Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, kinek miért fontos...

Kismamák, kinek miért fontos a gátvédelem?

Figyelt kérdés

Sok véleményt hallottam már, van, aki bármi áron, van, aki engedékenyebb, ha nincs más megoldás, oké legyen.


Nekem pl nincs roasz tapasztalatom a gátmetszéssel, kb 4 öltés volt, épphogy kitapintható a helye, de érdekelne a ti véleményetek is. :)



2018. jún. 29. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert pokoli sérüléseket lehet potenciálisan összeszedni. Illetve azért, mert a jelenlegi szülészeti gyakorlat annyira beavatkozáspárti és sürgető, hogy sokkal több a repedés, a súlyos repedés, illetve a fölösleges gátmetszés, mint indokolt lenne.


Erre vannak összehasonlító vizsgálatok is.

2018. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
1. Linkelj már párat!
2018. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Én az első gyerekemet nagy naívan gátvédelemmel akartam szülni. Beszéltem róla a szülésznővel aki azt mondta,hogy majd szüléskor meglátjuk. Csakhogy arra sem volt idő,hogy előkészitsenek... A lányom úgy jött mint a gyorsvonat,kitágulva sem voltam rendesen. Gátmetszés mellett 8 belső és 10 külső öltésem volt. Azt hiszem ekkor tettem le a gátvédelemről :)
2018. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Részemről annyi, hogy minek legyen ott egy vágás, ha nem muszáj? Én nem mindenáron gátvédelem párti vagyok, ha úgy látják, hogy rommá szakadnék, inkább vágjanak, de ha ki tudna csusszanni szépen, minimális gátsérüléssel, akkor miért akarnék vágást? Szóval majd szülés közben eldől.
2018. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Most tuti le leszek pontozva, de nekem abszolút nem fontos. A gátvédelmes szülés sokkal lassabb, hogy szépen hozzá tudjon szokni az izom.

Őszintén nem értem a dolgot, miért kapott ez manapság akkora hangsúlyt, de lehet (sőt biztos) bennem van a hiba. Ha az orbosom úgy látja jónak, akkor vágjon, inkább mint a szakadás.

2018. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem gátvédelemmel szültem.

Én kértem, de persze nem minden áron, szerencsére sikerült.

Egyáltalán nem volt hosszadalmas emiatt a kitolás, az 1. lányom 15 perc alatt lett meg, a másodiknál még ettől is rövidebb volt a kitolás.

Nagyon picikét repedtem, de másodikra varrni se kellett.

Mindkét szülés után azonnal teljesen jól voltam, míg a szobatársaim akiknek gátmetszése volt, ülni is alig bírtak és fájt nekik a seb.

Én ezt akartam elkerülni és a hegesedéssel járó későbbi gondokat.

2018. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem szültem, de rengeteg tapasztalatot elolvastam és meghallgattam már mindkét oldalról. A gátmetszésről sokkal több negatívat és kevesebb pozitívat hallottam, ezért szeretnék majd gátvédelmet, persze nem minden áron. Nekem az az ideális, ha a doki és a szülésznő is gátvédelem párti, de ha szükséges (mert mindenképp szakadnék, vagy komplikáció van), akkor vágnak.
2018. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem pl a szülésznő mondta, hogy a soki csak akkor vág, ha muszáj. Nálam muszáj volt, mert gyorsabban jött a fiam, mint ahogy tágultam. Csak a szülés napján volt rossz ülni, másnap már alig éreztem.
2018. jún. 30. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!