Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beindult szülésnél mitől...

Beindult szülésnél mitől függ, hogy a kismama nehezen, gyorsan tágul és mekkorára tágul-e baba mennyi idő múlva indul ki, a szülőcsatornán?

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Kötőszövettől, hormonoktól.
2019. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyéni, hogy sokszor egy nő esetében is különbözik minden szülés.
2019. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg mindentől. De annyi bizonyos, hogy általában háborítatlanul gyorsabban megy a dolog.

Első szülésemnél "ágyhoz kötöttek", végig gépen voltam onnan hogy beértünk (otthon elfolyt a víz), lassan tágultam még max oxi mellett is. 9 óra volt burokrepedéstől.

Második szülésnél hagytak szabadon megválasztott testhelyzetben vajúdni, csak az utolsó órára fektettek le. 4 óra alatt eljutottam a kitolásig rásegítés nélkül.

2019. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyeni. Van, akit (mint pl. engem) annyira megzavar a korhazi kornyezet, hogy a tagulas teljesen leall, vagy olyan felelmei, megoldatlan belso dolgai vannak, amiktol orakra leallhat a vajudas, ha at tud beszelni valakivel roluk, es oldani, ujra beindul. Nagyon erzekeny folyamat, es nemcsak a genetikan mulik.
2019. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos volt időm megszokni a kórházat szülés előtt,mert 2 héttel előbb befektettek magas vérnyomás miatt. Amikor beindult a vajúdás,1 ujjnyira voltam tágulva,a magzatvizem nem folyt el. Este 10-től hajnali 5-ig semmi változás,csak a fájásaim sűrűsödtek,+gyógyszerekkel is 180 lett a vérnyomásom,így végül császár lett.

De előtte volt egy missed ab műtétem,ami előtt felhelyeztek egy laminária pálcát...,ott meg is jegyezte az orvos,h olyan erős a méhszájam,h nagyon nehéz behelyeznie a pálcát. Tudtam,h erősek a kötőszöveteim,de nem gondoltam,h ennyire,h szüléskor meg majd nem is tágulok...

2019. márc. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!