Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan csoport valahol az...

Van olyan csoport valahol az interneten (főleg Facebook), ahol a Szent István Kórházban szült anyukák osztják meg a tapasztalataikat? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Ha nem is a Facebookon, de itt vannak Szent Istvános anyukák?


Köszönöm a válaszokat!


2019. febr. 7. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kétszer szültem a Szent Istvánban, igaz, már nem most, de mivel a nővérem tavaly szeptemberben szintén ott, bátran mondhatom, hogy nem változott semmi, mármint ami a szülés előtti/alatti/utáni protokollt illeti és az osztályon is minden ugyanúgy zajlott, mint anno nálam. Szívesen segítek információval, ha tudok.
2019. febr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen csoport. Szent István kórházban szültem/szülők vagy szülők/szültem már nem emlékszem. Végül nem ott fogok szülni, ezért kiléptem, de egy nagyon segítőkész csoporz
2019. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Főleg szülésznő választás miatt szeretnék tájékozódni, illetve a protokollok érdekelnének. Fontos lenne még az egyágyas szoba lehetősége is, lévén apa nem sokáig tud velünk lenni és minden közös pillanatot ki szeretnénk használni. Köszönöm a választ kedves második, de sajnos az egyetlen csoport amit találtam ilyen névvel, annak egyetlen tagja van és nem volt bejegyzés soha.
2019. febr. 7. 09:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Protokollok közül mi érdekel kedves kérdező? Beöntés, borotválás nincs, egyéb beavatkozások is csak indokolt esetben. Első szülésemnél burkot repesztettek, de már csak a finisben (mondjuk eleve későn mentem be, nem vagyok egy parás ember, éjfélkor beestem és 3/4 2-re meglett a gyerek, a dokim épp beért, mire a szülőágyra feküdtem) és gátmetszésem is volt. Mivel javarészt otthon vajúdgattam magamban, így a lehetőségek közül szinte semmivel sem éltem és úgy feküdtem fel magamtól a szülőágyra mint a pinty, mikor eljött az ideje, nem vágytam én alternatív lehetőségekre, de van kád, bordásfal, kutyafüle. Másodjára már gátvédelemmel szültem, ez elsőre sajnos nem jött össze. Nem volt fogadott szülésznőm, csak orvosom, de úgy jött ki a lépés, hogy mindkét alkalommal pont a Józsa Andrea volt ügyeletben, nagyon rendes és kedves volt velem, mindig rám nézett (mindkétszer éjjel és tök egyedül szültem, úgy értem rajtam kívül épp senki sem volt, csak a szülésznő, a férjem, meg az ügyeletes doki, akit egyszer láttam az elején, mert megjött ugye rohamtempóban az enyém), bár mondom, sok dolga nem volt velem, én afféle csöndben szenvedő típus vagyok, elsétálgattam magamban, meg sokat guggoltam, extrém magas a fájdalomküszöböm és a versenysport miatt vasfegyelemmel viselek mindent. Nem tudom egy hosszas vajúdás milyen lehet bent, én nem voltam hajlandó, csak már 5 perces fájásokkal bemenni mindkétszer, mondjuk relatíve közel is lakunk (Kálvin térnél). Alapítványi szoba. Nem mondom, hogy lehetetlen bekerülni, de tényleg vakszerencse kérdése, az esetek többségében a programcsászárosoknak van lefoglalva, akár szabályos, akár nem, lévén ott ugye konkrét az időpont. Nővérem sem jutott be, elsőnek én sem, a második alkalommal egy nap után felszabadult, de akkor én már nem mentem át, elvoltam a három ágyasban a többiekkel. Én nem voltam tag sosem a facebookos csoportban, de megkerestem neked, "Istvános Kismamák" a csoport neve és jelenleg is aktív ahogy nézem, tudsz jelentkezni, biztosan minden kérdésedre aktuális választ kapsz majd. Könnyű szülést és erőt egészséget mindkettőtöknek!
2019. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!