Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez halálos vagy sem?

Ez halálos vagy sem?

Figyelt kérdés

2 napja szültem , ma szóltak a dokik hogy nagyon alacsony a hemoglobin szintem és valószinu vashiányos vérszegény vagyok. HGB: 74,4

Ajánlottak vért de a dokim azt tanácsolta ne irjam alá szedjem a vasat.

Oké.

Viszont félek hogy nem jön helyre vagy tovább csökken vagy csak hogy alapból nagyobb baj lesz


2018. jan. 24. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön halált vizionálni.

Nyilván fognak még vért venni, mielôtt elhagyod a kórházat (ha nem, akkor kérd) és ha a vas tabletta ellenére ia csökken az érték, még mindig kaphatsz vért.

2018. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi volt, nem vagy szarul?

Én olyan voltam mint a mosott szar,császárom volt, közel 120-as hemom esett le ennyire, én rögtön aláírtam a vért, olyan volt mintha megittam volna 3 energiaitalt, új erőre kaptam, teljesen feltődtödtem energiával, nem szédültem végre, nem bántam meg.

Nekem pont doki mondta hogy ezt a gyereket anyuka még el is kell látnia, vissza lehet utasítani a vért de csak magával cseszik ki.

És igaza is lett.

2018. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rosszul. Akkor szerinted mit tehetnék? Már gondolom vért nem kaphatok. Mivel aláirtam.:(

Néha szédelgek de nem érzem magam gyengének különösebben .:(

Viszont megbántam hogy nem irtam alá

2018. jan. 25. 00:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

74-es hemoglobinra azt mondja a doki,hogy ne írd alá?Ne haragudj,de ez nem normális.Nekem 90- es volt szülés után,már akkor tolták belém.Eszébe nem jutott a dokinak azt mondani,hogy ne engedjem.

Halálosnak nem halálos,találkoztam már 44-es hemoglobinnal is,a betegen meg sem látszott.Viszont mint egészségügyis azt tanácsolom,ha vesznek vért,és érdemi változás nem történik,jelezd,hogy te mégis szeretnéd a vért.

Amúgy lehet,hogy szimplán rosszindulatú feltételezés,de a transzfúzió lebonyolítása orvosi kompetencia.Sok pepecselés van vele,még több adminisztráció.Simán el tudom képzelni,hogy a dokinak nem volt kedve foglalkozni vele,ezért javasolta,hogy ne egyezz bele.

2018. jan. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony volt, rengeteg vért vesztettem. De azt mondtak ha a babat el tudom látni akkor nem adnak mert a szervezet ujratermeli. Így is lett, 1-2 hét alatt rendbe jottem
2018. jan. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Utolsó neked mennyi volt a hemoglobinod?

Köszönöm

2018. jan. 25. 07:59
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Nekem szülés után 70 volt, kérdés nélkül kaptam vért, mert el is ájultam. Nagyon közel volt, hogy meghaljak. Én azt tanácsolom, hogy kérd a vért, mert az csak rajtad segít. Amúgy meg ha nem halsz meg, akkor is a hajad kihullik, körmöd letörik, állandóan fázni fogsz, étvágytalanság, kedvtelenség, nem lesz semmire energiád. Ezzel jár az extrém vérszegénység.
2018. jan. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ha lehet akkor kérem mindenképp.Beszélek a dokival
2018. jan. 25. 08:03
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Nekem 72,5 volt 36 hetesen.kaptam vert,fel is tolta majdnem a normal sgintre.csaszarra is elokeszitettek egy adagot.akkor nem kellett,de masnap felajanlottak,hogy ha mar direktbe nekem elokeszitettek akkor csopogjon le.elfogadtam es sokat segitett az elso hetek alvashianyaban.

Hozzatennem nekem allando verszegenysegem van.csak a ver,es a venas vas segit.en hiaba szedek tabit.

Nem art az,nem ertem a dokid.ha az ellenorzesen is rossz erteket kapsz,akkor kerj nyugodtan vert.semi bajod nem lesz tole.

2018. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Még mindig nem szeded a vasat?
2018. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!