Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az, amit jo lett volna, ha...

Mi az, amit jo lett volna, ha tudtok elore a szules elott?

Figyelt kérdés

2019. máj. 4. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden úgy zajlott, ahogy elképzeltem/reméltem/vártam. Egy dolog, amit mégjobban tudatosítanék magamban előre: a helyes lélegzés. A legdurvább fájások is elviselhetőek voltak, amikor sokerült figyelnem, hogy ne kapkodjam a levegőt.
2019. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nekem az afurcsa, hogy alig emlékszem rá. Iriglem azokat, akik pontosan meg tudják mondani, hogyan zajlott, pontosan hány óra volt, milyen erős fájásokat mért a gép, stb. Ha újra kellene csinálnom, próbálnám sokkal tudatosabban, vagy nem is tudom, hogyan mondjam :)
2019. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is az a válaszom kb mint a kettesnek :) tudatosabban csinálnám végig,alig emlékszem csak pár dologra. A helyes légzés lenne a másik,és a harmadik hogy helyesen tudjak nyomni. De szerintem ezek mind a bódító gáztól homályosultak el, nem voltam a magam ura száz százalékosan, meg hogy nem volt fogadott szülésznőm. A második babánál nem fogok gázt kérni és lesz szülésznőm a dokim mellett 🙂
2019. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3. Nem biztos, hogy a gáz miatt nem emlékszel dolgokra. Én nem kaptam, gyors, és könnyű szülésem volt, de mégis estek ki pillanatok. Szerintem olyankor az ember önkívületi állapotban van.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, vinnem kellett volna kaját. Itthon ebédeltem, délután 3-kor kezdődött, este 20:30-ra született meg a lányom. Hivatalosan nem járt volna vacsora, de a szülésznő kerített egy fejadagot, ami kicsit száraz is volt, de nekem akkor felért egy 3 Michelin csillagos étterem kínálatával. 😀

2019. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bogus20 ***** válasza:
Sajnos az a légzés amit tanultam szülésfelkészítésen semmit sem ért, és a szülésznő csak az utolsó 1-2 órában mutatott egy másik technikát amivel elviselhetőbbek lettek a fájások.
2019. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

#5, le tudnad esetleg irni azt a masik legzestechnikat?

2019. máj. 4. 21:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó lett volna tudni hogy oxi nélkül is képes vagyok szülni és úgy sokkal könnyebb (másodszor már sikerült), viszont ehhez nem szabad túl korán bemenni, csak ha már tényleg nagyon fáj (még akkor sem biztos hogy már jól állsz), különben bekötik hogy gyorsítsanak.
2019. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utófájásokról nagyon kevés szó esik. Ha felkészületlenül ér, az elég sokkoló.
2019. máj. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

oxitocint nem engedném.


éjféltől reggel 6-ig nem rendszereződtek a fájásaim, de voltak, és erősödtek, majd bekötötték az oxitocint és feküdtem végig.


fájásokat felturbózta, de a tágulás nulla volt, így 12 óra elteltével császár lett.


utólag sokmindent olvastam, hallottam, és eléggé csalódtam az orvosunkban, mert "ráértem" volna vajúdni, és simán szülni.

2019. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!