Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valakinek friss, idei...

Van valakinek friss, idei tapasztalata a székesfehérvári szülészettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm ott szeretne szülni. December elejére van kiírva, nincs fogadott orvosa, se szülésznője, így egy kicsit izgul, hogy így milyen fogadtatásban lesz része. Én is nem régen szültem, de nem ott, és hát minden kórházban más a rendszer, a felszereltség, stb.

#szülés #székesfehérvári szülészet
2018. nov. 15. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem idei ugyan,de én meg voltam elégedve mindennel,kedves volt a szülésznöm,és az orvos is. A szülésznő nem fogadott el egy fillért sem,ellenben az orvossal.Koraszülött osztályra került a lányom,mert pici súllyal született,igy a gyerekágyas osztályon egyedül voltam,baba nélkül,de előtte megkérdezték hogy nem e akarok inkább a nőgyógyászatra feküdni hogy ne fájjon hogyha látom a többi babás anyukát. Ez mondjuk meglepett,de jól esett,hogy ilyenre gondoltak. A PIC-en a legjobb ellátást kapta a lányom,azzal is megvoltam elégedve.
2018. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én 4 hete szültem ott, így elég friss az élmény. Gondolom a barátnőd oda jár (vagy fog járni) NST vizsgálatra is, így azt már láthatja, hogy a környezet kulturált, tiszta, az épületet nem olyan régen újították fel.

A szülészeten rendkívül kedves mindenki. Nekem sem volt fogadott orvosom, és szülésznőt se kértem fel. Nekem éjjel indult be a folyamat, és amikor megérkeztem hajnal 3-kor, annak ellenére, hogy az ügyeletes orvos éppen aludt előtte, kedves volt és segítőkész, nem neheztelt, vagy nem volt lekezelő. A szülésznők is nagyon aranyosak, szinte mindegy is, hogy melyikükhöz kerül majd a barátnőd, mindegyikük odaadó, mindent megtesz, hogy a kismama a lehető legkomfortosabban érezze magát. Az a szülésznő marad veled mindvégig, aki az elején is ott van. Az én szülésznőm például annak ellenére maradt velem este fél 11-ig, hogy a munkaideje már lejárt 7-kor.

Orvosból többel is találkoztam a vajúdás alatt, de mindegyikük korrekt volt, igyekeztek mindig mindenről tájékoztatni. Nekem a szülést végül Schandl doktor úr vezette le, de a doktornő előtt is le a kalappal, aki végül a gátvarratokat csinálta. A sebeim pár nap alatt begyógyultak.

Az osztályon dolgozó nővérek és védőnők is nagyon rendesek, van egy-két mogorvább nővér, de ők is igyekeznek, emberségesek és mindent megtesznek a betegekért.

A csecsemőosztály kórtermei jól felszereltek, tiszták és kényelmesek. 2-5 ágyasak vegyesen, de mindegyikhez tartozik saját fürdő és a szekrények kulccsal zárhatóak.


Ami nekem nem igazán tetszett, az a baba-mama rooming in rendszer, ami röviden annyit tesz, hogy a kisbaba végig veled van a kórházi napok alatt. Sajnos mivel nincs sok csecsemős nővér, nem igazán tudod rájuk bízni a babát, ha valami miatt nem tudsz mellette lenni (pl. vizsgálatra kell menned, vagy csak le szeretnél tusolni, vagy kikísérnél egy látogatót), így, ha szerencséd van, akkor rábízhatod néhány perc erejéig a szobatársakra. Nagyon fárasztó és megterhelő a kisbabáról gondoskodni az első napokban, ha a szülés nem volt könnyű. Én például alig 4 óra (nem)alvás után már megkaptam a kisbabát, amikor még szédültem, járni is alig bírtam, a létezés is fájt - persze van, aki szerencsés, és egy sima szülést követően már alig várja, hogy a babájával lehessen és gondozhassa.


Gondolom kelengyelistája van a barátnődnek, de ha igény van rá, nagyon szívesen leírom, hogy mire volt szükség a kórházban.

2018. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért az fontos kérdés, mivel azt írod, hogy itt szeretne szülni, hogy idetartozik körzetileg? Hol lakik? Mert a fehérvári kórház pont egy olyan intézmény, ami nem szereti a külsős betegeket. Szóval ha nem ide tartozik körzetileg, és nem a kitolási szakaszban esik be, akkor nagy valószínűséggel át fogják irányítani abba az intézményhez, amibe lakóhelye szerint tartozik.
2018. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem tudom, hogy honnan van az utolsó válaszoló információja, én a második vagyok, és én sem ide tartozom körzetileg, de a kutya se szólt egy rossz szót sem ezzel kapcsolatosan, pedig amikor megérkeztem a kórházba, még bőven átirányíthattak volna egy másik intézménybe, ha valóban így lenne.

