Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szoktak gátmetszést...

Miért szoktak gátmetszést végrehajtani? Mindjárt itt a szülési idő és erről valahogyan még nem tájékoztatott senki.

Figyelt kérdés
Mekkora vágás? Fáj? Miért szokták? A varrás kb.mennyi idő és az fáj? Köszönöm a válaszokat

2017. júl. 5. 19:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Az én orvosom, akinél az első 2 gyereket szültem, azért csinálta, mert ő még úgy szokta meg, hogy kell, és kész. :) Idős volt már. Nem vitáztam vele. Amúgy nem is éreztem, mikor csinálta. A varrás az kellemetlen, de ki lehet bírni.


A 3. gyereket mikor szültem, fiatal orvosom volt, (a másik addigra nyugdíjba ment) és nem akart gátat metszeni. De mégis kellett, mert nagyon rá volt csavarodva a kicsire a köldökzsinór, (2x a mellkasára, 1x a nyakára) és úgy jobban hozzáfértek. Mivel nem volt tervezett gátmetszés, nem kaptam fájdalomcsillapítót, és nem fájás közben vágtak. Azt éreztem, és fájt. Ne nem kibírhatatlanul, de fájt. A varrást azt ugyanúgy utáltam.

2017. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

Fájás alatt csinálják, meg sem érzi az ember (én pl az elsőnél nem is tudtam hogy csináltak, csak később a papíron láttam).

Azért szoktak mert még mindig jobb így, mintha esetleg össze-vissza szétszakad a nő

Személy szerint nem tudom mekkora, mindkét szülésnél csináltak, de meg sem néztem hogy mi a helyzet ott lent... A varrás meg mindenkinél egyéni, nekem pl eszembe sem jutott az órát nézni közben... végig 2 kézzel szorítottam a kapaszkodót...

2017. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál vágtak, 2 öltésem volt csak.

Magát a vágást fájás alatt csinálják, nem fáj, én kaptam gerincbe érzéstelenítőt vajúdas alatt(EDA) így a varrást észre sem vettem.

Remélem most a másodiknál már nem kell vágni, gátvedelemre készülünk a dokimmal.

Maga a gátseb nekem nagyon fájt utána, de hamar regenerálódtam.

37hkm

2017. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
57%

Kb egy borsószemnyi heg maradt, sokat nem is tudnának lefelé vágni, mert ott a végbélnyílás az izmokkal.


Csak egy kis kifeszült bőrt vágnak el, nem fáj, ha fájás közben vágnak, én se kaptam érzéstelenítőt. Inkább olyan volt, mintha valami elpattant volna.


A varrás fájdalomcsillapítóval is pocsék, kb 8 perc lehetett, mire összeöltöttek, jobban fájt, mint a szülés, bár én viszolygok a tűtől, szóval nekem eleve stresszesebb.


Gyorsan és viszonylag fájdalommentesen gyógyult, bár egy csomó ideig féltem, hogy szétszakad később wczésnél.


Arról már szóltak, hogy miután kijött a baba belekönyökölnek a gyomrodba, hogy egyben kijöjjön a burok? Engem ez ért meglepetésként, egyszercsak belemvágta a könyökét a szülésznő, fogalmam sem volt miért..

2017. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálam azért volt első gyereknél, mert már nagyon kifáradtam és extra hosszú volt a kitolás, nem éreztem semmit, varrásra érzéstelenítettek, ott sem éreztem, csak utána, kb 4 nap múlva, mikor beduzzadtak a varratok. Másodiknál nem kellett, gyorsan megvolt mindenféle beavatkozás nélkül a baba, azért úgy sokkal jobb volt. Egyébként azért is szoktak vágni, ha nagyon úgy látszik, hogy szakadni fog, akkor már kényelmesebb nekik a vágást összevarrni, mint a repedést. Amúgy sok repedéses rémsztorit hallottam, ha szükséges, akkor jobb a vágás, de ha nélküle is kifér a baba, akkor jobb a gátvédelem.
2017. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
LEginkább azért vágnak, mert egy jól megválasztott helyen történő éles vágás kevesebb gondot okoz és másképp gyógyul, mint egy spontán szakadás.
2017. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Aki szülés előtt áll annak könnyű és gyors szülést kívánok!
2017. júl. 5. 21:19
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon kíváncsi lennék, hogy itt ahol mindenki normálisan válaszolva leírta a saját tapasztalatait, miért lett minden egyes válasz lepontozva.
2017. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Ha kivancsi vagy ra miert vagnak megmondom.

A gatmetszesek 95% indokolatlan.

Olvasd el az ,,ajtostul az elet kapujaban,, cimu szakdolgozatot.

Magyarorszagon azert vagnak mert igy szokas es sok sok kovetkezmenye van es egyatalaln nem gyogyul jobban vagy szebben mint a spontan repedes.

2017. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Első hüvelyi szülésemnél automatikusan vágott az orvosom,mertígy szokták.másodiknál nem akart vágni de végül vágott egy picit mert nagy volt a baba és valószínű repedt volna a gát.Szülésznő mondta inkább vágjunk,mert nagy ez a buksi.Pedig nagyon ügyködött a gátvédelemmel.
2017. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!