Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jobb-e a bababarát kórházban?...

Jobb-e a bababarát kórházban? Miben más?

Figyelt kérdés

Érdeklődtem az adott kórháznál, de úgy néz ki, nem fognak válaszolni nekem.

Eddig annyit tudok, hogy a szoptatást favorizálják, és nem adnak mást a babának.

De biztosan van más is, amiben különbözik, illetve ott is biztosan szül néha olyan nő, aki nem akar szoptatni. (Nem erre készülök, csak egy gondolat.)


Támogatják-e pl. a VBAC-t? Van-e aranyóra, azonnali szoptatás, lehetőség a fürdés kitolására a magzatmáz felszívódásáig?

Milyen tudásotok, taoasztalatotok van?

Érdemes ezt választani, ha van rá lehetőség?



2018. okt. 23. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha írnál konkrét kórházat, könnyebb lenne segíteni. Én Vácról tudok nyilatkozni: max üres, forralt vizet kap a baba, amúgy az igény szerinti szoptatást preferálják (szerencsére). Vbac sajnos csak nagyon elvétve van. A baba 0-24-ben veled van, de pl császár után nincs aranyóra, mi 6 óráig nem is találkoztunk a nagyobbik lányommal emiatt. 😕
2018. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bp., István kórház.

Támogatják a gátvédelmet, van aranyóra, van alternatív szülőszoba, van azonnali szoptatás, nem fürdetnek egyből, tilos a kesztyű és a cumi, ha pótlás kell, anyatejet adnak pohárból, 0-24ben veled van a baba, látogatók bemehetnek a szobába is, éjjel is segítenek,ha gondod van.

2018. okt. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz tényszerűen arról, hogy minek kell megfelelnie egy kórháznak ahhoz, hogy egyáltalán megkaphassa a címet.

[link]

A vbac nem szerepel, a magzatmáz sem (de ha kivárják az aranyórát teljesül).

A DEKK bababarát. Aranyóra teljesült, azonnali mellrehelyezés szintén. 0-24 roaming in.

Viszont sok segítséget nem kaptam a szoptatáshoz. Rögtön kapott pótlást a gyerek, míg az örzőben voltam rosszullét miatt. Tápszert, pohárból. Jól eltelítették és utána keveselte az előtejet.

Vbac engem nem érint, de tudtommal leginkább orvos, mint kórházfüggő.

2018. okt. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Nagyobbik gyerekem pár éve ilyen kórházban született. Nem adtak vizet neki a 36 fokos nyári melegben hiába mondtam, hogy nincs még tejem. Válasz: "ó de akkor nem fog szopizni".


Eredménye az lett, hogy a hazahozatal napján belázasodott, úgy engedték ki hogy nem vették észre (!) hogy alig mozog! Ahogy hazahoztuk, 1 órára rá mondtam hogy milyen fura ez a baba, lázat mértem, 39.4....visszarohantunk vele, a beteg-és koraszülött osztályra. Azt mondta a doki mikor megvizsgálta hogy kiszáradás, az a szerencséje hogy észrevettem, különben nem ébredt volna fel pár óra múlva......

Egy hétig voltunk bent, infúziót kapott a fejébe, és kékfényes inkubátorban volt.

Bababarát kórház..........erről ennyit.



2. gyerekemet már máshol szültem, szintén nyáron. Kapott pótlást, senki nem riogatott hogy juuuuj akkor nem fog szopni. 14 hónapos amúgy és még szopizik! Az első csak 6 hónapos koráig. Erről ennyit.

2018. okt. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Budapest, István kórház:

Támogatják a hüvelyi szülést minden esetben ha csak nem indokolja valami nagyon a császárt, aranyórára 2 órát kaptunk a babával ahol azonnal mellre is tudtam tenni őt, van alternatív szoba káddal, van lehetőség a fürdés kitolására ezt fel is ajánlják. Pótolni pótolnak ha kell anyatejjel svéd itatópohárból. Támogatják a szoptatást és segítenek is mindenben ha kéri az ember. A baba 0-24 az anyával van a szobában.

2018. okt. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkit felpontoztam.

A dombóvári kórháza gondoltam, azt hiszem, ezt kiírom új kérdésben, hogy többen lássák.

De azért várom még a tapasztalatokat.

2018. okt. 24. 11:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kistarcsa, Flor Ferenc korhaz


Roaming in rendszer van, van aranyora,mellre tetel ( ebben mar az aranyoranal segitseget kapsz), csaszarnal az apuka mellkasara helyezik a babat,a szoptatast tamogatjak, minden segitseget megadnak meg mellszivot is, de a babat sem hagyjak ehezni, kapnak potlast, tapszert fecskendobol. Mindennap merik a baba sulyat, olyan nincs h nem vennek eszre ha kiszaradna.. tapasztalatbol mondom, az en kisfiam tapszeresnek indult, enyhe hoemelkedese volt a szomjusagtol, na onnantol 3 orankent kapott tapszert a korhazban, otthon az elso napokban megjott a tejem de addig is fecskendobol etettem es nem is lett cumizavaros. Mar 3 honapos kizarolag anyatejes. Ha nincs egeszsegugyi akadalya tamogatjak a VBAcot is. Bocsi az ekezetert

2018. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra pedig h erdemes e az a valaszom hogy azt neked kell eldonteni h magad mellett akarod e tudni a kisbabadat vagy csak etetni hozzak be.....
2018. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vácon szültem én is, nekem a programozott császár után volt aranyóra, amíg varrtak apánál volt. Ott dolgozom szóval lehet valamennyire kivételeztek, de ahogy tudom, más császáros babáknál szőrkontaktus lehet, szerintem ha nincs semmi probléma akkor az anyuka is megkaphatja a babát.

Utána viszont elvitték, egész délután és éjjel nem láttam csak reggel kaptam meg, de utána nem volt kötelező visszaadni csak egy rövid fürdetésre.

2018. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!