Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 11. kerületi lakosként járhato...

11. kerületi lakosként járhatok SZTK-ba terhességgondozásra és szülhetek a Szent Imre Kórházban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit összetettebb a kérdésem.

4 éve élek Budapesten, orvoshoz eddig nem jártam, mert szerencsére nem kellett, a háziorvosom vidéken van, nem is jelentkeztem be ide orvoshoz..


Most terhes vagyok, és a munkám miatt Budapesten is fogok maradni szülésig, ezért itt kellene megoldanom az orvosokat.


Próbáltam bejutni SZTK rendelésre a Szent Kristóf Szakrendelőbe, 1 hónap utánra adtak időpontot.

Időközben egy pici vérzésem volt, ezért magánrendelésre mentem egy olyan orvoshoz, aki egyébként nem a Szent Imrében dolgozik.


Másodszor is visszahívott a magánrendelőbe, hamarosan küld laborba és minden helyre amit az adott héten meg kell csinálni.

Szimpi az orvos, csak sűrűnek érzem a 2 heti visszarendelést és a folyamatos díjakat. :(


A kérdésem az, hogy terhességgondozás működik SZTK szinten, ingyen?

Ha ilyen 4-5 hét múlva adnak időpontot és nem alaposak, akkor persze inkább fizetek alkalmanként 10.000 Ft-ot, hogy minden rendben legyen, de ha ugyanazt megkapom, akkor inkább a babára költök, mint orvosra.


A Szent Imre Szülészetével kapcsolatban is lenne egy csomó kérdésem,

például ha nem Szent Imrés orvoshoz járok terhesgondozásra, attól szülhetek ott? Hogy állnak majd hozzám?

Kerületi lakosként számít-e hogy oda megyek vagy máshova?

Mennyi a szülés, mindenképp fizetni kell?



Kérem, aki 11. lakos, és mostanában szült vagy fog,

ossza meg velem tapasztalatait és segítsen merre induljak :)

Egyébként se voltak nagy kórházba járós, de most ilyen nagy felelősséggel a pocakomban még jobban aggaszt, hogy jól válasszak és minden rendben legyen.


Köszönöm! :)



#Szent Kristóf Szakrendelő #Szent Imre Szülészet
2019. jan. 31. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En 22.keruleti vagyok, de a 11.keruletben szultem a szt imreben 9 honapja. En sztks terhesgondozasra jartam, az orvosom alapbol szulest nem is vallalt, igy egy fogadott szulesznovel ugyeletes dokival szuletett meg a lanyom.

En elmennek sztks rendelesre a helyedbe terhesgondozasra, ugyan ugy kotelesen ellatni mintha maganba mennel. Ugyan ugy uht ctgt mindent csinalnak, adjak a beutalokat stb, ea legalabb nem is fizetsz erte. Varni se varattak soha terhesen, mindig idopontra kellett mennem. Probald meg ezt, aztan meg mindig eldontheted vissza mesz e a magan dokihoz.

Mi magaert a szulesert nem fizettuk mert ugyeletes volt a doki, ettol fuggetlenul nem bantak velem rosszabbul mint azzal aki fogadottal szult. Tobbszor bejott ellenorizte h all a vajudas, kell e oxi, kerdezte h vagyok stb, a vegen jott varrni szerencsere az minimalis volt, gatmetszes se kellett nem is repedtem csak nagyon picit belul. A szuleszno vezette le a szulest mondta mikor nyomjak h vegyem a levegot, nagyon kedves volt vegig biztatott, neki szerettuk volna adni 50e ftot, de nem fogadta el.

Osszessegeben nekem jo tapasztalatom van az ottani orvosokkal, dolgozokkal, nagyon modern szuleszet, a csecsemosokkel se volt semmi gond, megmutattak a furdetest, pelusozast, koldok apolast. En ajanlom a szt imre szuleszetet. Mi vip fizetos szobaba voltunk ami szinten nagyon kenyelmes volt, apuka bent lehetett velunk akar egesz delutan. Nagyvonalakban ennyi, ha van kerdesed szivesen valaszolok irj privit.

Boldog babavarast 🙂

2019. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj a Szent Imrébe. Nagyon kedvesek és profik vannak ott. Aki ügyeleten szült azzal is normálisak voltak. Rossz doki véleményem szerint nincs ott legalábbis szakmailag. Emberileg más kérdés kinek milyen típusú doki a szimpatikus. Én végül ügyeleten szültem természetes úton. Nem volt háborítatlan,mert sok baj volt,szóval ha kell akkor ők mindent megtesznek,hogy természetes úton szülj,amég a baba jól van. Én ajánlom a kórházat,a többi államival szemben messze a legjobb. A szülésznők is aranyosak 1-2 kivételével,de az mindenhol van. Ami nekem nem volt pozitív az a csecsemősök... Volt 1-2 kedves segítőkész,de a többi semleges volt és faggatni kellett őket. Amúgy,ha be vagy jelentve a 11. kerületbe akkor járhatsz sztk. alapon oda ugyan úgy bánnak mindenkivel. De én azert fogadnék egy orvos legalább bá nem tudom szeretnél,meg az se mindegy hányadik hétben jársz. De Dr. Ádam Zsolt a legjobb szakember. Rizikós szülésem ellenére mindent megtett a babámért és értem. A szörnyű szülésélmény ellenére neki köszönhetjük az életünk.
2019. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)


Azt hiszem akkor maradok a Szent Imre kórháznál, fogadott orvos nélkül,

terhesgondozásra pedig megpróbálom az SZTK-t, a jövő heti időpontom még érvényes.


Köszönöm mégegyszer :)

2019. jan. 31. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első kettő válaszoló mindent nagyon jól leírt. Én is itt fogok majd szülni és én sem fogadok dokit. Én dolgoztam régebben a kórházban így van némi tapasztalatom róla, hogy nem tesznek különbséget azok között a kismamák közt akiknek van fogadott orvosa vagy akiknek nincs.

Egyébként ha van facebookod, akkor van egy olyan oldal, hogy "Szent Imre kórházban szültem/szülök", ha még lenne kérdésed, ott felteheted nyugodtan.

2019. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! :)
2019. jan. 31. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!