Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor lehetséges a sikeres...

Mikor lehetséges a sikeres gátvédelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Első szülésem lesz, nem félek (egyenlőre :D), és bízom abban, hogy könnyű és gyors szülés lesz. Hallottam, sok nőnél előfordul, hogy reped, vagy vágni kell. De milyen esetben sikeres a gátvédelem? Ha akkor nyomsz, amikor mondják? Vagy ha nem olyan nagy a baba? Köszi a válaszokat.
2018. júl. 7. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyéni lehet. Nekem a 2. szülésemnél volt tervezett gátvédelem de nem tudtam így megszülni, vágni kellett végül. A baba nem volt nagy. 3 kg, a fejkörfogat 34 cm.
2018. júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt egyéni, kötőszövettől függ, másrészt, hogy milyen gyorsan érkezik a baba, harmadrészt még terhesen lehet bevetni praktikákat, mint gátmasszázs, málnalevél tea.
2018. júl. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Az árvízveszélytől függ. A homokzsákot nem szabad teljesen telerakni, akkor nem tömít rendesen.
2018. júl. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A hülye válaszokat mellőzzük, kösz. Vagy menj át a szexualitás topikba.
2018. júl. 7. 08:04
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

A lányom 3kg volt, gátmasszázst a terhesség alatt én nem alkalmaztam (vettem hozzá olajat de végül ki sem bontottam lustaságból). Sikeres volt a gátvédelem így nem kellett varrni. A kitolás fél óra volt nagyjából és nagyon megdícsértek mert állítólag nagyon ügyesen követtem a szülésznőm utasításait.

Olívaolajat használtunk így amikor kibújt a babám teljesen olyan illata volt és azóta is rá emlékeztet ha megérzem.

Az orvosom szerint a gátvédelem sikerességéhez nagyban hozzájárult az is a fantasztikus szülésznőmön kívül persze hogy fiatalon szültem, 24 voltam.

2018. júl. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A túlsúlytól is függ, ugyanis a zsír nem nyúlik, hanem szakad.
2018. júl. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyeni adottsagokon kivul sol mulik a szulesznon/orvoson, mert erteni kell hozza nagyon. Es azon is, hogy mennyire birsz egyuttmukodni.

En nem Magyarorszagon elek, mar elso szules is mehet gatvedelemmel, sot, gyakorlatilag az osszes huvelyi szulest igy kezdik es ha nem megy, akkor vagnak.

Szoval 35-36 hetes kortol javasoljak a gatmasszazst, mi csinaltuk, de nem garantal ez semmit.

A kitolas hosszu lett, 45 perc, aminek a nagyja abbol allt, hogy nem voot szabad tolni. Nagy volt a baba, igy csak aprankent johetett. A szulesznok vegig iranyitottak, en pedig igyekeztem azt csinalni. Az elejen benan ment, mert nagyon nehez volt nem nyomni, amikor akart a testem, illetve csak piciket, de utana belejottem.

Szoval a baba picivel volt 4 kg alatt es nagy feju, 36-37 cm-es fejkorfogattal (eskuszom mar nem emlekszem, 10 eve volt, 37re emlekszem, de lehet hogy csak 36, most emiatt nem keresem elo a konyvet).

Pici repedesem lett, inkabb feluleti, varrni sem kellett. Ebbol csak annyit ereztem, hogy elso nap csipett, amikor pisiltem, de pl ulesnel es masnal nem ereztem, nem fajt semmi.

Masodjara joval kisebb babat szultem, 3,1 kg es 34-es fej. Vele is sikerult a gatvedelem es nem is tartott sokaig, nagyon hamar meglett, konnyebb is volt.

Szoval az biztos, hogy a baba fejmeretetol is sok fugg.

2018. júl. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Még a 4. Szülésemnél is megvágtak pedig akkor nyomtam mikor kellett.

Lehet nálunk nagyon gyorsan történtek a dolgok!

10 perc alatt kinyomtam...

2018. júl. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Mi mindent megtettünk, gátmasszázs, málnalevél tea, lassú volt a kitolás is, baba sem nagy, szülésznő messze híres a gátvédelemről, mégis vágni kellett. Másodiknál nem masszíroztunk, nem ittam teát, ugyanaz a szülésznő, ugyanakkora baba, nem kellett vágni, de így is volt egy kis repedés, nekem ilyenek a szöveteim. Érdemes készülni, jó szülésznőt választani, de nem garancia.
2018. júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kellett lepontozni a válaszomat a sikeres gátvédelmemről... Irigyek vagytok?
2018. júl. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!