Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan vigasztaljam meg a...

Hogyan vigasztaljam meg a testveremet?

Figyelt kérdés
Noverem fel eve szult csaszarral. Azota arrol beszel, hogy neki ez mekkora trauma. Nem depresszios (vagy csak nem tunik annak?), nincs rossz kedve, egeszseges, gyonyoru kislanya van. Becsmerlo megjegyzeseket tesz azokra a nokre, akik termeszetes uton szultek, mondvan nekik milyen konnyu. Hogy ertessem meg vele, hogy csodas dolog, hogy komplikacio mentes szulese volt, ha csak azt szajkozza, hogy elvettek az "igazi" szulestol valo jogot?

2018. nov. 15. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha sürgősségi császárra kerül sor akkor nem volt más választás és kész. Nekem is ez volt, kb. két hét múlva már nem is érdekelt hogy hogy szültem. Segítséggel fel kellene dolgoznia ezt magában és ezen nem segít, hogy term. úton szülő nőket becsmerel, mert ők baromira nem tehetnek az ő bajáról.

Mitől érzi azt hogy nekik könnyebb?

2018. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Én mondjuk az intimebbnél is intimebb kapcsolatban vagyok a nővéremmel, szóval én tuti megkérdezném tőle: “Figyelj testvérem, nem gondolod, hogy baromság, amit művelsz? Hogy unatkozol ennyire Gizike mellett, hogy ilyen fsz problémákat van időd gyártani? Térj már észhez!”
2018. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Valami olyasmit akartam fogalmazni, mint 2-es, de ennyire frappánsat nem tudtam volna! :DDDD

Maximálisan egyetértek vele! Észhez kéne téríteni ezt a nőt és kész!

2018. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Én sem értem, hogy miért nem koncentrál a jelenre illetve a jövőre?

Legalább azt értékelhetné, hogy nem egy oxigénhiánytól magatehetetlen lebénult gyereket hozott a világra hanem egy egészséges kislányt.

Egyesek jómódjukban mindig találnak valami okot, hogy nyafoghassanak.

2018. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Én természetesen szültem, de majdnem belehaltam, annyi vért vesztettem, majd még pluszban egy komoly fertőzésem is volt, amivel 2 hétig a kórházban kellett maradnom. Az a csoda, hogy a kisfiamnak nem lett semmi baja. Most várandós vagyok a tesóval és császárom lesz, pont emiatt. Én úgy vagyok vele, hogy jobb egy császármetszés, mint elvérezni a szülőágyon vagy hogy a baba oxigénhiányosan szülessen a komplikációk miatt. Szóval nem mindig jobb a természetes szülés sem és ne is agyaljon ilyeneken, hanem örüljön, hogy minden rendben van vele és a gyermekével!
2018. nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Attòl, hogy èlve kerültek ki belőle mèg óriàsi sokk lehetett. Sajnos Magyarorszàgon nagyon sokszor valós indok miatt, kènyelemből (orvosnak kènyelmesebb), erőszakosan bánnak a szülő nőkkel. Az nem szerencsès, hogy a hüvelyi ùton szülő nőkre haragszik, de ha emiatt direkt szòlsz neki, akkor ùgy èrezheti, hogy nem veszed komolyan a problèmàjàt. Segìthet, ha leìrja a szülèsèt, a màsállapotot a szülèsben facebook oldalra, tortenetek.szules.hu-ra sokan kiìrtàk a szülèsèlmènyeiket, felhívhatja az EMMA vonalat, ott is a traumatikus szülèsèlmènyt segìtenek feldolgozni. Ha sikerül pontosan megfogalmaznia, hogy mi esett rosszul, ès valamelyik kòrhàzi dolgozó hibàs ebben, akkor ìrhat levelet a kòrhàznak vagy a betegjogi kèpviselőnek. (bàr ők inkàbb az orvosokat védik)
2018. nov. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Fél mondat kimaradt, màrmint kényelemből csàszàroznak.
2018. nov. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-ra:

Az, hogy császárral szült, mióta számít traumatikus szülésélménynek?

A szövegkörnyezetből nyilvánvaló, hogy nem programozott, hanem sürgősségi császár volt. Az adott helyzetben, az gyermek és az anya érdekében az orvos ezt látta biztonságosabbnak.

Itt azokkal az emberekkel van gond (nemcsak szülés kapcsán és nemcsak nőkkel), akik olyanok, mint egy hisztis óvodás: nem képesek elfogadni, hogy nem mindig pontosan úgy alakulnak a dolgok, ahogyan ők szeretnék. Ennyi az egész, nem több.

2018. nov. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem az ilyeneket, akiknek ehhez hasonlo fszsagok a legnagyobb problemajuk. En elvesztettem a babamat, pedig eskuszom, mindegy lett volna, hogy jon a vilagra :(
2018. nov. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Oxigénhiánnyal született a gyermekem, természetes úton. Én szívesen cseréltem volna vele. Amikor a gyereked nem sír fel, szörnyű érzés...
2018. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!