Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Uzsoki, SOTE, István, vagy...

Macskanyúl kérdése:

Uzsoki, SOTE, István, vagy Honvéd kórház szülészete?

Figyelt kérdés
Közelmúltbeli jó és rossz tapasztalatokat várok fenti szülészetekkel kapcsolatban. Orvosválasztás előtt állok, és szeretnék olyan nőgyógyászt, akinél a kórházról (is) jókat hallok. Köszönöm!

2018. máj. 14. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Imádtam az Uzsokin szülni. Nagyon jó volt a napirend. Reggel és este be kellett adni a babát vizsgálatra és fürdésre 1-2 órára, a maradék 20 órát viszont együtt tölthettük 5 csodálatos napon keresztül. Nagyon odafigyeltek ránk, életem legszebb 5 napja volt. A kórtermekbe nem jöhettek be a rokonok, ez is olyan jó volt. Amikor megszületett a babám, másnap délelőtt egyedül voltam a kórteremben, ezért mi szerencsések voltunk a férjemmel és bejöhetett babázni, de akkor is jó volt, hogy szoptatásnál meg amúgy sem volt átjáróház a terem. Szigorú látogatási idő volt és megmondták előre, csak a nagyon közeli hozzátartozók jöjjenek. Egyetlen negatívuma volt, hogy a csecsemősök nem álltak a helyzet magaslatán szoptatási tanácsadásban. Konkrétan lecsesztek, amiért egyik este alvás helyett a babám végig szopizott, merthogy egy rendes kisbaba végigalussza az éjszakát. Ezt a hülyeséget! Szerencse, hogy nem hallgattam rájuk, így a babám megcsinálta magának a tejet, másnap reggelre dőlt belőlem a tej. Ha rájuk hallgatok, el is apadtam volna. Ha anyuka úgy vélte, nincs elég teje, bekészítette a cumisüveget a baba kocsijába, teával vagy tápszerrel megtöltve kapta vissza. Ez nagyon gáz. Bár úgy tudom, orvosi javaslat kellett hozzá, nekem akkor se tetszett. Engem a szobatársam, aki ikres anyuka volt már korábbról, a harmadikat szülte,elbizonytalanított a második napon, hogy miért nem kérek tápszert a babámnak. Én meg nem értettem, mit akar, hiszen a babám jól volt, igaz, akkor még nem dőlt a tejem és nem is tudtam, milyen amikor a tej beindul, de az a vakbizalom volt bennem, hogy tej márpedig lesz, ahogy a kutyának és a macskának is lesz...És lesz is persze, ha nem teszik cumizavarossá azt a kis szerencsétlent. Mindenesetre én megúsztam és amikor a frászt hozták volna rám a csecsemősök, hogy fogy a gyerek, akkor kezdett belőlem ömleni a tej. Ha egy nappal korábban csinálják, szerintem elapadtam volna az idegtől is, meg attól is, hogy cumizavarossá tették volna a gyereket.
2018. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális akkor István! Én annak ellenére, hogy pokolian nehéz szülésem volt imádtam ott szülni és mindenki olyan hihetetlenül kedves volt ott velem hogy nem győzök hálát adni az István kórház minden dolgozójának!

Rettenetesen nehéz eset volt a lányomat világrahozni de olyan türelemmel és megértéssel állt hozzám mindenki az ügyeletestől a fogadott orvos, szülésznőmön át a néniig aki kivakart legalább hatszor a saját véremből meg még nem részletezném miből. Szinte minden egyes orvost tudok onnan ajánlani egyébként de ha írsz privátot szívesen leírok mindenkit akinek köszönöm ezt a csodálatos élményt és azt hogy még gátmetszésre sem került sor!

A csecsemősök nagyon kedvesek és nem tápszerezik, cukros vizezik a babát de ahogy én észrevettem nem is nyomasztják annyira az anyukákat ezzel a szoptatósdival. Nekem pl első este kifejezetten mondták hogy ma hagyjam a szopiztatást (ha fáradt vagyok) és inkább pihenjem ki magam jó alaposan mert első éjjel a baba is aludni szokott úgyhogy ne zargassam magunkat ezzel.

Egészen biztos, hogy innentől én csak itt vagyok hajlandó szülni és sehol máshol.

2018. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Uzsoki mellé még egy voks. 3x választottam.
2019. jan. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!