Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után azonnali...

Császármetszés után azonnali bőrkontaktus tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van barkinek magyarorszagi tapasztalata a csaszar utani azonnali skin to skin-rol? Nekem csak a csaszar johet szoba bizonyos tenyezok miatt, de nagyon szeretnem, ha legalabb az azonnali borkontaktust meg lehetne oldani. Rengeteg video van a neten, hogy kulfoldon ez mukodik, de nem tudom itthon mennyire nyitottak erre az orvosok, szuleszek es a klinikak.

Barkinek barmi info, tapasztalat ezzel kapcsolatban?



2018. szept. 10. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt az adott orvossal meg kórházzal/kliniával kell tisztázni, mert csak az lehet mérvadó!
2018. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*klinikával
2018. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb helyen ha másképp nem is, de apának odaadják "erre a célra". Kérdezz rá ott, ahol szülni fogsz, mert tényleg ahány kórház, annyi szokás.
2018. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Honvédban már 4 éve is az apára tették a babát 5 percén belül, de a stoppolás után 2 órát volt rajtam is, próbált szopizni. Szerintem ez már általánosnak számít itthon is.
2018. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb kórháznál azt olvasni, hogy apuka kapja meg ebből a célból a babát.

De ez csak a hivatalos verzió. Biztos akadnak orvosok, akik akár anyukának is odaadják. Kérdezősködni kell.


De szerintem apa is épp olyan szülő mint én, az ő hangját is ismeri. Jó kezekben van nála is. Sőt így még inkább magáénak is tudhatja a saját gyerekének születését. Biztos egy életre szóló élmény számukra is. Szerintem ennek a verziónak is van előnye.

2018. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Maternityben egyből rám rakták, utána apánál volt ameddig engem 'befejeztek' műtéti szenpontból, majd végig rajtam, velem volt.
2018. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk apjára rakták, de emlékszem, hogy egy másik császáros anyuka kérte, hogy ő kapja meg és megkapta, láttam róla fotót, nekünk jó volt így apa-verzióban is, kislányom megnyugodott tőle.
2018. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Igen azt tudom, hogy a legtobb helyen ezt ugy oldjak meg, hogy apara teszik a babat, ez is egy tok jo dolog szerintem.

De mi kifejezetten ugy szeretnenk, ha ram tennek, hogy azt a szivdobogast hallja, amit addigi eleteben, hogy biztonsagba erezze magat, sot talan meg cicire is ramozdul:)

Ez nagyon jo hir, hogy a Magernityben igy is tudjak csinalni, mert oda tervezunk menni, koszonom, hogy te is megirtad :)

2018. szept. 10. 14:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Szent Imrében egy két percre ráteszik anyukára utána apuka kapja meg, majd ha összevartak akkor visszakapod és nővér segít szoptatni is még ott rögtön (furán kell tartani a babát, mert ugye te nem mozoghatsz). Két órát lehettek hárman.
2018. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!