Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Láttam egy filmet, amiben az...

Láttam egy filmet, amiben az anyuka előre látta hogy a lánya tizenéves-kora huszonéves korában halálos betegségben meghal. Ennek ellenér az anyuka eldöntötte, hogy gyereket "csinál", vagyis még a nemzés előtt vagyunk. Erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A lényeg az volt, hogy bár tudja, mi fog történni, (vagyis hogy kb. apa nélkül nő fel és meghal a lánya), át akarja élni a gyermekáldás és nevelés minden pillanatát. Az általa látott jövő, amiben az emberiség egy magasabbrendű tudást ismer meg az ő segítségével csak úgy valósulhat meg, ha ezt a tudást arra használja fel, hogy mindent úgy tegyen, ahogy előre látta. (De azért örül is annak, hogy babázhat majd, és lesz egy szép kreatív kislánya.)
2017. nov. 4. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Az Érkezés című filmről beszélsz?
2017. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Érkezés. Én csak ugyanebben az esetben tennék így. Ha nem jönnének ufók meg minden, akkor nem vállalnék gyereket.
2017. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Na és mi a kérdés? Hogy szabad e igy gyereket vállalni? Igen. Nem tudatja előre az ember, hogy mi fog történni a valóságban. Lehet, hogy a gyerek a szülés se éli túl, lehet hogy 3 évesen elgazolja egy autó, lehet hogy rákos lesz 10 évesen - és lehet, hogy a most halálos betegség egy év múlva gyógyítható lesz
2017. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Ha a gyermekem kora huszonéves korában elveszít, addigra jó eséllyel átadtam, amit kell, felneveltem önálló értelmes felnőtté.

Ha tizenévesen veszít el, az érzékenyebb téma, egy kamasz könnyebben megborul, de


Akkor is elveszíthet, ha nem látom előre. A filmet nem láttam, fogalmam sincs, mennyire "biztos" a jövendölés, hogy arra adni lehessen.


Több osztálytársam, csoporttársam volt, aki fiatalon lett félárva. Apósom (aki valójában meg se érte, hogy az apósom legyen) is fiatalon elhunyt. Szomorú, de ilyen az élet.

2017. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Értő olvasás, utolsó. A lány hal meg, nem az anya
2017. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Értő olvasás? Ahhoz kébe egy vessző pluszban!

Értő írás kellett volna akkor, nem arra hagyatkozni, hogy valaki látta a filmet!

2017. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

A film arról szól ugye, hogy a nő nem lineáris folyamatként éli meg az időt, hanem egységként, egyszerre tisztában van mindennel. Tudja, hogy ettől a pasitól lesz egy gyerekem, aki fiatalon meghal, és azt is látja, hogy a pasi elhagyja, amikor rájön, hogy anyuci ezt előre tudta.


Szerintem a dolog az élet értelméről és annak elfogadásáról szól. A fájdalom, veszteség ugyanúgy része az életnek, az életet akkor is élni kell, ha tudod, hogy véges, vagy átmeneti a boldogságod. A másik felfogás szerint ilyen felesleges fájdalomnak felesleges magad és a gyereked kitenni, és ha ki tudod kerülni, akkor ki kell.


Lehet rajta órákat vitatkozni.

2017. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Kedves #6-os: én még nem is hallottam a fimről, mégis megértettem a kérdést...
2017. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

6!


"meghal a lánya" - hova kell szerinted a vessző ahhoz, hogy érthető legyen a számodra?

2017. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

En az ex mellett voltam igy. Tudtam hogy el fog hagyni, de nem szalltam mégsem ki hogy ne pazaroljak el akkor eveket rá, hanem inkabb megkoszontem minden napot mìg vele lehettem addig. El is ment pár évem igy egy kb celtalan kapcsolatra.


Ugyanezt gyerekkel en nemhiszem hogy bevállalnám.az biztos.

2017. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!