Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a gyakoribb? Hogy nappal,...

Mi a gyakoribb? Hogy nappal, vagy este/éjjel indulnak el a kismamák szülni?

Figyelt kérdés
és hogy a magzatvíz folyik el, vagy a fájásokkal indul a szülés?
2010. jún. 6. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag éjszaka gyakoribb, azért mert régen, amikor ragadozóktól kellett félni, meg ilyenek, veszélyes lett volna nappal szülni. Nem tudom.

Az viszont biztos, hogy az a ritkább, hogy elmegy a magzatvíz, de még semmi fájás nincs. Nem véletlenül indítják be akkor mesterségesen, mert veszélyes is sokáig úgy maradni. Viszont pl. nekem hiába voltak 5 perces fájásaim, komolyan azt hittem, gyomorrontás (volt alapja, hogy ezt higgyem), amíg el nem ment a víz. Na, akkor bedurvult. :)

2010. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. egyformán indul éjjel és nappal a szülésznőm szerint. Nálam a 4 gyereknél így alakult:

1. baba: hajnali 5-6 között kezdett fájni a derekam, de fájások nem voltak. Beküldtek a kórházba, ott este 8-kor repesztettek burkot, 22.10.kor megvolt a fiam.

2. baba:Este 10-kor elfolyt a a magzatvíz, utána már fájások is voltak. 2.30-ra született meg a lányom.

3. baba: Hajnali 5-től voltak fájások, 9.30-kor már megszületett a fiam. Burkot az orvos repesztett közvetlenül a kitolás előtt.

4. baba (10 évvel az előző után): reggel 7-körül fájások, du. 3-kor bújt ki a kislányom. Burkot ismét csak az orvos repesztett, mikor már teljesen kitágultam. Fél óra múlva már ki is bújt :)

2010. jún. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kb egyformán szülnek éjjel és nappal.

nekem először elfolyt a magzatvíz itthon du. 4-kor, rá 20 percre jöttek az első fájások. Este 11-kor megszületett a kislányom.

2010. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem hajnali 3kor kezdődött 10-15 perces fájásokkal, 8ra mentünk be 11kor elment a magzatvíz (magától) és este fél7kor lett meg végül császárral. Addigra már minden erőm és reményem elhagyott. :/
2010. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem hajnalban indult fájásokkal. Délben szültem meg.

Ahogy itt olvasgatok, gyakoribb az éjszakai fájásokkal induló szülés. Sok ilyen kérdés volt már, és ez jött le legtöbbször.

2010. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem elfolyt a víz délelött,éjjel szültem-tehát én mind a kettöbe beleestem:-)
2010. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Du 4kor kezdődött. éjjel 1re lett meg.
2010. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!