Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második után is várható...

A második után is várható ugyan az?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Első kisfiam születése után kb 3 héten keresztül csak sírtam, sírtam, ha ebren volt, sírtam, ha aludt, sírtam ha a férjem elment dolgozni, sírtam ha hazaért, sírtam bármin. Tudom, hogy minden terhesség, szülés más, de várható, hogy ha az első után így reagált a szervezetem a hormonokra, a második után is így fog?

2018. aug. 30. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen.
2018. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a második után volt ilyen, az első és a harmadik után nyugodt, kiegyensúlyozott voltam. Sőt, a harmadiknál szinte földöntúli boldogságot éreztem.

Szerintem mindegyik más, ne aggódj előre.

2018. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért sírtál? Szülés utáni depressziód volt? Mert ha igen, és hajlamos vagy rá, akkor elképzelhetö, hogy most is ilyen lesz.

Én is nehezen viseltem az elsővel az elején, a másodikkal már sokkal jobb volt, akkor is inkább a nagy miatt sírtam, hogy nem tudtam annyit foglalkozni vele.

2018. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Én is 3 héten keresztul sirtam. De most is kepes vagyok barmin meghatodni!
2018. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt ez szülés utáni depresszió, sokan szeretnek dobálózni ezekkel a szavakkal, ha már egy kicsit többet pityereg egy anyuka a szülés után. Engem már szülés előtt benn fogtak a kórházban, és még szülés után 3 nappal se akartak elengedni, mondván olyan sokakat engedtek haza, hogy már nem férünk bele a vizsgálatokba, de addig küzdöttem, míg végül haza mehettünk, szoptatni nem tudtam, senki nem is segített, se a csecsemősök, se a védőnőnk, se a gyerekorvos, itt nem a szoptatás hiánya bántott, hanem, hogy segíteni se akartak, kórházban egy csepp tápszert sem kapott a fiam, végig üvöltötte az éjt, a nappalt. Tápszeres lévén sokat tudtam én is pihenni már otthon, de olyan szörnyűek voltak a kórhazi napok, hogy már mindenen bőgtem. El tudtam látni a feladatom, tudtam pihenni, imádtam őt, de akkora változas volt ez az egész az életünkben..egyszerűen érzekenyebb voltam mindenre
2018. aug. 31. 07:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért is kérdeztem a depressziót, nem állítom hogy az voltál. Megértelek, nehéz volt, mert nem segített senki, tanácstalan voltál és fáradt, persze, hogy kibuktál. De már rutinos vagy, és nem fogsz sírni, mert erős vagy, de ha sírsz akkor sincs semmi baj, szerintem minden anyuka sír szülés után.

Az én fiamat a szemem láttára vitte el a koraszülött mentő szirénázva. Nem volt az, csak át kellett szállítani a PIC-re. Ott álltam nulla tapasztalattal, fáradtan, de muszáj volt helyt állnom a kisfiam miatt. Nem tudtam szoptatni én sem, de annyira nem is tört meg ez, inkább a folyamatos aggódás. Idővel jobb lett.

2018. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is csak álltalánosságban írtam, hogy ezzel szeretnek dobalózni, persze biztosan sokan atesnek rajta. Hát nem lehetett egyszerű. A férjem mondogatja, hogy reméli nem fogok annyit sírni majd most, mert rossz volt látni, hogy annyira ki voltan fáradva és bukva. Nem tudom megígérni, hogy nem fogok sírni, mert biztos lesz pár pillanatom, amikor úgy fogom érezni, valamelyik gyerekre kevesebb idő jut, vagy kevesebb összebújós pillanat lesz a kicsivel, de szeretetben fognak felnőni ez biztos :)
2018. aug. 31. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!