Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek, hogy érzésteleníté...

Mit tegyek, hogy érzéstelenítéses császármetszés után ne fájjon a fejem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 27. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Ez nagyon ritka dolog manapság, de sajna nekem is kijutott. Ami bevált az a nagy adag koffein. Ez viszont a szoptatásnál nem biztos hogy jó, de a védőnő bizti tud tanácsot adni, hogy hogyan oldd ezt meg. (pl.fejés előre, így nincs benne amit megittál..) Nagyon kínzó, én tudom. 10 napig tartott. Kitartás. Egyszer elmúlik.
2008. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még van négy hetem addig, megelőzni nem lehet semmiképp?
2008. okt. 27. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Én semmiféle érzéstelenítőt nem kértem, főleg nem EDA-t. Persze én hüvelyi úton szültem. És azt javaslom, hogy ha módod van rá akkor inkább magát a császármetszéssel való szülést kerüld el. Persze tudom, vannak esetek amikor ez lehetetlen. Viszont úgy olvastam valahol itt a neten, hogy ez ellen nem lehet sokat tenni, mivel ez az érzéstelenítő mellékhatása. Könnyű szülést kívánok. Fél éves kislány anyukája
2008. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Én spinális kaptam.A császár utáni 3. napon olyan fejfájásom volt,hogy majd a falnak mentem.Nekem bent a kávét és a napi 4 liter vizet ajánlották+kaptam 2 palack infúziót és 3 napig +fájdalom csillapítót.A hazajövetel után is kb 1 hétig elég zizi volt a fejem.A műtét után 24 órát kellene feküdni,hogy ezt elkerüljék,de engem kb 10 óra múlva kitessékeltek az ágyból:(
2008. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is spinálist kaptam hát nem tudom de 6 óra múlva fel kell kellni(úgy látom máshol nem így van).Ne mozgasd a fejed ameddig nem kellhetsz fel,nekem ezt mondták és nem volt semmi fejfájás.
2008. okt. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm is így járt a császárja után. Azonnal szólj a dokidnak, amint fájni kezd a fejed, mert akkor adnak neked infúziót, és sokkal hamarabb elmúlik. De ez tényleg nem túl gyakori.
2008. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Én spinális érzéstelenítést kaptam és iszonyúan fájt a fejem.

A lényeg,amit én elrontottam: ne emelgesd a tarkódat,amíg nem lehet felkelni,legalább napi 4 liter folyadékot igyál meg mert így gyorsabban ürül ki a gyógyszer.

Ami még fontos,hogy amikor fel kel kelni járás közben ne nézd a földet,hanem egyenesen tarts a fejed, és lassan fordítsd a fejedet,ne tegyél hirtelen mozdulatot.

Kívánom,hogy ne fájjon utána a fejed!

2008. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

11.33-as nak:

Ha ezt a kórházban a műtét után elmodták volna lehet nem akartam volna "fejbelőni" magam,amikor már nagyon fájt.

Sztem a köv. babám is császáros lesz és igyekszem memorizálni az általad leírt jótanácsokat!;)

2008. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha még valaki olvassa, mindent megtettem, mégis fájt a fejem, harmadiktól a hetedik napig. Borzalmas volt, de a Saridon segített. Ja, az aneszteziológus is profi volt, vékony volt a tű is, a szer pedig garantáltan fejfájásmentes :) Ez van...
2008. dec. 28. 09:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 11.33-as vagyok.

Nagyon sajnálom,hogy így alakult.

Akkor valószínűnek tartom,hogy ez erősen szervezetfüggő.

Viszont a lényeg,hogy megvan a baba.

Gratulálok!

Nagyon jó egészséget kívánok és Boldog Új Évet!

2008. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!