Elvileg (hangsúlyozom, elviekben, nem ismerem a gyakorlatot, de) szabad orvosválasztás van ma Magyarországon, ebből adódóan azt is megválaszthatom, hogy melyik intézményben szeretnék ellátást.

2018. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

#2 szeretném, ha leírnád a listát, gondolom, így pár héttel a kiírt előtt már nagyjából felkészült, de nem árthat!

2018. nov. 17. 19:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és ide tartozik körzetileg, így ebből gond nem lehet, bár én se hallottam ilyesmiről, hogy elhajtanák a betegeket.
2018. nov. 17. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Onnan van az információm, hogy ott dolgozom. Szabad orvos választás van ez igaz. De nincs szabad intézmény választás. Csak az a kórház köteles ellátni ahova területileg tartozol. Ha valaki másik intézményben akar szülni vagy kezeltetni magát, mint ahova tartozik, akkor keresnie kell egy orvost, aki abban az intézményben praktizál, és vállalja. Akkor nem küldik el,ellenkező esetben viszont nagy az esély rá. Az az osztály, ahol én is dolgozom, minden esetben megnézi, hogy a beteg, akit küldeni akarnak hozzánk, hol lakik, és hozzánk tartozik e. Ha nem, akkor simán kijelentik, hogy nem fogadják.
2018. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Ezek szerint nekem vagy szerencsém volt, vagy a szülészet kivétel, ugyanis bár többször megfordultam ott a terhességem alatt (különböző vizsgálatok miatt, illetve egyszer befektettek 2 napra magas vérnyomás miatt), így nagyon sokan láthatták a lakcímkártyám, hogy körzetileg nem ide tartozom, sőt, többen még kérdezték is, hogy hogyan keveredtünk 200 km-re az otthonunktól. De senki se tett említést arról, hogy ez probléma lenne az ellátás szempontjából. Na mindegy.


Szóval a lista. Én négy csomagot készítettem össze, hogy aztán ne egy bazi bőröndből kelljen keresgélni a dolgokat. Csak azokat írom le, amire végül tényég szükség volt.


1 - szülőszoba anya:

- iratok (anya, apa), házassági anyakönyvi kivonat, az összes lelet, kiskönyv

- papucs (2 pár, az egyik tusoláshoz)

- köntös

- hálóing (a szüléshez adnak, de aztán tusolás után kell a saját)

- szülés utáni betét (nekem elég volt egy éjszakai betét is, de pl. a Nikicában lehet kapni olyat, milyen a szülőszobán is van)

- eldobható bugyi/többször használható hálós bugyi

- wc papír

- zsepkendő

- innivaló

- pohár

- szívószál

- nedves törlőkendő

- törölköző

- fertőtlenítő szappan (tusoláshoz, kézmosáshoz)

- kis törölköző a vajúdáshoz, vagy textilpelenka (be lehet nedvesíteni és borogatni vele, kellemes a vajúdás alatt)

- szőlőcukor + ennivaló a szülés utánra

telefon+töltő


2 - szülőszoba apa (/kísérő):

- iratok

- telefon+töltő

- enni- és innivaló

- kispapa csomag


3 - csecsemő osztály anya:

- tányér

- evőeszköz

- wc papír

- törlőpapír, vagy konyharuha a mosogatáshoz

- mosogatószer

- sok folyadék, tejserkentő teakeverék, vagy karamalz

- neszesszer

- még törölköző

- még hálóing, egyéb ruházat

- szoptatós melltartó + mt.betét

- kenőcs a mellbimbóra (az első napokban eléggé tud fájni)

opcionális: mellszívó, bimbóvédő, bimbókiemelő - ha szükségesek


4 - csecsemő osztály kisbaba:

- pelenka újszülött méretben

- textilpelenka (legalább 5-6 db)

- popsikenőcs

- cumi (tudom, hogy ezt sokak ellenzik, de pl. vizsgálatoknál jól jöhet, ha nyugtalan a baba)

- Bepanten (ha összekarmolná magát)

- kiskesztyű (szintén a karmolás ellen)

- Octenisept a köldökápoláshoz

- ruha a hazaútra és autós hordozó


Remélem, nem hagytam ki semmit!

2018. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!