Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kitolásra hogyan lehetne...

Kitolásra hogyan lehetne felkészülni?

Figyelt kérdés

Masodik babámat várom és eléggé tartok a kitolastól. Anno kb egyórán keresztül tartott a kitolás és nagyon nem éreztem hogy jól csinálnám, kissé negatív elményként maradt meg a szülés ezen része. Hamar elfogyott a levegőm, mikor azt hittem hogy fuuu en most nagyon jól nyomotam akkor üvöltött a doki, hogymost kell még rányomni egy nagyot.(mondjuk a doki nem volt túl kedves) de akkor is elég béának éreztem magam.

Hogyan tudnék erre felkeszülni, hogy a második babánál ez jobban menjen?


2019. jan. 7. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Dokit kell váltani, aki nem fektet, hanem hagy ráhangolódni és szabadon pózt választani.


Nem te voltál béna, hanem az orvosod.

2019. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Ismerd meg a rekeszizmod, tanuld meg használni... bár mondjuk terhesen már nehézkes lesz. Nekem másfél perc volt kb. a kitolás, a doki oda sem ért vágni nem is repedtem így megúsztam a varratokat. Utána beszélgettünk és mondta, hogy azt látta, hogy nagyon ügyesen rekeszizomból tolok és nem “fejből”. Énekeseknek meg fúvós hangszeren tanulóknak szokták ezt tanítani, hogyan vegyenek levegőt rekeszizommal. Na lehet én különc vagyok de én mindig is úgy vettem :D olyankor a tüdő jobban megtelik levegővel, tovább tudsz nyomni is, illetve én azt vettem észre, ha vajúdáskor egy-egy nagyobb fájánál kifújáskor leszorítom a rekeszizmom, akkor elviselhetőbb a fájdalom.
2019. jan. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Az hogy egy cirka 2 perces kitolásnál nem repedtél az nem a te érdemed. Létezik gátvédelem és az embernek van szája nemet mondani arra, amit nem akar. Én erre szavazok hirtelenkedés helyett.
2019. jan. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Lehet nem az én érdemem, lehet csak genetika vagy a csillagok együttállása, de lehet amiatt is, hogy terhesség alatt végig aktív voltam vagy hogy nem stresszeltem a szülés alatt, mert tudatosan kêszültem rá ki tudja. Fogadott dokim/szülésznőm nem volt, nem is készültek gátvédelemre, nálunk rutinból vágnak. Azért úsztam ezt meg, mert a dokinak nem volt ideje rá. Azt pedig ő mondta, hogy ritka az ilyen és látta, hogy rekeszizomból nyomok stb. nem dicsekszem vele, de ez van. A kérdés az volt, hogyan tud felkészülni a kitolásra, én leírtam a saját tapasztalatomból mi vált be...
2019. jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első szülésem előtt olvasgattam a neten én is minden okosítást és egy helyen azt olvastam, hogy úgy kell szülésnél nyomni hüvelyből, mint amikor együttlét után segítesz kinyomni magadból a cuccost a wc-n... nem írom másképp, de ezt ugye csak azok tudják akik nem óvszerrel védekeznek, hanem tablettával, vagy sprilállal. Tehát igazából hüvelyből kell nyomni, nem fenékből és nem úgy a vakvilágba erőlködni. Én a biztonság kedvéért 30. hét után elkezdtem hüvely összeszorításokat csinálni, minden nap egyre többet, amíg ment. Második nyomásra kint volt a lányom.
2019. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!