Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyházán a kórházban...

Nyíregyházán a kórházban kötelező a szülésfelkészítő tanfolyam?

Figyelt kérdés
Apás szülést szeretnénk, nem vagyunk nyíregyháziak, ezért telefonon próbáltam érdeklődni a tanfolyam felől, de nem veszi fel a hölgy, aki elvileg szervezi. Már restellem bombázni a hívásokkal. Megyeszékhelyre meg beutazni egy kérdés miatt nem nagyon szeretnénk. Jó lenne tudnom erről valamit, mert a páromnak is úgy kéne szabadságot kérnie, azt meg nem adják meg úgy hogy egy nappal előtte szólunk. Feleslegesnek tartom a tanfolyamot, mert egyrészt törvényileg joga van bent lenni, másrészt meg úgysem fogja a tudást hasznosítani ott élesben. Viszont nem akarjuk azt sem, hogy életünk első és lehet utolsó szülésénél ne legyen ott velem, ne támogasson. Valaki, aki idén szült, tudna válaszolni nekem, hogy hogy megy ez a Jósában manapság? Köszönöm.

2018. okt. 19. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy bármelyik kórházban ehhez kötnék az apás szülést. Bár nem szültem Nyíregyházán, de két különböző kórházban is jártam ilyen előadássorozatra, apa nélkül, mégis beengedték őt is :) és egyébként ingyenes volt, előre jelentkezni sem kellett és adatokat sem vettek fel.
2018. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is úgy gondolom, hogy nem köthető tanfolyamhoz egy olyan dolog, amit törvény szabályoz. Bár mivel ugye sosem szültem még, tartok attól, hogy nem engedik be. Nekem nagyon fontos, hogy ott legyen velem. Remélem, igazad lesz.


Még várok válaszokat azért :)

2018. okt. 19. 15:49
 3/3 anonim válasza:
A tesóm Nyíregyházán szült, és beengedték a férjét. Nem volt felkészítő tanfolyam. Neki császár lett a vége, oda természetesen már nem engedték be a sógoromat, de amikor kivették a babát ő kísérhette.
2018. okt. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!