Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni hajhullás?!

Picihasim kérdése:

Szülés utáni hajhullás?!

Figyelt kérdés

Amióta szültem nagyon hullik a hajam :( Terhesség alatt gyönyörűen megnőtt, csodaszép volt és alig hullott valamennyi hajszál. Erre most! Van más is így? Mit csináljak vele? Sajnálom levágatni. Ugye nem hullik ki az összes hajam? Mikor múlik ez el? Ti milyen praktikát használtok rá? Van valami csodaszer? Itt láttam egy két emberek a kérdését, hogy ezzel kapcsolatban aggódik, de az Ő babájuk 5 hónapos, az enyém 2 hónapos. Nem korán kezdődött a hajhullás?

Válaszokat köszönöm!


2010. jún. 15. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
ez a legtöbb embernél jelentkezik szülés után, hormonális oka van.Most az hullik ki, ami terhesség alatt plusszban lett.Nekem nagyon hullott,bár valóban később, mint két hónap, elkezdtem vasat szedni.Három hónapig szedtem napi két neo-ferro folgammát.Már az első hónap után megállt a hajhullás.
2010. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia,

sajnos általános tapasztalat, hogy szülés után - szoptatás alatt hullik az anyukák haja. Én nagyon rövid ideig tudtam szoptatni, nem hullott a hajam. Aztán amikor a pici olyan 9 hós lett, beletúrtam a hajamba és a kezembe maradt egy rakat haj. Minden nap kénytelen voltam porszívózni, ha másért nem is, de a hajaim miatt. most másfél éves a gyerek, és talán mondhatom, hogy már nem hullik. Gondolom ez is egyéni, kinek mennyire és mennyi ideig van ez a hajhullás.

Én próbáltam gyakrabban mosni, talán ez segített, de lehet hogy az idő oldotta meg inkább, és képzeld, egy csomó bébihajam kezdett el nőni, főleg a homlokom felett.


Nyugi, Biztos nem fog az összes hajad kihullani. Érdemes lenne vitaminokat szedni? Kérdezd meg a dokitól!


Minden jót!

2010. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a ( mesterfodrász unokatestvérem)gyönyörűen rendbetette a hajam. Alfaparf termék:active hair power nano-tech solutions energy-samponnal és ugyanilyen nevű concentrate women erősítő ampullával.Komolyabb kellékesben megkapod.Nekem 2 hónapos kúrával megállította a hullást és gyönyörűen újra növesztette a hajam pedig 20 hónapig szoptattam!
2010. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ettől én is rettegek...bár még csak egy hónapja szültem,de már"marokszám"eszem a vitamint+a szoja és a vadjamsz gyökér tartalmaz fitoösztrogént ami ugye a hormonok miatt jönne jól.Ha már nem szoptatsz szerintem simán szedheted!
2010. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én már nem szoptattam, mikor elkezdett hullni, olyan 3 hónapos kora körül. Muszáj volt levágassam, de végül nem bántam meg, mert teljesen kicserélődtem, másnak éreztem magam.
2010. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor jeleztem a védőnőnek, hogy hullik a hajam, azt mondta, hogy szedjem tovább a kismama vitamint egész szoptatás alatt. A második harmadik gyereknél már nem hagytam abba a szedését,nem is hullott látványosan a hajam.
2010. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt a hajhagymáid legnagyobb része végig aktív fázisban van. Aztán szülés után jön a "hanyatlás" :DDD. Nekem is a fél lakás az én hajammal volt tele. Utáltam.... Kb 5 hónap volt mire leállt.
2010. jún. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egyik babámat sem tudtam szoptatni.

Az elsőnél fél évig hullott a hajam.

A második most fél éves, és még mindig iszonyatosan hullik a hajam. A bőrgyógyász írt rá löttyöt,de nem ért semmit.

2010. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónappal szülés után maradt abba a hajhullás, ami egyébként természetes folyamat, hiszen terhesen alig-alig hullik ki pár szál a hormonok és vitaminok miatt! Csak azt veszted el ami amúgy is kihullott volna...
2010. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, hogy nem leszek kopasz :)
2010. jún. 18. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!