Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral fogok szülni,...

Császárral fogok szülni, nagyon izgulok, milyen problémák léphetnek fel műtét közben?

Figyelt kérdés
Császáros anyukák megírnátok nekem, hogy a tiétek milyen volt?
2010. jún. 27. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ne pánikolj!!!! Nincs nagyobb komplikációveszély, mint normál szülésnél! Sőt a babának könnyebb a dolga, hiszen nem kell "kipréselődnie". Utána a felépülés viszont lassabb, hiszen egy nagy seb lesz a hasad alján, amire meg egyébként nem nagyon fogsz figyelni, mert dajkálni kell a kicsit....az első császárom S.O.S. történt ezért altattak, de a másodiknál epivel műtöttek. Végig fel vagy, hallasz mindent...hallod ahogy kifolyik a magzatvíz, érzed ahogy kinyomják a babucit, és a végén az a gyönyörű hangocska!!!!! Hidd el nem lesz gond!!!! Csak arra gondolj, hogy nemsokára a karodban tarthatod a TE pici babád...az mindent megér!
2010. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem akkor szörnyű volt.Így utólag visszagondolva simán beválalnám mégegyszer :)Nem tervezett császár volt.Belázasodtam vajúdás alatt.A fájások abbamaradtak és a doki úgy döntött hogy a fertőzés elkerülése érdekében megcsászároznak.Nem tudták megmondani hogy mitől vagyok lázas.Lehetett választanom hogy spinális érzéstelenítésben vagy pedig altatásban végezzék el a beavatkozást.A spinál mellett döntöttem.Az anesztes doktornő 15 percig szúrkálta a "gerincemet" de nem tudta beadni az érzéstelenítőt úgy hogy altattak.A tubust 3. kísérletre sikerült ledugnia.Még jó hogy elaltattak előtte :)A lányom hatalmas baba volt 4250 gr és 52 cm,ezenkívül duplán a nyakára volt teketedve a köldökzsinor.Emiatt nem tudott beékelődni a kisfeje a szülőcsatornába és ezért szűntek meg a fájások.A vicc az volt az egészben hogy a spinál érzéstelenítőnél valamennyi gyógyszer bejuthatott a gerincűrbe mert másnap reggel kivittek zuhanyozni és rá nem sokára szét akart szakadni a fejem és a hátam!4 napig kínlódtam.Szörnyű volt!Az biztos hogy ezek ellenére még mindíg jobban jártunk mert ha normál módon kell a babát megszülnöm tuti hogy többel kötöttem volna be.A lánykámról nem is beszélve!!
2010. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, hogy megosztottátok velem az "élményt"!Köszönöm szépen!!

Boldog babázást kívánok nektek!:-)

2010. jún. 27. 10:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem már volt2.

Most állok a harmadik előtt.

Bevallom ettől félek a legjobban.

Hacsak rágondolok pánikba esem.

Nálam az első koraszülés miatt volt, a második toxémia miatt.

Tudom mi vár rám, mégis rettegek:(

Csak bízom benne,hogy minden rendben lesz.

2010. jún. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja ,ne haragudj nem ijesztgetni akarlak.Nálam igazából nem volt eget rengető.Viszonylag gyorsan is ment.De most mégis félek.

10:47

2010. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem ijesztettél meg, biztosra veszem, hogy ez sem lesz egy leányálom.

Volt egy sima szülésem, annál már tudom, hogy mi a "helyzet", de azért ez mégis más lesz.

Mennyi idős vagy? Programozott császárod lesz?

2010. jún. 27. 10:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

27 hetes vagyok. Igen programozott lesz majd.

Vagyis annak indul, de koraszülés veszélye áll fenn, így még jobban félek:(

2010. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Két dolgot kell szem előtt tartanod: 1. szakemberek vesznek körül és bármi lenne is esetleg (de NEM lesz!) akkor azonnal intézkednek. 2. a felépüléssel kapcsolatban: napról napra könnyebb lesz, ez lebegjen a szemed előtt! :). Ja és inkább a spinálist válaszd! Kívánom hogy nagyon szép élmény legyen és gyorsa legyen a felépülésed :)
2010. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek a biztatást!:-)

Úgy érzem, hogy "erőt" kaptam tőletek, melyért nagyon hálás vagyok!

Aki kismama annak boldog babavárást, aki pedig már Anyuka, annak boldog babázást kívánok!:-)

2010. jún. 28. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!