Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire kell készüluni a szülés...

Mire kell készüluni a szülés beinditásakor? Fájni fog? Maga a szülés nagyon fájdalmas? Mennyi ideig szokott tartani az első szülés.

Figyelt kérdés

Holnap este indítják be a szülésemet.

Első baba,kicsit félek.

Használok gátlazító krémet.

Apás szülés lesz.


2018. jan. 21. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél egyéni, sőt még terhességenként is ég és föld lehet a különbség. Volt pokoli szülèsem, ahol azt hittem, ott maradok, és volt két fájásos villám szülèsem is, minimális fájdalommal, amiből még 8-at gond nélkül lezavartam volna egymás után.
2018. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2. babát indították (az összes ismerősöm azt mondta, hogy a 2. szülésük rövidebb volt, de jobban fájt - ez nálam is így volt, úgyhogy nem tudom, hogy az indítás miatt-e, vagy alapból ilyen lett volna), reggel 6-ra mentem, papírnunka, beöntés, wc, zuhany, szülőágyra fel, oxitocin be (az első szülésnél is kaptam, az m.víz szivárgással indult), nst fel.

Kb 1,5 óra múlva mutatta a gép, hogy vannak fájások, ekkor burkot repesztettek, még egy darabig semmit nem éreztem, nálam itt is fokozatosan erősödtek a fájások, pedig sokan mondják, hogy indításnál egyből erős fájások jöttek). 2,5 óra múlva született meg a fiam.


A szülés nagyon fájdalmas, hiszen egy pici lyukon jön ki belőled egy ember 🤣

Az, hogy mennyire fog neked fájni annyira megjósolhatatlan, mint a lottó számok...

A szülés hossza szintén...

2018. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Én 1 éve szültem. Első baba volt és nekem rettentően fájt a vajúdás, 17 órát szenvedtem és nem sikerült tágulnom ezért császároztak.


Most újra terhes vagyok és remélhetőleg ha eljön az idő azonnal császároznak mivel még frissen szültem az előzőt és még frissnek számit a heg. A császártól nem félek, nagyon könnyen felépültem. A vajúdást soha többé nem akarom átélni, borzasztó. :(((

2018. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy fiam van, másfél éves és nem fájt a szülés, max. a kitolás egy picit. Azt mondtam, ha ez a szülés, bármikor újraélném. Nem tudom, hogy miért, de nem hiszem hogy mégegyszer ekkora szerencsénk lesz. A végén már kellemetlennek éreztem, hogy annyit matatnak ott alul meg utána éreztem, hogy fáj ha leülök, de összességében könnyű, szép élmény volt. Gyereket nevelni, éjszakázni, hisztit kezelni, fogzási fájdalmat megfelelően enyhíteni, nap mint nap millió egy döntést meghozni, kialvatlanul játszóterezni százszor nehezebb, de ez egy más kérdés. Ezzel együtt minden perc egy csoda, majd megtapasztalod.
2018. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4es te akkor a szüléssel nagyon szerencsés vagy.

A szülés fáj és nem lehet mihez hasonlítani...felejtsd el, hogy menzesz szerű görcsök meg ilyesmi...semmivel össze nem hasonlítható fájdalom.

De!Ki fogod bírni, apa jelenléte nagyon jó, ne parázz csak várd azt a kis csodát amit majd a karjaidba adnak.Sok sikert!

2018. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Múlthét szerdán hajnali 1 kor szuletett meg a babám. Kedd éjfélota voltak 5-10perces fajasaim amikre mar nem tudtam visza aludni.

Reggel 6-7 korul maf egyre jobban gajt de még mindig rendszertelennek mondtam .Huhanyoztam es nem hogy elmult 9 re olyan erős lezt hogy mentünk a korházba .

Ahol megvizsgáltam 1 cm re voltam nyitva .De fajas gyengeseg es rendszertelenfajas miatt elkuldtek 2 oraig setalgatni a korhazba. Na ott a vegen mar ereztem hogy ez durva nagyon nagyon gorcsoltem mar sirtam is mikor vissza mentunk h megnezzenek 1 re. Megneztek stb .es mivel még nem rendszeres idonkent jon haza kuldtek??! Ott mar tenyleg nekem nagyon fajt es az Nst is elegge nagy fajasokat mutatott ..igaz rendszertelenul.haza mentunk es 4 kor mentot hivtunk mar fetrengtem annyira fajt:( beertunk megvizsgaltak .ok meg mindig 1 cm de ez mar az .. beontes. Burokrepesztes .es onnantol kezdve nem nagyon tudom mi is volt.de eszmeletlenul fajt NEKEM 😌 vegul hajnali 1:06kor szuletett meg a kislanyom.Amikor ram raktam ....elolvadtam☺gatmetszes kulso ,belso ..minden volt de meg mindig azt mondom megerte .egy kis csodat kaptam cserebe

2018. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap délután magától indult be a szülés.

És most nagyon boldog vagyok!

2018. jan. 22. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:
De jó, gratulálok! 😊
2018. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésem az első fájástól kezdve-amire felébredtem- a születésig 8 óra telt el, abból az első 6 óra még nem volt annyira nehéz, eleje pláne. Az utolsó 2 óra volt olyan, hogy inkább már nem mászkáltam, hanem a szülőágyon akartam lenni.
2018. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!