Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezek a dolgok kellenek a...

Ezek a dolgok kellenek a korházba? Illetve jó ez így?

Figyelt kérdés

Első szülésem lesz, es nehany dolog nem egyértelmű számomra a kórhazi dolgokkal kapcsolatban.

Nincsenek a listámon, de másik listán, ill. mások tapasztalatai alapjan már teljesen összezavarodtam.

1. Mellszívó kell a kórházba?

2. Tejserkentő tea ( kamillatea? )

3. Kézfertőtlenítő kell? És ha jön valaki látogatni, be kell fújnom vele a kezét ha megakarja érinteni a babát?

4. Szoptatos melltartó helyett jó mas is? Mondjuk én eleve inkább melltartó nélkül lennék, úgy kényelmesebb, szopis hálóingem van, tehát csak kigombolnám és mehet is a szopizás...persze ha folyik a tej jobb ha van rajtam, de sportmelltartó is jó?

5. Apának tényleg lehet venni előre védőruhát a szüléshez gyógyszertárban?

6. A gyógyszertari popsikrémet vigyem amit receptre váltottam ki, vagy vegyek még masmilyet?


2018. aug. 8. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt mellszívó a kórházban, de csak egy elektromos, és habár nem álltak sorba, de azért ha foglalt volt, kellett várni. Szóval eldöntöd, hogy viszel-e vagy sem, de nincs megtiltva.


Tea: nem kellett.


Kézfertőtlenítő: Nálunk volt szappan, de vihetsz azért fertőtlenítőt. Egy anyuka a wc-re letörlésére hozott szórófejes fertőtlenítőt, azt még én is használhattam wczés előtt és után.


Sportmelltartó marha feszes, leszorít, a melled meg tele lesz tejjel, és ha nem vagy szerencsés, akkor csak gyűlik és nem indul meg, és masszírozni kell majd meg a babát rátenni, hogy kiszívja és elkezdjen kifolyni, különben bedurran. Ezt a bedurranást nagyban elősegítheted, ha még egy sport melltartóval leszorítod, amit alapból marha nehéz fel és levenni. A sima szoptatós melltartó is felesleges bentre, akkor kell, amikor hazamentek. Ha meg olyan szerencsés vagy, hogy egyből folyni fog a tej, akkor azt semmilyen melltartó nem fogja felfogni, mert átázik pillanatok alatt.


Védőruhát nem tudom.


Jó a gyógyszertári krém, a legjobb, nem kell más.

2018. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Én vettem kézi mellszívót, ott nem kellett, de 4-6. napon a gyerekosztályra kerültünk, ott szükség volt rá.

2. Teát is vittem be, de eszembe se jutott. Itthon már ittam.

3. Kézfertőtlenítő szerintem nem kell. A bejáratnál van a látogatóknak. Bár mikor szültem látogatási tilalom volt.

4. Nem muszáj a szoptatós melltartó, én mondjuk abban voltam nappal + póló és leggings. Sportmelltartót szerintem macerás feltűrni, szorít akkor stb.

5. Igen, mi is vettünk a férjemnek.

6. Én sima tescoban vett neogranormont vittem, a kutya se nézte.

2018. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vittem, vilt itthon de azóta sem használtam.


2. Szerintem elég ha sok vizet iszol.


3. Nálam volt és hasznos. Látogatók nálunk nem foghatták meg a babát, de ha nálatok lehet akkor jó ha van kéznél fertőtlenítő.


4. Sport melltartót nehéz felhúzni, lehet egyszerűbb ha sima merevítő nélküli melltartót viszel. Valószínűleg nem fog kelleni a bent lét alatt.


5. Lehet venni.


6. A gyógyszertári tele van kőolaj származékkal..

A weleda szerine sokkal jobb, dm-ben lehet kapni.

2018. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. én vittem mellszívót, használtam is tejbelövelléskor

2. Teát nem vittem mert nem szeretem a teát, de volt olyan anyuka aki ivott ilyet. Neki a férje hozta be már elkészítve

3.kézferrőtlenítő gél mindig van a táskámban, nem használtam, sőt a látogatóim sem, csak kezet mostak a mosdóban

4. A kórházban melltartó nélkül voltam, itthon is csak sportmelltartót hordok. Nem vettem szoptarós melltartót.

5. Ezt nem tudom, mert ahol én szültem a kórház ad steril ruhát apának + cipővédő minden ajtónál van

6. Nem vittem popsikrémet, ezt is adott a kórház, itthon csak Sudocream-et használok/használtam mindkét gyereknél.

2018. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1- Szerintem ha 3 napot lesztek össz. a kórházban (mint a legtöbb helyen) akkor nem kell mellszívó.

Tudom nem vagyunk egyformák, de nekem mindhárom gyereknél a 3.nap éjjelére indult be egyáltalán a tejem, és reggel meg már mentünk is haza, nem lett volna mit fejnem még, mert az előtejet simán kiszívták a babák. Pár milinél úgysem esznek többet egy -egy alkalommal újszülöttként még.

2. Tejserkentő tea sem kellett.

3. Én nem kézfertőtlenítőztem. Aki jött, kezet mosott és kész.

4. Nem tudom neked mekkora a cicid, de nekem 2 számot nőtt terhesen majd az első napokban ahogy belövellt a tej, még 1-et...szóval kb úgy éreztem, leszakadnak, nagyon kellett a jó puha szoptatós melltartó (én a hm ben vettem)

5. Nálunk a kórházban adták érkezéskor.

6. Gyógyszertári krém a jó.

2018. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kórháza válogatja. Én az Istvánban szültem, ezt tudom mondani.

-Nem kell mellszívó, van kórházi

-Tejserkentőt vihetsz, de a kamilla pont nem az

-Kézfertőtlenítő sem kellett, minden szobában volt

-A sportmelltartó nem lesz jó, nem praktikus. Nyugodtan lehetsz melltartó nélkül

-Apuka a saját ruhájában volt bent a szülésnél

-Adnak a kórházban popsikrémet. A felírtat elvileg nem tudod szülés előtt kiváltani, mert rá kell írni a receptre a születés napját.

2018. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk kell vinni popsikŕémet, felírta a dokim és pont ma mar ki is váltottam. Betegyem hűtőbe, vagy ezt nem kell?
2018. aug. 8. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kórház?

1 Van ahol nem engedik a mellszívót

Szerintem felesleges, ha mégis nagyon hamar belövell a melled, aminek kicsi az esélye, akkor még tudja hozni a párod


2. Lehet ( bár én most sem iszom, a kórházban olyan kicsi a baba, hogy még alig eszik a serkentő tök felesleges.. De laktációs ranácsadó, vagy szoptatós fb csoportot ( ahol nemcsak laikusok vannak) kérdezz meg)


3. Elég egy alapos kézmosás ( shol én szültem csak üvegen át nézhették meg a babàt)


4. Egyéni döntés

Sportmelltartó szoros

Belövellés óta melltsrtó vetét nélkül élni sem tudok



5. Nálunk kellett


6 jó a gyógyszertári



Vigyél még : sok pelenkát ha 0-24-ben nálad a baba, textil pelust.

Nálunk babafotózás is volt, arra ruha

Magadnak normális evőeszköz



Jó tanács: próbáld fel az eldobhatós bugyit

Ha túl nagy nem tartja oda a betétet, bslesetes lesz az ágy, ha szűk akkor kényelmetlen.

2018. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!