Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A tapasztalatok szerint...

Emmatibi kérdése:

A tapasztalatok szerint császármetszés után milyen szülés várható a 2. szülésnél 2 év korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

Az első szülésem 40. héten császár volt több okból:


-korai magzatviz elfolyás, fájásgyengeség

-20 órával a magzatviz elfolyása után 1 újnyira volt nyitva a méhszáj

-magzati szivverés magas volt


Kiváncsi vagyok, ha most bemegyün a kórházban, ha beindult a szülés, ezek a dolgok adhatnak-e okot arra, hogy azt mondják tuti császár, vagy kivárják, hogy hátha most jól haladnak a dolgok. A nőgyógyászom szerint nincs sok esély a természetes szülésre, de én a hallottak alapján nem ezt tapasztalom, ezért várom a tapasztalataitokat. Végülis nem alkatilag van gondom a szüléseel, tehát nem a csipőm túl keskeny vagy ilyenek, akkor akár alakulhat jól is a 2. szülés, és miért ne szülhetnék természetesen? Szerintetek? Köszönöm! :)


2015. febr. 14. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ezek miatt kellet császározni és pl. nem azért mert nem fordult be a szülőcsatornába akkor lehet,hogy a másodikat természetesen szüld.De amugy kevés olyanról Hallottam,hogy császár után rendes szülés lenne.Van olyan ismerősöm aki 3. babáját várja és császáros lesz harmadjára is.
2015. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szent Margit kórhàzban lehet választani mit szeretnél.
2015. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is a Margitban fogok szülni hamarosan, 18 hónap lesz csak a 2 baba között, a fiam császáros lett fájásgyengeség miatt. Ha beindul a szülés magától, akkor elvileg szülhetek, közben nézik a hegszétválást, ha nem indul be a kiírt időpontig akkor programozott császár, mert a császáros előzmény miatt nem indítanak ott oxitocinnal stb...
2015. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, persze jóval kisebb az esély a természetes szülésre aki császáros, nekem az orvosom azt mondta, hogy a legkisebb veszélyhelyzetre (hegszétválás gyanúja) tolnak a műtőbe, kb. 10 % az esély hogy szülhetek természetes úton. Én pedig úgy vagyok vele, hogy a legfontosabb hogy mindenki egészséges maradjon és legyen.
2015. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem két szülésem volt eddig. Az első hüvelyi, a második császár: ahogy olvasom ugyanazokból az okoból nagyjából mint nálad, csak nekem a magzati szívhang gyengült, és kiderült, h kötözött sonkácska volt, ezért nem haladtunk. Ha időre jön a baba, akkor 2,5 év lesz a korkülönbség.


Most harmadszorra is terhes vagyok, dokim azt mondta, h elvileg hüvelyi szülésre készüljek, ha nem lesz komplikáció, mint múltkor, akkor szabad az út a hüvelyi szüléshez. De ezt meg nem tudjuk előre, ez a szituban derül majd ki.

2015. febr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első.Nekem azért lett császár mert nem illeszkedett be a szülőcsatornába.Honnan veszed hogy emiatt akkor a 2.szülés is császár lesz??Nincs 2 egyforma terhesség és szülés se ugyanannál a nőnél (sem).Ekkora hülyeséget. Bírom amikor okoskodnak az emberek,azt meg pláne ha olyanok teszik akik pl.életükbe nem nem szültek semmilyen módon sem.Akad pár ilyen itt az oldalon :(
2015. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező!Ne aggódj,sikerülni fog és ne hallgass senkire!Javaslom hogy a facebookon keress rá a VBAC támogató csoport Magyarország csoportra,ahol nők a szülésélményeiket osztják meg és sok sikeres VBAC van,azaz császár utáni hüvelyi szülés.Sok erőt,energiát tudsz meríteni a tagok segítségével.Sok sikert!
2015. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Anyám a 80-as évek végén 5 éven belül 4 gyermeket szült, így jöttünk: hüvelyi, császár, hüvelyi, császár (első hosszú vajúdás volt én voltam, második köldökzsinór probléma, harmadik rohamos szülés, negyediknél nem fért bele tesóm feje a szülőcsatornába). Akkoriban függőlegesen vágtak, ami nehezebben gyógyult. Szóval 1 császár után, ha nem tartós a probléma (szem, vérnyomás, téraránytalanság, abnormálisméh), akkor ha nincs komplikáció lehet hüvelyi a következő. Egyébként a dokim két császár után csak császárt vállal, de egy császár után szülés menetétől függ.
2015. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, közben megszületett a lányom, császáros lett ő is, mert nem indult be magától a kitűzött időig. De a lényeg hogy egészségesek vagyunk. :-)
2015. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Hasznos volt mind! 3-as, gratulálok!!!!! Lehet, hogy nálam sem fog igazán beindulni a szülés-mint az első szülésemnél sem- amúgy Anyukámnál is hasonlóan zajlott, mind a 3 szülése. :) Valószinű genetika!! Persze a lényeg az egészség:)
2015. febr. 25. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!