Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már Debrecenbe a...

Aki szült már Debrecenbe a klinikán, mit vitt magával, illetve mit adnak a kórházban? Milyen volt a bent töltött idő?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 15. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2015-ben szültem ott, én vittem mindent magammal.Hát nem egy kellemes hely az biztos, a szobába csak az nem jön be aki nem akar. Bementem a mosdóba és egy férfi jött ki a wcről a másik szoba lakójának a rokona.
2018. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magához a szüléshez csak te kellesz. Még a leleteidet se kérik, ha oda jártál vizsgálatokra (én csak nst-re, de így se kellett mutatnom).

Víz, étel, papucs. Ennyi célszerű.


Szülés után segítenek lefürdeni, adnak tusfürdőt, fürdőlepedőt, betétet. A vajúdás kórházi hálóingben, a szülés műtős ingben megy. Zuhany után kell csak saját hálóing, bugyi, így kerülsz le az osztályra, ahol már minden kell, ami más kórházi tartózkodáskor is (az utolsó evóeszköz is).

2018. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen egyetértek a másodikkal és az elsővel is többnyire. 2010ben szültem először. Kórházi hálóingben, függönyökkel voltunk elválasztva a többi vajúdó anyukával. 12 órán át tartott a vajúdásom minden szépet és jót hallani lehetett. 😀 aztán megfigyelés után lekerültem osztályra 3 ágyas szobába. Az egyik bumburnyák nőnek reggel 7től este 11ig bent volt a férje a szobába tőlem 50 centire. El sem tudom mondani, hogy mennyire nagyon zavart. Fürödjél előtte, szoptassál előtte, ráadásul tudjuk milyenek a bélgázok szülés utáni 1-2 napban. Nem nagyon lehet visszatartani. Aludni sem tudtam mert folyton pofáztak. Szóval katasztrófa volt. Kértem a nőt, hogy szóljon a férjének ez ügyben. Az volt a válasza, hogy ne mondjam már meg mit csináljon. Mentem a nővérhez, hogy szóljon nekik. Az volt a válasz, hogy oldjuk meg magunk.


A masodik babámat 2012ben szültem. Addigra ha jól emlékszem akkor lett kész 2 vajúdó szoba is. Kértem a dokimat, hogy had szüljek ott. Annyira nem rajongott az ötletért, nem vitt abba a nyüves szobába de utólag nem bánom. Szóval megint a szülőszobán voltam ahol legutóbb, de most nyugi volt csend volt. A dokim a függöny mellett volt 1 karnyújtásnyira gépbe vitt be ezt azt gondolom. Bármikor mondtam valamit már ott is volt azonnal. A szülésem mindennel együtt 4 óra volt. Gyorsan pörögtek az események és jó élmény volt. Szülés után fizetős szobát kértem, de mind tele volt, így újra maradt a 3 ágyas. Most normális szabadárasakkal voltam együtt, így minden szuper volt, illetve nyugisabb is. 2. Gyereknél már rutinos vagy. Megy egyből minden mint a karikacsapás, gondolom ez is közrejátszott abban a nagy nyugiban.

Szóval 2 szülés sem egyforma. Ha az első babád akkor szerintem próbálj meg fizetős szobát szerezni ha megtehetitek. Azthiszem 10000 ft/nap. Ráadásul ott nem tartják indokolatlanul bent a kismamát minél hamarabb elküldik mivel kell a hely másnak is. Barátnőm csütörtökön reggel császárral szült, szombaton reggel hazajöhetett.

Könnyű szülést kívánok!

2018. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kórházi hálóinget, egészségügyi betétet, a picinek ruhát, pelenkát, popsitörlőt, fürdőlepedőt, takarót adtak (2016-ban szültem). A benti babaruha viszont annyira nem praktikus, mert felülre réklit adnak, ami állandóan felcsúszott a gyerek nyakáig, ezért szerintem vigyél neki bodykat. Én császáros voltam, két napig automatikusan adtak napi kétszer fájdalomcsillapítót, ami nagyon jól jött, utána is adtak, ha kértem. Jó, ha viszel egy kézi mellszívót, jól jöhet. Evőeszközt, poharat, szívószálat feltétlen tegyél be (császár után, amíg nem lehetett mozogni, a szívószál nagy segítség volt ivásnál). Na meg egy pongyolát, mert a kórházi hálóing nem az utolsó divat szerint készült, ráadásul nem feltétlen nézik, mekkora a méreted, mikor újat kérsz (szóval nagyon nem csini, de praktikus, mert ha összevéreződött, akkor adtak másikat bármikor és nem otthonra gyűlt a szennyes...), meg vigyél bugyikat is (lehet eldobhatót is kapni pl. a DM-ben). Ha nem akarsz kórházi hálóingben lenni, akkor szoptatós felsőket, vagy hálóingeket vigyél. Ha esetleg császáros leszel, jó, ha olyan nadrágot is viszel, aminek lazább a gumija és feljön derékig, mert császáros sebre ez előnyös (a sebet nem nyomja). Én vittem Tena betétet is, nem akartam mindig kérni bentit.
2018. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!