Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora babátok született 97...

Mekkora babátok született 97 mm es bpd vel?

Figyelt kérdés
Ma kezdem a 39 hetet és az orvos megilyesztett hogy nagy a baba. Fent van a gyomorgödörnél hogy jön le onann. Azt mondta majd meglátjuk mi lesz.160 cm vagyok jelenleg 70 kg. Szerintetetek meg tudom szülni vagy császár lesz belöle?
2018. júl. 31. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Én most vagyok 39+6, holnap töltöm a terminust. Nekem két héttel ezelőtt volt 97-es a bpd, enyém se kicsi, de majd meglátjuk. Persze, hogy megszüljük. Inkább legyen szép nagy erős baba mint nyiszlett. :) Szurkolok neked
2018. aug. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
37 cm-es fejjel született, de nekem szülés előtt két nappal mértek ennyit. Súlya 3900, hossza 53 cm :)
2018. aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyik 34 cm-es körfogattal lett 55 cm/3500 gr (pedig előtte való nap csak 3 kilóra becsülték), a másik 36 cm-es körfogattal lett 57 cm/3700 gr. Szülés után már a körfogatot mérik nem az átlót, de valahol biztos találsz neten BPD-körfogat átváltót, bár mondjuk nem mindegy, hogy hosszúkás vagy kerek a gyerek feje :)

Egyébként 155 centis vékony barátnőm kétszer is szült 4 kiló 60 centi körüli babát természetesen, gátvédelemmel és viszonylag könnyen, míg jó magas, testes szobatársamnak alig 2 kilós gyerekkel téraránytalanság miatt volt császára. Inkább az számít, mekkora a baba fejéhez képest a belső "lyuk" a medencéden, na meg hogyan tágulsz (kötőszövetek, hormonok...).

Szülésig, sőt vajúdás alatt is még lejjebb jöhet, beilleszkedhet a baba, de ha mégsem teszi, akkor lehet pl. rövid köldökzsinór ennek oka, s ez esetben tényleg császár.

Szóval lehet tippelgetni, esélyeket keresni mások példájában, de ezt előre nem fogod tudni, jobb, ha minden verzióra készülsz lelkileg és reméled a legjobbakat. Sokaknak segít, ha "megbeszélik" a babájukkal, hogy ügyesek lesznek :)

(És off: helyesen "megijesztett")

2018. aug. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából kétféle is :) mert a fejkorfogat nem teljesen áll összefüggésben a súllyal. A fiam bpd je 98 volt 40hetesen és 3400gramm volt. A lányomnak 39hetesen volt ekkora és 4400gramm volt.

A fiamnak mindig is olyan kis buci feje volt :) minden meresen 90%ercentil felett volt

2018. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
08.03.-án meg született kisfiam 3940g 53 cm vel.
2018. aug. 4. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!