Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen gyorsan hat az oxitocin...

Milyen gyorsan hat az oxitocin bekötés után? Kb hány óra alatt lehet megszülni a segítségével? És ha nem hat, mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy vkinek nem hat. Akkor másnap újra próbálják,vagy x idő után császár?
2019. jan. 12. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem hatott így császár lett, nem próbálták másnap, mert 41. Héten voltam.
2019. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fél7-7 között kötötték be, 8-kor burkot repesztettek ès 10:27-kor született meg a fiam.

Nálunk szóba sem került, hogy mi van akkor ha nem hat, úgyhogy fogalmam sincs

2019. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10 óra alatt nem hatott császár lett.
2019. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem viszontlag gyorsan hatott, 10-5-3 perces fájásaim voltak, de nem tágultam, a víz viszont mekóniumos volt, ezért 4 óra múlva mentünk a mûtôbe.


Kizártnak tartom, hogy másnap újra próbálnák. Császár.

2019. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem próbálják újra. Vagy mennek úgy a dolgok, hogy abból hüvelyi szülés lesz, vagy, ha nem, akkor császár. Nálam 5 órán át tartó 2 perces fájások ellenére sem jött lejjebb a babám, és egy centit sem tágultam (2 ujjnyival kezdtük és annyival is fejeztük be); ezért császár lett.
2019. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*Az lemaradt, hogy nálam is indított volt, burkot is repesztettek rögtön a legelején. Az oxit nekem gyorsan emelték kb. félóránként jöttek állítani a cseppszámon. A végére már gyakorlatilag nem csöpögött, hanem folyt belém. Nekem a fájások kb. 2 órával az oxitocin bekötése után lettek olyan erősek, hogy azzal már komolyan meg kellett küzdenem, addig csak rossz volt -fájt-fájt, de nem éreztem úgy, hogy szörnyű lenne. De utána... levegőt sem kaptam a fájáscsúcsoknál. De attól még, hogy fájt, hatástalanok voltak a fájások a szülés szempontjából.
2019. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem délután fél 1-kor kötötték be, és este 7 óra körül kezdődött csak el a méhszáj minimális tágulása. A burok végül magától megrepedt, este 22.38-kor született meg a kisfiunk természetes úton. Azt mondták, hogy az oxitocin bekötése után maximum 12-16 órát várnak, hogy beinduljanak a dolgok, ha ez nem történik meg, akkor császár.
2019. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
2órán keresztül kaptam oxitocint,de semmit nem hatott. Most várunk,és holnap újra kapom. Kész vicc a 41.héten.
2019. jan. 12. 12:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem is órákon át adták. Eleinte kicsit csöpögött, végül már nagyon sűrűn.. Nem hatott, nem tágultam, nem haladt semmi.

Nem lett belőle császár, hanem a kitolást meggyorsították egy kis rákönyököléssel.


De neked most beindult? Vagy szülés nélkül kapsz? Ezt nem értem.

2019. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezzel akarták beindítani,de semmi.
2019. jan. 12. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!