Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi időre született a...

Mennyi időre született a babád? Voltak előtte jóslók? Ha igen, mikortól? Milyen előjele volt a szülés beindulásának, és mennyivel előtte jelentkeztek?

Figyelt kérdés

38+2 hetes vagyok ma, a doki szerint kb. egy-másfél héttel hamarabb lehet számítani a kisfiunkra, mert nem ciklus közepén fogant hanem jóval előtte, bár dátumot nem módosított.

Így már minden nap várom! Szívesen olvasnám a Ti történeteiteket, persze tudom, hogy minden szülés más és más. Másfél-két hete kezdődtek a jóslóim, de minden nap van egy-kettő, mint ami erősebb mint előző nap volt.


Köszi mindenkinek, aki mesél! :)


2019. ápr. 26. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első 40+0. Jósló nulla. Rendszeres 10 perces fajások. Mire beértünk 5-8 perces lett. Onnan 7 órára babaztam.


Második 39+6. Jóslók 23.hettől. Felálltam egyik este, elöntött a víz. 1 órara rá bementünk, mert pozi lett a strepto tesztem. Fajas sehol. 3 infuziot kaptam, ebbol a masodik utan rendszerrelen, a harmadik utan rendszeres fajasok jottek. Vele 3 orankent kaptam az antibiot. 3kor szuloszoba, delwlott 10re meglett a 2. fiam.

2019. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

39+6 voltam amikor megszületett a lányom. Az előző napi nst már 5 perces összehúzódásokat mutatott. Fájdalmat nem éreztem, de kellemetlen volt. Egész nap rosszul voltam, este már a tele kádban hasaltam. Másnap már fitnek éreztem magam, ágynemű huzatot mostam, de a szárítógép már nem tudta befejezni a programot😊

7 percesekkel kezdtem, és az első fájástól nem volt 6 óra mire megszületett a lányom.

2019. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első 38+5ön született, soha nem volt egy jósló fájásom sem, èjfélkor elkezdett szivàrogni a magzatvíz, kb 6ra mentem be a kórházba, az úton kezdődtek enyhe fájások (5 percesek) 10 után kicsivel született meg a babám.


A másodikat szinte vègig 2 héttel nagyobbnak mondták, azt mondták vagy nagy baba lesz, vagy előbb születik, vègül a kiìrt napon indították (nem is lett nagy), előző nap volt pàr jóslóm csak

2019. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41+1 Màr napokkal azelőtt elment a magzatvìz, de nem indult be a szülès, ùgyhogy indìtottak. 3 cm-ig tàgultam magamtòl.
2019. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első 40+6 hetesen született, semmi jósló, keményedés nem volt. A kiirt napon elment a nyákdugó, végül magzatvízelfolyással kezdődött.

A második 40+2 hetesen született. Vele már 36. héttől jóslóztam, majd fájásokkal kezdődött. Nyákdugóval nem találkoztam.

2019. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41. hét indítás után. Semmi jósló, teljesen zárt méhszáj.
2019. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindkét babám 38. héten született, minden előjel nélkül, egészségesen. Középidőben fogantak, pontos volt minden számolás. Nem tudom milyen jóslózni, keményedni; egyszer egy hosszú séta alkalmával kicsit feszültem, de pár perc üldögélés után semmit nem éreztem. Mindkettővel aktív voltam az utolsó napokban is, pedig brutálóriás hasakat növesztettem. Egyeske születése előtt pár nappal még ablakot pucoltam, Ketteskével soha nem is volt megállás az örökmozgó 2 éves nagytesó mellett. :)

Egyeskével éjfélkor kezdődtek a fájások, de gyengén, rendszertelenül. Délelőtt 10-től kezdett beállni 5 percesekre, onnantól néha a falat kapartam. 13-kor mentem szülőszobára, 20 perccel később már cicin volt a drágám. Amilyen nehezen jutottunk célba, olyan könnyű volt a legvége: a kitolás kb meg se kottyant. :) Ketteskével éjjel 1-kor elöntött a magzatvíz, 3-kor jött az első fájás, azonnal 5 percesek. Dél környékén 2 perceseim voltak, de nem tágultam szinte semmit. (Egyeskével a 2 perceseknél már világomat nem tudtam, vele viszont tök jól viseltem, sejtettem, hogy vmi nem oké.) Kaptam oxit, attól kissé erősebbek lettek a fájások, de egyre többször besípont a ctg. Végül 3 óra után megcsászároztak. Bele volt bonyolódva a köldökzsinórba a drágám, azért nem tudott kibújni.

Sok erőt, gyors szülést kívánok!

2019. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első baba 2héttel előbb született minden előjel nélkül. Nem voltak jóslófajásaim a terhesség alatt.

Masodik baba 34.hettől folyamatosan jöttek a jósló fájások.36.hétén a doki mondta hogy már nyitva van a méhszájam és a ctg is mutatja a jósló fájásokat. Szóval max egy hét és meglesz a baba. Erre 39hét+6napra született meg.

2019. ápr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bogus20 ***** válasza:
Én is pontosan ott tartok mint te, azaz ma vagyok 38+3! Második baba. Az első 39+5-re született, előtte éjjel már nem aludtam mert fájásaim voltak, amik hajnalra rendeződtek, elfolyt a magzatvizem 3kor, hajnali 4kor értünk a kórházba 6 perces fájásokkal, ezek napközben egyre sűrűbbek lettek és még 20 óra volt mire megszületett. Nekem ebből az volt a tanulság, hogy ne legyenek elvárásaim a szülés hosszát illetően, fel kell készülni mind2 végletre, így most pakoltam be filmeket, zenét, hogy legyen mivel elterelni a figyelmemet.
2019. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. 38+6 ra jott, 2-3 héttel előtte mar voltak joslok, de nem sok

2. 40+1 re jott, nála hosszú hetekig volt joslom

3. Meg pocakban, 37+6 napos vsgyok ma, joslom meg nem volt igazán, talán 2-3x volt egy kicsike osszehuzodas

2019. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!