Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyermekágyas időszak, aranyér?...

Gyermekágyas időszak, aranyér? Eléggé félek.

Figyelt kérdés

Sok éve küzdöttem aranyérrel, emlékszem, nagyon fájt, amikor először bedurrant. Elég rosszul éltem meg, nagyon rossz volt minden kakilás.

Azóta szerencsére nem volt semmi problémám, de azért látszik a helye a végbélnyílásomnál. Férjem úgy szokta mondani, hogy rojtos :D

Most pár napja megint bedurrant. Szerencsére nem olyan vészes most, csak kicsit vérzett kakilásnál, de amúgy csak kicsit fáj.

Viszont mivel hamarosan babát tervezünk, felmerült bennem, hogy nyilván elő fog jönni akár már a terhesség alatt is, de a szülésnél biztosan... Ismerősöm, aki nem rég szült, sokat panaszkodott az első hetekben, hogy szinte sírva fakad minden kakiláskor, pedig ő nem is az aranyér miatt mondta, hanem csak a gátsebe miatt.

Nektek volt? Mennyire volt rossz? Mennyi idő alatt gyógyult meg? Elmesélnétek a tapasztalatotokat?



2018. febr. 5. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Az elso terhessegem alatt jott ki, foleg amiatt, mert lssult az anyagcserem, sokszor volt szekrekedesem es en buta nem figyeltem osa, hogy ez ellen tenni kell. Epp szules elott egy hettel volt a legrosszabb, akkor durvan begyulladt, ulni, menni nem tudtam.

A doki vegul detralexet javasolt, epp szulesre csillapodott es nem lett rosszabb a szules miatt.

Utana neha-neha elojott, mig rajottem, hogy hogyan kell taplalkozni-inni, stb, hogy ne okozzon gondot.

A masodik terhessegem alatt erre vegig figyeltem, nem is volt azekrekedesem egyaltalan, egesz terhesseg alatt nem jott elo az aranyer. Es szulesnel sem, kicsit sem.

2018. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rossz volt, a nőgyógyász ökölnyi méretűnek jellemezte szülés után, de őszintén ez volt a legkisebb gondom. Vákuumos szülés után egész alfelem összefüggően fájt és az aranyér része jött helyre a leghamarabb.
2018. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy szúléskor ki fog jönni. :) Nekem is volt a terhesség alatt 1-2 alkalomml (előtte is már egyébként párszor) de aztán jobban odafigyeltem a rostban gazdag táplálkozásra, sok folyadékra és nem jött ki többet. Szüléskor sem
2018. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szülés előtt is volt aranyerem, bár nem vészesen.

Viszont szülés után.......

Pár hétig majdhogynem sírtam minden székleteléskor és azt kívántam, inkább újra és újra kinyomnám a lányom, mint ezt az iszonyatos kínt átélni a wc-n. Szörnyű fájdalom volt, mintha mindig újra és újra szétszakadnék, pedig kenegettem én szorgosan Reparonnal, de hetekig tartott míg csökkent, majd elmúlt a fájdalom.

Nem sokra szülöm a 2. babámat, néha most is vérzik az aranyerem, már előre rettegek mi lesz utána.

2018. febr. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szülésnél nekem is kijött,nem szépítem én zokogva vécéztem sokszor. Reparonnal kenegettem és hashajtót szedtem,hogy lazuljanak a dolgok míg nem javult a helyzet...
2018. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bogus20 ***** válasza:
Nekem terhesség előtt is volt aranyerem, terhesség alatt néha néha volt vele problémám, szüléskor meg nagyon kijött. Hatalmas gátmetszésem is volt, és kb hasonlóan fáj a seb mint az aranyér. Ami jó, hogy adtak székletlazítót, és így nem is olyan szörnyű WCre menni. Meg nekem nagyon nehéz szülésem volt, ahhoz képest ez a gyermekágyi időszak minden kellemetlenségével együtt nem olyan vészes.
2018. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!