Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mosonmagyaróváron fogok...

Mosonmagyaróváron fogok szülni. A kórház szülészetéről és az ott dolgozó személyzetről sok rosszat hallottam már. Mindez igaz lehet? Akármelyik nap beindulhat a szülés és egyedül a kórházi személyzettől félek!

Figyelt kérdés
Nemrégen költöztünk ide. De terhesgondozásra már ide jártam. (de mivel nem kaptam válaszokat a kérdéseimre csak jópofizásokat, sőt volt hogy átnéztek rajtam, az Pesti ismerőseimhez képest a fele vizsgálatot sem végezték el rajtam: igy nem vagyok megelégedve az orvossal).
2008. okt. 28. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam túl jókat. Ha tudsz, gyere át Győrbe, nincs messze, fél óra kocsival, és itt nagyon profi volt minden:-)
2008. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ, de sajnos kivitelezhetetlen számomra Győr. Igy is elveszettnek érzem magam Óváron, nemhogy Győrbe mennék!

Esetleg valaki másnak a véleménye?

2008. okt. 29. 12:54
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyre csak közeledik a nagy nap. Senki nem tud infót a Mosonmagyaróvári kórházról???

Előre is köszi!

2008. nov. 1. 21:03
 4/8 anonim válasza:

Én 2008. nyarán szültem a mosonmagyaróvári körházban.Hasonló helyzetben voltam, mint Te mert terhességem 5. hónapjában költöztünk ide Budapestről. Szerencsére találtam egy megbizható magán dokit, hozzá jártam végig a magánrendelésére. Szülésznőt nem választottam, de szerencsém volt mert kifogtam a legjobbat (szerintem érdemes választani, mert nagy különbségek vannak). Sajnos a kórházról nem sok jót tudok mondani (igaz amikor én szültem extra sok kisbaba volt és nem nagyon voltak erre felkészülve).

-nem volt melegvíz amikor szültem, se utánna 2 napig

-szülés közben számtalanszor elment az áram

Ezekről nem tehettek, de iszonyú kosz volt a kórtermekben pl. az ablak szerintem 2 éve nem volt megpucolva A vizit abból állt hogy az ügyeletes orvosok, az ajtóból megkérdezték hogy vagyok, és választ sem várva sarkon fordultak, tisztelet a kivételnek.

Mivel nem ismertem senkit (a dokim szülés után szabin volt) nagyon kiszolgáltatva éreztem magam, a csecsemősök egyáltalán nem voltak segítőkészek, természetesen a helyi vállalkozó lányával, akit mindenki ismert és ajándékosarakkal érkezett teljesen másképp viselkedtek!!!!

Én nem adtam a csecsemősöknek pénzt, de ha segítséget vársz tőlük, amit ugye egy frissen szült kismama elvárhatna, ha már ezért fizetjük a Tb-t akkor mindenkinek adni kell, mivel naponta váltották egymást. Nekem nagyon rosszul esett, hogy Budapest után a primitív kisvárosi mentalitást tapasztaltam, akit ismertek az haver aki nem (pl.én)az tanuljon meg egyedül szoptatni, ne háborodjon fel ha egy hét alatt kérés nélkül egyszer sem cserélik ki alatta a lepedőt.......

Nem akarlak elkeseríteni de lesújtó a véleményem (kivéve a fogadott dokimról, és a szülésznőről, a védőnő).

A csecsemősök "vezetője" mindenkinek távozás napján úgy adta oda a zárójelentést, hogy írja alá mielőtt elolvasná, nehogy olyat találjon benne a szerencsétlen kismama, ami miatt nem írná alá és később nekik ebből lenne gondjuk FELHÁBORÍTÓ!!!!

Nem akartalak megijeszteni, de gondolom őszinte véleményeket vártál, szerintem bonbonokkal és borítékokkal felszerelkezve menj, persze ha van rá lehetőséged!!!!!

Sajnos nekem szülés előtt csak jókat mondtak erről a kórházról, így nagyon nagyot kellet csalódnom.Ha felkészítenek a valós körülményekre biztos jobban viseltem volna.Most is ha visszagondolok a szülés sokkal jobb élményként él bennem mint maga az otttartózkodás, ha tehetem 2. gyermekünket biztos nem itt szülöm!!!

2008. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

szia 2. válaszoló.


Nos időközben én is megszültem. Gyönyörű kislányunk van már.

Rettegve mentem, vitettem be magam, mivel elfolyt a magzatvizem.

A véleményem hasonló, jelzem akadtak kivételek.

Alapvetően ott kezdődött, hogy hiába könyörögtem fájdalomcsillapításért. Pedig tudván tudom, hogy alapvető emberi jogom! - 12 órát vajúdtam, de ha a felénél lelőttek volna az is megkönnyebbülés lett volna.

Mindegy az eredmény a fontos: megvagyunk mind a ketten. Viszont azt nem felejtem el, hogy ha esetleg mégegyet szülnék, azt csak előre lebeszélt - lefizetett fájdalomcsillapítás mellett fogom megtenni!

A kérdésemre visszatérve, kibírható a kórház szülészete. Még jó hogy csak 5-7 nap az életünkből!

2008. nov. 14. 15:14
 6/8 anonim válasza:

Szia,

A 2. válaszoló vagyok.Gratulálok a kislányotokhoz, örülök, hogy túl vagy a szülésen!Melyik orvosnál szültél?

Én Marton Péternél, de nála se lehetett semmilyen fájdalomcsillapítást kérni. Szerintem ebben a kórházban nem lehet kérni, csak azt nem értem, hogy számos barátnőm Bp.-n szült és mindenhol lehetett.

Mégegyszer gratulálok a picihez!

2008. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

SZiasztok,

mielött eljött volna a szülés napja, pont beszélgettünk a családdal (egyik rokon-férjemé- nővérke volt a kórházban, másik osztályon) Na megdumáltuk, hogy csak ne az osztályvezetőnél szüljek, meg annál a szülésznőnél aki 2szer csinált nekem NST-t. Nagyon unszinpatikus volt.

Se egy mosoly, se egy normális válasz... pfúúú

No az én kislányom kifogta mindkettőt.

De igy már 7 hónap távlatából, már mindegy. Igaziból nem lesz második gyermek, legalábbis tervezett nem. De ha megesnék csak fájdalomcsillapítás mellett!!!

Babám már nagy, hiányzik az mikor még icipici volt, de nem tehetjük meg, hogy bevállalunk mégegyet. Legalábbis financiálisan nem.

2009. jún. 26. 07:14
 8/8 anonim válasza:
Egy nagy szart nekik hálapénz, jól fel kell venni "dugikamerával", amikor elszólják magukat, és mehet a feljelentés, hello. Orvosok = pofátlan vérszívó banda
2011. jún. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!