Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Esztergom, Vaszary kórházban...

Esztergom, Vaszary kórházban szült mostanában (2016-2017) valaki? Érdekelnének tapasztalatok, milyen a szemlélet, van-e esetleg alternatív szülő szobájuk, esetleg vízben vajúdásra van-e lehetőség?

Figyelt kérdés
A honlapon azt írják, baba-barát a rendszer, ez szimpatikus, de érdekelne közelebbről, hogy ez mit jelent náluk. Esetleg javaslat orvosra... Az is tetszik, hogy sok a nő nőgyógyász. :) Köszönöm!

2017. júl. 1. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én esztergomi vagyok, augusztusra várjuk a babánkat.


Vízben vajúdásra nincs lehetőség azt tudom, de lehet labdát, esetleg bordásfalat használni.


Nekem problémás a terhességem így a fogadott orvos mellett döntöttem és a főorvos úrhoz járok Dr. Dubecz Dánielhez. Eddig csak jókat tudok róla mondani, kedves, határozott, közvetlen és nagyon alapos. :)


Sokan dícsérik még Tóthné Dr. Herbály Juditot és Dr. Mórocz Angélát is.


Dr. Horváth Magdolna és Dr. Mészáros Márta úgy tudom már nem vállal szülést csak nyugdíj mellett dolgoznak.

2017. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! 4 hónapja szültem a vaszary kórházban, vízben vajúdás valóban nincs, de van labda, bordásfal, ahogy az előző válaszoló írta. Én labdát használtam, rám tukmálták, de nem mondanám, hogy annyira bejött, inkább székben ülve, vagy állva az ágyra támaszkodva, úgy volt kényelmesebb. Én nagyon jó és kedves, segítőkész szülésznőt kaptam, simogatta a derekamat vajúdás közben, beszélt hozzám, örültem, hogy őt kaptam. Dubecz doktor úr volt a fogadott orvosom, csak jót tudok róla mondani, én imádtam! :) De a többi orvosról is jókat mondanak.
2017. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, ha valamire kíváncsi lennél még, szívesen válaszolok, ha tudok :)
2017. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gatmetszes es a csaszar aranyuk sirnivalo egyik legrosszabb az orszagban.
2017. júl. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat.

Első válaszoló: nekem megnyugtató, amit írtál, én is kicsit problémás vagyok. 40 évesen várjuk az első Babánkat, Tatán lakunk, de nem szeretnék Budapestre menni, és Tatabányára sem, ha nem muszáj. Keresem az alternatívákat.


Második válaszoló: Köszi a lehetőséget, lehet, hogy elavult kérdések - rögtön odaadják a Babát? Apuka bent lehet? A méhlepényt "hagyják megszületni", vagy kiszedik?


Nem tudjátok, van szülőszoba látogatás?


Harmadik, vagy számozás szerint negyedik válaszoló: én Tatabányáról is ezt hallottam. Ez friss infó, mostanában is így tapasztaltad?


Köszönöm a válaszokat! :)

2017. júl. 3. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, a babát rögtön odaadják, és apuka is bent lehet szülésnél :)

Nálunk úgy volt, hogy megszületett a baba, egyből rám tették, utána, de nem egyből levették rólam, megmérték, adtak rá kis sapit, bebugyolálták, és amíg engem varrt az orvos, apánál kezében volt a kicsi :) Mikor "kész lettem", kitoltak, babát cicire rakták, apa ott lehetett még velünk 1 órát. Ezután vittek a csecsemő osztályra, férjemtől elbúcsúztunk. Az osztályon kérdezték, hogy szeretném e, ha a baba velem lenne éjszakára, mert van az a lehetőség, hogy éjjelre a csecsemősöknél legyen, csak akkor hozzák, ha szoptatni kell. Én azt választottam, hogy legyen velem egész éjjel, amit egy kicsit bánok, mert nem tudtam rendesen kipihenni magam így szülés után, mert a kisfiam egész éjjel a cicin lógott :D

Nekem a méhlepényt kiszedték, még meg is mutatták.

Szülőszoba látogatás alatt mit értesz? Mert a szülés után a szülőszobába és arra a részre úgy tudom nem engednek be senkit, de a csecsemő osztályra kerülés után lehet látogatókat fogadni, van külön kis helyiség ahova a családtagok bemehetnek. Oda viheted a babát megmutatni, ha nélküle mész, akkor a babát ott kell hagyni a csecsemősöknél.

A császárról nem tudok nyilatkozni, viszont volt gát metszésem, személy szerint az enyém nagyon szép lett, nem fájt, nem gyulladt be, és már alig látni. De azt is figyelik a csecsemő osztályon, nézegetik, kezelik, szóval erre odafigyelnek.

Amúgy mikorra vagy kiírva, ha szabad megkérdezni? :)

2017. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást! Biztatóan és megnyugtatóan hangzik. :)

November közepe táján várjuk a Babánkat, 21. héten vagyok és még nem sikerült eldöntenem, hova is menjünk...

Lehet, hogy rosszul tudom és máshogy hívják, szülőszoba látogatás alatt azt értettem, hogy még várandósan be lehet menni a szülészetre és megmutatják, mi hogy van, hol fog szülni az ember lánya. Több kórházban is van ilyen. Persze legegyszerűbb lenne felhívnom a kórházat ez ügyben... :)

Még egy extrém kérdés - Nektek volt szülésre felkészítés? :)

2017. júl. 4. 22:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Én kaptam még az elején a kórháztól egy várandós gondozási tervet amiben leírnak mindent.


Ez áll benne:


Osztályunk időnként szülésfelkészítő tanfolyamot is szervez. A tanfolyam keretén belül alkalmuk lesz megtekinteni a szülőszobát és az osztályt is. Az osztályon dolgozó szülésznők, újszülött osztályon dolgozó kolléganők és osztályunk védőnője is szívesen áll rendelkezésére amennyiben kérdése van a szüléssel, újszülöttel vagy a kórházban eltöltött napokkal kapcsolatban.


Elérhetőségek:


szülőszoba: + 36 33 542-330

terhes gondozás: + 36 33 542-300 / 413. mellék

2017. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves első! :)

Köszönöm az infót, már beszéltem is velük, jövő héten meglátogatom őket. Kellemes Baba-várást! :)

2017. júl. 6. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!