony a fájdalomküszöböm egyébként! Egy gyantázásba simán belehalnék 😅

2017. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első volt. És szörnyű volt. Másodikat választanám.

Kb. 5 órája görcsöltem már, mikor bementünk a kórházba. Hasam alja fájt (nem a derekam). Menszesznél erősebb görcsök, nagyjából 10 percenként másfél percig, zuhanytól nem múlott. Teljesen zárt voltam, amikor az orvos megvizsgált!

Az első fájásoktól számítva 14 óra múlva lettem két ujjnyira kitágulva, ekkor már 2-3 percesek voltak, és pokolian fájt. Utána jött az epidurál végre, oxi, burokrepesztés, kézzel tágítás.

17 órával az első fájások után meglett a baba.

2017. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az első féle volt nekem, és soha senkinek nem kívánnék olyan szülést, mint ami nekem volt. az hogy iszonyatos volt nem is írja el elég jól, mennyire szenvedtünk. Szakadtam, majdnem elvéreztem, belém szakadt a lepény, a fiam nem sírt fel, stressz miatt sokkban volt, azt hittem nem is él... trauma volt az egész.
2017. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Szörnyű az ilyet olvasni mindig. Annyira sajnálom, hogy neked így alakult. :(


A kérdésről egyébként nekem az jut eszembe, hogy a fájás az milyen hülye szó magyarul. Persze a fájások fájnak általában, de a fájdalom intenzitása nem feltétlenül függ össze az összehúzódások hatékonyságával, azaz hogy mennyire tágul közben a kismama. Van, akinek iszonyatos fájdalmai vannak, mégsem akar tágulni rendesen. Más meg észre sem veszi szinte, és tényleg már négyujjnyinál tart.

2017. nov. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb, ha rendesen beindulnak a fájások (az, hogy ritkásan kezdődnek és egyre sűrűsödnek, vagy rögtön 5 percesekkel indít az tök mindegy) és akkor repesztenek burkot.

Ha enyhe fájásoknál és 1-2 centinél burkot repesztenek, arra akár azt is mondhatnánk, hogy szülésindukció....


Egyébként néha meglepően nehéz eldönteni, hogy tényleg megindult szülésről van-e szó vagy sem.

2017. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, 3 szülésem volt, és burkot csak a tolófájások kezdetén repesztettek, előbb nem. Az egyik magzatvíz szivárgással indult, ott akkor sem kellett.

1-2 ujjnyi méhszáj még semmi, a negyedikkel majdnem végig 1 ujjnyi volt, és végigvittem (ez császár lett végül).


A kérdésre, nekem a legkönnyebb és leggyorsabb az volt, amikor a magzatvíz folyt el. Nulla fájással kerültem a szülőszobára, 3 óra múlva megvolt a baba. A másik két természetes szülésem éjszakán át tartó, hosszú vajúdással járt.

2017. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tök érdekes, amiket írtok. Vagyis inkább az az érdekes, hogy pont összejöttek itt azok az emberek, akiknek elfolyt a magzatvíz és gyorsan szültek. Pedig ez azért nem olyan gyakori:D


Szülőszobán dolgozom, láttam már pár szülést. És tapasztalatom szerint az a jó, ha fájásokkal indul.

Nem véletlen, hogy a fájások beindulása előtti burokrepedést idő előttinek nevezzük, azaz tulajdonképpen nem az a "normális".

Azok a szülések, amelyek úgy indulnak, hogy elfolyik a víz és egy darab fájás sincs, jellemzően elég nyögvenyelősek. Még ha nem az első, akkor egy fokkal jobb a helyzet, akkor az Oxytocin azért általában elég jól elindítja, de mikor ilyen kifejtetlen, majdnem zárt méhszájjal folyik el a magzatvíz...:/

2017. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!