Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek hogy volt a szülés?

Nektek hogy volt a szülés?

Figyelt kérdés

Kb 1 órára van a kórház, ahol a fogadott dokim van.

Ha pl éjszaka indul be vagy mikor a párom nincs otthon mi történik?

Van bőven időnk beérni?

Nálatok mennyi idő volt, hogy zajlott? :)

Picit izgulok


2018. aug. 25. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

3 percesekkel mentunk be, meg 8 ora volt onnantol. Akkor erdemes bemenni, mikor mar annyira faj, hogy 1-2 oraja csak karomkodsz, ha egyaltalan van erod ahhoz, es meg onnantol is tobb ora lehet.


Ajanlom Noll Andrea Vajudastamogatas mindenkinek c. konyvet, abban reszletesen le van irva, hogy honnan ismerheted fel, hogy kb. hol tartasz a vajudasban.

2018. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első baba, este fél 11kor folyt el a magzatvíz. Rögtön hívtam a dokim, azt mondta induljunk be. 15 percre van a kórház. Kb. fél 12re értünk be, éjfélkor elküldtek tusolni, akkor éreztem az első fájást. Páromat 1kor hazaküldték aludni, én 6ig malmoztam, mert aludni már nem tudtam. 6kor bekötötték az oxitocint 5 perces nagyon enyhe fájásokkal, 8kor éreztem, hogy erősödnek, de bőven bírható volt, párom ekkor ért vissza. 11-fél 12kor kezdtem érezni a székelési ingert nagyon enyhén, akkor rakták kengyelbe a lábam, jött a doki, szülésznő, mivel nyomási ingerem végül semmi nem volt, így a doki mondta ha épp nagyon fáj nyomjak. Fél 1kor született, tehát 14 óra volt a vajúdás. Az utolsó 1 óra volt csak kemény, de az pokoli volt.

Összességében könnyű szülésem volt szerintem, csak a végét cserélném el :D

2018. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

2-es vagyok, ha megvártuk volna,hogy 1-2 órája már káromkodjak a fájdalomtól otthon szülök meg :D

Szerintem inkább hamarabb menj be.

2018. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Este 9 után fájással kezdődött, hajnali 6kor indultunk a kórházba, mert addigra lett látványosan rendszeres és sűrű.

Hajnalban vegyesen 8-5-3 perces fájásaim voltak, semmi rendszer. Aztán láttam, hogy óráról órára egyre több van. Ha jól emlékszem 1 óra alatt amikor 12 fájás volt, utána indultunk.

2018. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, lesz időd beérni, viszont én annyit tennék hozzá hogy azért menj viszonylag hamar, mert nagyon erős fájásokkal már nem vicces autózni, illetve ha elfolyik a magzatvíz, lehet hogy felgyorsulnak a dolgok. Én is messze lakom, ha újra csinálhatnám a kórház közelébeb keresnék egy nyugodt helyet, de a kórházba csak akkor mennék be ha már tényleg nagyon szenvedek és nem érzem magam biztonságban. Ha felgyorsítják a szülést mert hamar bemész akkor jobban fáj.
2018. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

"


2-es vagyok, ha megvártuk volna,hogy 1-2 órája már káromkodjak a fájdalomtól otthon szülök meg :D


Szerintem inkább hamarabb menj be."


Támogatom! Mi van, ha baj van? Mi van, ha elhúzódik a szülés és beszorul a baba? Nekem a káromkodós rész már a kórházban zajlott, és volt is probléma.

2018. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem éjszaka fél egykor folyt el a magzatvizem, épp hogy betöltöttem a 35. hetet. Lezuhanyoztam, összepakoltam a cuccaimat, a gyerekét, egy óra múlva elindultunk a kórházba, kettőre beértünk.A dokimat nem értem el csak a szülésznőmet, megnézett az ügyeletes doki, felvették az adataim, nst-re tettek és a vajúdóban töltöttem még 5 órát kb. de semmi fájásom nem volt. Reggel jött a dokim, előkészítettek, 8kor vittek a műtőbe, 9kor megszületett a kisfiam. Egyébként én is nagyon izgultam előtte, első gyerek lévén, program császárra voltam előírva egészségügyi okok miatt, de meglepődtem, hogy előbb elindult magától a dolog. Onnantól kezdve viszont nem izgultam, úgy pörögtek az események. Gyors és könnyű szülést, és jó egészséget nektek! :)

27N

2018. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én este kezdem el érezni, mintha görcsölnék, tudtam, hogy ez már szülés lessz. Nem voltak rendszeresek a fájasok, hajnalban még tudtam is aludni kicsit. Másnap délelőtt erősödtek a fájások, majd mikor 5 percesek voltak, elindultunk a kórházba. (20 perc kocsival.) Délután 3-kor burkot repesztettek, 6 órára már a kezemben volt a kisfiam. :)
2018. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első szülésed lesz?

Nekem mindhárom szülésemnél a zuhanyzós-fürdős trükk vált be, miszerint ha érzed az összehúzódásokat akkor beállsz a zuhany alá engeded a kellemesen meleg vizet. Ha enyhülnek rá (vagy el is múlnak) akkor ezek még csak jóslók, ha rendszereződnek, erősödnek akkor ez már a vajúdás.

(persze akkor feküdj kádba ha nem folyt el a víz).

Nekem egyik sem indult magzatvízelfolyással.

Amikor burkot repesztettek a kórházban,onnantól fél óra múlva jött a kitolási szak, szóval így nézve nem bánom, hogy nem otthon folyt el.

Az első szülésnél nekem a férjem épp ügyelt . Hajnalban hívtam fel hogy induljon el haza mert vmi nem oké, 1 óra múlva ért haza és csak utána indultunk a kórházba és még úgy is 3 óra múlva lett csak meg a baba.

Szóval ha 1 órányira van a férjed, akkor szerintem nem kell aggódnod, lesz ideje hazaérni.

Első szülés nem szokott olyan rohamosan menni.

2018. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Első igen :)


Köszi a válaszokat.

2018. aug. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!