Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiírt időpont letelte után...

Kiírt időpont letelte után hány naponta kellett orvoshoz mennetek? Mit csinált ilyenkor?

Figyelt kérdés

Június 5-re vagyok kiírva, de egyelőre semmi jele, hogy történne valami... 2-3 naponta járok ctg-re. Az orvosom azt mondta, jövőhéten - ha addig nincs változás - valamilyen oxitocinos tehelést csinál. Nem tudom, ez szülésindítást jelent-e, vagy valamilyen terheléses ctg-t, jól van-e a baba.

Nektek mennyi időt hagytak túlfutni a kiírt időponton, be kellett-e feküdni, mikortól volt szülésindítás és ez hogyan történik?


2010. jún. 3. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

ha nem történik semmi 5étől naponta kell menni amnioszkópiára ha nem vagy még nyitva akkor NST ha nyitva vagy akkor gőzöm sincs nekem zárva volt a méhszájam még a 41 dik héten is és nekem is oxitocinos infúziót kötöttek be hogy legalább táguljak annyira hogy megnézhessék tiszta -e a magzatvíz ha erre se nyíltam volna ki, akkor jöhetett volna a mit most te kérdezel,az oxitocinos terhelés ami mesterséges fájásokat indít be vmi ilyesmit mesélt a doki. remélem neked nem kell ezeken végig menned jó egészséget nektek!! egy majdnem 3 hós kislány anyukája :-)

2010. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 13 napot hagyták túlhordani, de 2 naponta jártam nst-re és flowmetriára. A 13 napon fektettek be és nem indították, hanem azonnal császár lett (a kevés víz miatt). Ha jól tudom, orvosa és kórháza válogatja, hogy mennyit engednek "ráhúzni". üdv, kitartást
2010. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


10 napot hordtam túl és mindennap kellett nst-re mennem. Oxi terhelést nekem akkor csináltak mikor be kellett már feküdnöm 40+6nál Az egy infúzió ami fájásokat gerjeszt/ene de nekem semmi nem volt tőle csak a fiam reagált rá rosszul... Abszolút nem volt semmi bajom csak az hogy kényelmetlen volt 3 órát feküdni mert nekem elég sokáig tartott először 20 ml/óra volt az adag aztán 120 a végére amikor nekem még minden happy volt a gép mért kis összehúzódást és annyit éreztem hogy szúrkálok... Másnap volt szülés indításom oxival megint nem fájt sajnos semmi és császáros lettem.

2010. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ja és elméletileg azt mondta a dokim a terhelésről hogy lehet elég egy kis lökés és megindul a Baba csak noszogatni kell:)


Sok sikert és írj hogy mi lett a terheléssel.

2010. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 7 nap túlhordásnál voltam,amikor befeküdtem(decemberben),mert naponta kellett volna bejárni nst-re.Ezután 3* csináltak amnioszkópiát,csak ettől tágultam szűk 1 ujjnyit.A szobatársam javaslatára lépcsőzünk,a terhelés miatt a kisfiam belecsinált a vízbe.Semmi fájásom nem volt ezért 11 nap túlhordás után császároztak.
2010. jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 napot engedett az orvosom ráhúzni. A kiírt időpont után csak naponta NST volt, más nem.Aztán 9 nap után úgy döntött, hogy másnap megindítja. Befeküdtem a kórházba még aznap. Másnap hajnalban beöntés, borotválás, majd fél 7kor bekötötte az oxitocint.Negyed 10-kor burkot repesztett(ez egyáltalán nem fáj!), majd fél 11-től jöttek az első fájások, de rögtön 2 percesek. Szépen kezdtem tágulni is az oxitól, és epidurális érzéstelenítést is kaptam, amitől még jobban tágultam utána. Délután 3-ra született meg a kisfiam, minden simán ment.

Ne aggódj, nálad is minden rendben lesz! Most már nemsokára a kezedben lehet a kisbabád! Kitartás!

Egy 8 hetes kisfiú anyukája. :)

2010. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végig azt hittem, biztos korábban fog születni, de nem így lett! Azért még remélem, magától fog elindulni a dolog a napokban, és nem az oxitocintól, amiről eddig nem olvastam túl jó dolgokat.
2010. jún. 4. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 12 napot húztam rá,minden másnap jártam ctg-re,9. napon befektettek. Összesen háromszor volt terheléses ctg,de nem tudtak fájásokat csinálni,a méhszájam is zárt volt,ezért császár lett a vége. De semmi nem fájt,vagy nem volt vészes.
2010. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,én is végig attól féltem,hamarabb szülök,nehezen estem teherbe,volt 1 méhtükrözésem,és kiderült,az átlagosnál kisebb a méhem,de ezek szerint ez nem befolyásoló tényező.
2010. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül egy hetes túlhordás után oxitocinos szülésindítás lett a dologból, amire nem reagáltam órákon át, nem tágultam semmit, így császár lett. De a lényeg, minden rendben van.
2010. júl. 2. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!