Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudtok alternatív szemléletet...

Tudtok alternatív szemléletet támogató magán szülészorvost javasolni, akinél a SOTE I. sz. Klinikán szültetek?

Figyelt kérdés

Hova jártatok terhesgondozásra? A magánrendelőjébe, vagy a klinikára, ha itt is rendelt? Kerületileg a klinikához tartoztok? Mennyibe került a szülés nála? És a terhesgondozás? (Ha ide nem írnátok árat, privátban is megköszönném, bár tőlem ide is mehet.)


Köszönöm a segítséget!



#szülész #nőgyogyasz #alternatív szemlélet #SOTE I.sz.
2017. dec. 29. 17:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nincs sok :D :D
2017. dec. 30. 15:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a SOTE I-en szültem, nem rossz orvosnál és kiváló szülésznőnél, de nem szívesen szülnék ott még egyszer. Tudom, hogy napokkal ezelőtti a kérdés, de gondolom, még aktuális. :)

Ha megengeded, leírom a pozitívumokat és a negatívumokat is (amennyire még emlékszem, mert 3 éve szültem), aztán döntsd el, hogy ott akarsz-e szülni, ugyanis orvostól függetlenül van egy kórházi protokoll, amit az ott dolgozó orvosoknak be kell tartani.

Ami nagyon jó:

- lehet kérni epidurált (én végül nem kaptam, de megnyugtató volt a tudat szülés előtt)

- lehet kérni gátvédelmet (én ugyan nem kértem, de lehet).

- adnak beöntést, ami az alternatív szemléletű szülészeteken ugyan nem jellemző, de nekem kifejezetten segített

- méhűri betapintást kizárólag altatásban és csak indokolt esetben csinálnak (sok kórházban ez sajnos nem így van)

- az orvosom (bár nem keveset fizettem neki) maximálisan tiszteletben tartotta a kéréseimet (nem császároztak meg, nem kaptam oxitocint az előírt protokoll ellenére sem, bár nyilván, ha nagy gáz lett volna, mindkettőt megteszik.)

- a szülőszoba egész jól nézett ki

- a hallgatók, rezidensek nagyon aranyosak voltak

- itt nem tudom a szakkifejezést (hálistennek nem volt rá szükségünk), de az újszülött/koraszülött osztály állítólag a legjobb az országban


Negatívumok:

- a saját szülésznőmet leszámítva a többi szülésznő ritka nagy bunkó volt, ami azért számít, mert sajnos velük is érintkezned kell, különösen a szülés előtt és után. Nagyon udvarias ember vagyok, hang nélkül szültem, szülés után azonban nagyon kivéreztem, és amikor segítséget kértem, úgy bántak velem, mint egy gyengeelméjű hisztigéppel.

- a szülést követő katéterezéstől olyan húgycsőgyulladásom lett, hogy nehezebben jött rendbe, mint a gátsebem, ami azért nem olyan meglepő, mert a drága ügyeletes szülésznő az ágytálat a sáros csizmám mellett tárolta a szekrényben.

- ha nem kötöd ki előre, hogy nem engeded, lehet, hogy egy egész évfolyam nézi majd végig a szülésedet (kis túlzással)

- ha nem kérsz gátvédelmet, náluk oldalirányú helyett centrális gátmetszés van (végbél irányába vágnak), ami nálam nagyon nem jött be.

- nagyon kevés a VIP szoba, a többi meg borzalmas, és a csecsemős nővérek is ritka nagy tahók


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Azért nem az eredetileg feltett kérdéseidre válaszoltam, mert úgy gondoltam, ezeknek nagyobb a jelentősége kórházválasztáskor, de ha ezeknek ismeretében még mindig érdekel a többi, szívesen leírom azt is.

2018. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!