Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 hete császároztak, kötény...

1 hete császároztak, kötény hasam lesz?

Figyelt kérdés
Az első terhességem plusz kilókkal indítottam és sajnos nem sikerült természetes úton világra hoznom a picit. Nagyon nagy hassal mentem haza a kórházból, lassan ment le, viszont fél év alatt olyan lapos hasam lett, mint tinikoromban se. Sajnos a második terhességemnél is komplikáció lépett fel, szintén császároztak. Vékonyan kezdtem ezt a terhességet, és 7 kilóval voltam könnyebb a végén, mint az elsőnél. 1 hete császároztak, de rohamosan csökken a hasam mérete és a heg felett van egy pukli. Ez a kötényhas előjele? Ha igen, mit lehet ellene tenni?
2019. ápr. 14. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, a másodiknál nekem is sokkal hamarabb lement, ugyanígy napok alatt. A pukli esélyesen a belső varrat, ami lassan felszívódik és lemegy. Nem jelent kötényhasat.
2019. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

9 hónapja volt császárom. A 'pukli' nekem is megvan a heg felett még mindig -szerintem marad is- de nincs kötényhasam. Inkább csak olyan, mintha meg lenne a heg felett duzzadva, mint egy friss műtétnél. Én úgy látom, hogy azért lett ilyen, mert le van tapadva a heg és behúz, viszont a terhesség miatt a bőröm egy kicsit lazább lett, és e kettő eredménye a 'pukli'.

Egyébként nem látszik, csak meztelenül. Még fürdőruhában sem feltűnő, csak ha nagyon odafókuszálna valaki.

Egyébként nem volt nagy pocakom -a szülés reggelén 98 cm volt a haskörfogatom-; 47 kg-val lettem terhes, és most 48 kg vagyok, 158 cm-hez; szóval nem túlsúly miatt lett ilyen.

2019. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5kg plusz volt rajtam, amikor szülni mentem, 10eve sportolok aktívan. Hamar lement a hasam. KB 1het múlva majdnem a régi volt. 1honap múlva abszolut a régi.

A hegem felett mai napig ott van a pukli. :) sokaknak ott van.

2019. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és csak az egyik oldalon ilyen. Lefotóztam 10 naposan az első szülés utáni hasamat. Jóval nagyobb volt mint most, de nem volt puklis... Még reménykedem, hogy rendeződik, van még azért pocakom.
2019. ápr. 14. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!