Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés tapasztalatok?

Császármetszés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Programozott császárom lesz jövőhéten egészségügyi okok miatt.

Nem tudom mire számíthatok, első Baba. Akik már átestetek rajta, leírnátok a tapasztalataitokat? Milyen volt? Minden érdekel:) köszönöm



2019. jún. 17. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Én rettegtem tőle. De nem sikerült a sima szülés, igazából 2napig vajúdtam a végén nem bírtam lábra állni. Ott akkor megváltás volt és nagyon pozitív. Nekem nem fájt az érzéstelenítés. Ami húzós az az első felkelés. A többit nagyon jól viseltem. Persze, hogy fáj de elviselhető.
2019. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

A műtétnél kedvesek voltak nagyon.

5kor keltem, beöntés, nst, ilyesmi majd becsöpögtettek egy infúziót aztán jött a műtős fiú, befáslizta a lábam, és vittek le.

Érzéstelenítésből semmit nem éreztem.

De utána rosszul lettem, hánytam és elájultam majdnem, de adtak oxigént meg valami cseppet és jobban lettem.

Jött a dokim, azt hittem még el sem kezdték, erre már mondják hogy mindjárt itt a baba.. Taszigálást húzást érezni.

Apuka a fejemnél ült.

Aztán meglett a baba, megmutatták, és apa ment vele a rendbetételre.

Én tiszta kába voltam.

A műtős felvitt a poszoperatívba, homokzsákot raktam a hasamra és 6 óra fekvés. 6 óra után keksz és vízivás, lábtorna..

És fel kellett kelni. Magad. Nem segíthetnek..

Na ez szerintem borzalom..

Lóg belőled a katéter, meg még egy kis tartály.

Nővérke kitámogatott zuhanyozni, ömlött a vér, de segítettek mindenben. Alulról zuhany felül cicamosdás, őrült fájdalmas első pisilés a katéter kivétele után.

Én fent aludtam az őrzőben, fájdalmas vérhigító szuri, altató, fájdalomcsillapító, mindent adnak.

Nekem iszonyat ijesztő volt az érzéketlenség, hogy nem érzem a lábaim.. Mintha levágták volna. Ettől majdnem megint elájultam, mondták hogy ne gondoljak rá, mert ettől rosszul lehet lenni.

3 napig rostmentes kaja pia..

Felkelni lefeküdni járni kín.. Nekem kb 3 hétig tartott ez..

Most 5 hónapos a babám, már nyilván jól vagyok de baloldalon fájdogál még és érzéketlen az egész hasam.

Babát elláti, szoptatni így nem éppen wellness..

Én hordtam haskötőt, nekem jólesett.

Szex ugyanúgy fájdalmas 2 hónap letelte után, mintha hüvelyi lett volna :/ És ugyanúgy van persze tisztuló vérzés-lochia.

Cicanacikkal, magas derekú gatyákkal készülj fel, farmer felejtős.

2019. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem sűrgösségi császárom volt. Az érzéstelenítést egyáltalán nem éreztem, mondjuk már egybefüggő fájásaim voltak, valószínüleg azért. Én semmit nem éreztem az ég világon. Férjem nekem is a fejemnél ült. Kérdeztem is Tőle, hogy mikor vágnak? Erre felsírt a kisfiam. 6 óra múlva talpra kellett állni, elmenni pisilni és irány az osztály. Szerda hajnalban volt a császár, szombaton már a 1,5 évessel voltam a játszótéren, rámkötve a kicsi. Addigra már semmit nem éreztem, elötte is maximum kellemetlenséget. Gondolj arra, hogy a hüvelyi szüléshez képest (az első nekem az volt) ez csak szúnyogcsípés:). Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!
2019. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó vagyok. Miért is lettem lepontozva? Tényleg érdekelne!
2019. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Utolsónak: lehet, hogy azért mert az nem a legjobb dolog, hogy az ilyen friss hasi műtét után már hordozod a picit és játszóterezel. Persze az élet nem áll meg, ez tény, de ez nem követendő példa! Te lehet, hogy szuperanyuként bírod, de ha lehet, pihenjen csak az ember!

Nálunk egyébként 5 napig kell bent maradni császár után, ha délután van a műtét, akkor az a nap már nem számít bele az 5-be.

2019. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Én is 5 napot voltam bent, annyit kellett. És igenis ez egy nagy hasi műtét kérdező, az egyik legnagyobb műtét, ha nem az életed múlik rajta ne rohanj a játszótérre/boltba/wellnes hotelbe majd 2 nap után.

Gondolom van apuka, tessen majd segítkezni. Nem őt vágják fel 10 rétegen át..

Az egészség az első, ne akard hogy szétváljon a heged meg belső vérzésed legyen, annyit csinálj amit muszáj, ne a mártír szuperanyákat nézd aki császár után 1 héttel a taposógépen van, olvastam ilyet is.

2019. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Betartottam az orvos utasításait, annyit csináljak, amennyit bírok és így is tettem. Szerda hajnalban volt a császárom, szombat reggel hazaengedtek, 1-es számú Női Klinikán mindenkit hazaengednek ennyi idő után, akinél nincs komplikáció. Van Apuka is természetesen, de ha nem érzi az ember, hogy feküdnie kell, akkor nem kell. Amúgy nagyon nem vagyok szuper anyuka.
2019. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi ez a "szuperanyuzás"? Oké nem a taposógépre gondolok. Nah de nehogy már gond legyen, hogy valaki jól viseli ezt az orbitális nagy hasi műtétet. 3.nap rohangáltam teljesen korrektül éreztem magam. Akkor én egy xar alak vagyok meg szuperanyu? Nem hiszem.
2019. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as és 7-es vagyok. Egyetértek az utolsóval, valaki így viseli, valaki úgy. A kérdező tapasztalatokra volt kíváncsi. Ez nem választható, de ne legyen baj, ha valaki pár nap után jól van.
2019. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én nem pontoztam le senkit valóban tapasztalatokra voltam kíváncsi.
2019. jún. 18. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!