Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 45 év fölött nehezebb a...

45 év fölött nehezebb a szülés ha még nem volt gyerekem?

Figyelt kérdés
2019. máj. 22. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
"Igen, nehezebb, és a 40-45 éves kori terhesség és szülés ráadásul nemcsak az édesanya, de a magzat, a születendő gyermek számára is több kockázatot rejt, főleg, ha az első gyermekének ad életet ebben az időszakban az édesanya. A koraszülöttség és a császármetszés növekvő esélye mellett a genetikai rendellenességek és a kisebb születési súly kockázata is jelentősen növekszik a nemzőképes kor vége felé haladva. "
2019. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen biztos. Mint ahogy 10km-t lefutni is nehezebb egy atlag 45 evesnek mint egy atlag 25 evesnek. De ettol meg minden rendben lesz. Ne aggodj.
2019. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Most neztem egy videot Gereb Agnessel, o azt mondja nincs arra tudomanyos bizonyitek, h valoban nehezebb lenne...
2019. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem! Ráadásul császárral pikk-pakk megvan!


Nem kell mindent elhinni a tudósoknak, mert úgy is úgy lesz, ahogy neked meg van írva! Fiatalok is szülnek nehezen, nem a kor számít! Ne parázz! :)

2019. máj. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a bíztatást!
2019. máj. 23. 09:22
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Anyum 50 évesen szült. Húgom koraszülött volt, halláskárosodással és nagyon gyenge tüdővel jött a világra. Anyum ahogy egyre idősödött jöttek a problémái amit az idősek többsége nem tud ellene tenni. Ízületi fájdalmak, magas vérnyomás, migrénes fejfájás-- Itt is ott is fáj neki valami. Ahogy az orvosa mondja.. Korral járó betegségek. Anyum egész életében dolgozott, sosem volt egy beteges, panaszkódos nő. De öregszik. Húgom hallása miatti gondok, az egyik fülére 45 % a másik fülére 76 % hall rosszul. Gyenge tüdeje miatt asztmás, nehézlégzés, egyéb gondok vannak. Nagy melegben nagyon szenved, fuldoklik mint egy partra vetett hal, ilyenkor vagy kórházban van, vagy szigorúan otthon állandó felügyelet mellett. Húgom 14 éves, anyum 64 éves. Már nem képes gondoskodni róla, mert anyum is ágyhoz kötött beteg lett. Így az én nyakamba szakadt 25 évesen a gondozásuk. Szeretem őket nagyon, örömmel gondozom őket, de néha nekem is teher nagyon. Gyerekkorom is úgy telt el, hogy végig gondoskodnom kellett a húgomról. ( anyu vagy dolgozott vagy betegeskedett) Anyagilag is megterhelő. Anyum egyszer azt mondta, hogy imád mindkettőnket, de ha újra kezdhetné, nem szülne 50 évesen. Végig azon aggódott, hogy hány éves lesz a húgom amikor ő meghalt. Sajnos egyre többször említi a halált, főleg amióta kiderült, hogy rákos.

Én ezért nem szülnék 45 év felett. A generációs eltérés anya és gyerek között hatalmas. A kor mindenkivel elbánik kivel így kivel úgy. Már nem olyan aktív, nincs tele energiával az ember ennyi idősen. Így ha bármi is történik a gyerek vagy a testvérre vagy az állam nyakába szakad.. Én imádom a húgomat, soha nem fogom elhagyni, de nagyon sok családban nem így van. Van ahol hátránnyal indul egy magára maradt tinédzser mert az anyja mondjuk 60 évesen meghal.. Tudom fiatalon is meg lehet halni.. De fiatalon (aki szereti az életet) nem gondol a halálra, ahogy a környezete sem gondol arra, hogy 25 évesen meghalhat..

Nagyon nagy felelősség idősebb korban szülni, és szerintem felelőtlenség úgy szülni, hogy "majd a testvér, vagy rokon vigyázz rá ha én már nem leszek képes nevelni"

2019. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Már pedig egy 45 éves test nem olyan fitt és erős mint egy pl 20-25 éves test. Ez tény. Utolsó nagyon jól leirta saját példáján keresztül. Jönnek a korral járó problémák, betegségek. A test öregszik, ez van, ez tény. És hülyeség összehasonlítani hogy fiatalok között is van aki nehezen viseli. Persze, de azért az arány nagyon nem mindegy. Míg a fiatalok TÖBBSÉGE jól viseli a terhesseget és a szülést, addig az idősebbeknél, 40+ korú nőknél pedig a TÖBBSÉGE rosszul viseli, plusz több a genetikai rendellenesseggel született babák. Aztán lehet bízni a szerencsében hogy te nem esel bele ebbe a százalékba.
2019. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sssaszem ***** válasza:
77%
Sajnos 6 és fél hónapra, azaz 26. hétre jöttem a világra. A szerencsém, az, hogy anyukám kapott injekciót azért, hogy fel tudjak sírni, és tudjak lélegezni. Sajnos a hallásom és a látásom károsodott.
2019. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!