Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tulhordas es terminustullepes...

Tulhordas es terminustullepes kozotti kulonbseg?

Figyelt kérdés
Az orvosi tankonyvekben a terhesseg 37-42 het, akkor a tulhordas mikortol van? 42+1-tol? Es terminustullepes pedig 40+1-tol?

2018. nov. 3. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

A magyar orvosok sajnos a 40+1-et tekintik

Bár leírni csak azt írják terminustúllépés


A túlhordás 42+1



Viszont Magyaro.-n nem létező dolog a "túlhordás"ha az orvosokon múlik.


Sőt a legtöbb orvos befektet 40+3-nál.



Nálam 41+4 ig vártak.

Ez nagyon ritka

Spontán hüvelyi szülésem volt

2018. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Igen, sajnos az orvosok szeretnek riogatni, én azt látom, hogy császározni is... Egyébként 40+1-től terminus túllépés, 42+1-től túlhordás. De itthon utóbbiig nem nagyon engednek el sajnos.
2018. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy van ahogy írod! Én 42. hétben szültem természetes úton a kisfiam. Befektettek amikor a 41. hetet betöltöttem, mert gyorsan növekedett a babám. 4250 grammal és 57 cm-rel született. Nagy fájdalmaim voltak, de az orvosom bíztatott, ő a természetes szülést támogatja. Köszönöm neki :)
2018. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!