Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon piros és még van...

Nagyon piros és még van duzzadva a császáros sebem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz esedékes a 6 hetes kontroll, addig esetleg tudok valamit csinálni, amivel enyhíthetem a duzzanatot? Nem fáj, csak rálóg a hasam a sebre, gondolom ez is közrejátszik benne.
2018. aug. 8. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Begyulladt. Ne várj jövő hétig, hanem most menj vele orvoshoz!
2018. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan fehérnemüt hordj, ami megtartja a hasad, hogy ne izzadjon be a seb környéke.
2018. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azonnal mennék, ilyesmivel nem szabad játszani. Megnézik, és ha nincs baj, megnyugszol, ha van, akkor meg tudnak segíteni.
2018. aug. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz, én fájdalommal kínlódtam ugyan, de sem piros, sem duzzadt nem volt.
2018. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét császár után begyulladt, az első után meg is nyílt picit a sebem. Előbbivel mentem dokihoz, kaptam antibiotikumot és jártam kötözésre pár alkalommal. Másodjára is begyulladt, de nem nyílt. Nem volt vészes, így beszéltem a dokim asszisztensével, hogy szükséges-e bemennem. Hidrogén-peroxidos sebfertőtlenítőt és Betadint javasolt, egyikkel reggel, a másikkal töröltem át a heget, plusz tettem rá gézt. Én semmivel nem tudtam elérni, hogy a sebre ne lógjon rá a bőr, se bugyival, se hasszorítóval. Hetekig kezelgettem így, macera volt, de szépen meggyógyult.


Ha te úgy ítéled meg, hogy nagyon gyulladt, akkor inkább lássa doki. Nekem nem volt vészes, ezért elkezelgettem itthon az instrukciók alapján. Mivel másodjára volt ilyen hegem, számítottam a gyulladásra, így figyeltem és azonnal léptem, ahogy picit pirosodni kezdett. Nem tudom, hogy nálad ez még biztonságos-e, ha más nem, a házorvosodnak is megmutathatod, ha oda egyszerűbben eljutsz.

2018. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Octenisept nagyon jó rá. És feküdj hanyatt, hogy szellőzzön.
2018. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!