Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » HOgy van a kórház választás?

HOgy van a kórház választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Kicsit világosítson már fel az aki tapasztaltabb.

a Bajcsyba szeretnék szülni, de nem fogok az orvost fogadni, viszont a terhesgondozásomat végig vívő doki az bajcsys doki, de neki a magánrendelésére járok . Ez elegendő, hogy azt a korházat jelöljem meg és az ottani ügyeletesnél szüljek ?


A védőnőm azt mondta hogy muszáj onnan fogadjak fel orvost, ha ott akarok szülni, de ezt igazából nem tartom reálisnak, nem hiszem hogy azért kötelezhetnek az orvos felfogadására, hogy én az adott kórházban szüljek!


Vagy hogy működik ez ?


ELőre is köszönöm annak aki segit egy két infóval .



2019. jún. 26. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Vajúdó nőt egyetlen kórházból sem utasítanak el (kivéve a koraszülést ha az adott korházban nincs PIC). Ez alapján ott szülsz ahol akarsz. Ha 5 percesekkel megjelensz a Bajcsyban akkor nem fogják azt mondani, hogy távozz mert nem oda tartozol.
2019. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszi a válaszod!
2019. jún. 26. 09:32
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván ha magadtól mész akkor nem küldenek el. Viszont ha mentőnek kell bevinni, annak nem te mondod meg. Oda visz ahová hivatalosan tartozol. Én ezért is inkább fogadtam orvost. Semmiképp nem akarok a körzeti kórházban szülni. A fogadott dokim adni fog egy papírt, hogy a mentőnek oda kell vinnie.
2019. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem indul be a szülés, mi lesz? Akkor muszáj leszel a körzeti kórházba menni, ha betöltöd a 40. hetet. A Bajcsyban nem fognak neked indítani vagy befektetni, ha nem oda tartozol és nincs fogadott dokid.
2019. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz hogy nem küldenek el..ha úgy ítélik meg hogy átérsz a területileg illetékes kórházba átküldhetnek.


Orvost kell fogadni minden más esetben.

2019. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A védőnőm azt mondta hogy muszáj onnan fogadjak fel orvost, ha ott akarok szülni, de ezt igazából nem tartom reálisnak, nem hiszem hogy azért kötelezhetnek az orvos felfogadására, hogy én az adott kórházban szüljek!


Valóban nem kötelezhetnek orvos fogadására, de nem is kötelesek ellátni, a két szép szemedért csak mert te ott akarsz szülni. SZTK alapon nem lehet válogatni, a körzetesbe kell menni. Persze ha beesel 2 perces fájásokkal nem küldhetnek el, de minden más esetben simán. Ha ott akarsz szülni egyszerűbb ha felfogadod a dokit akihez jársz. Úgy biztos nem ér meglepetés.

2019. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az utolsó 2 válaszoló írta. Hacsak nem éppen kiesik belőled a gyerek, átküldenek a lakcímed szerinti kórházba.

Javítanám azt is, aki azt írta, hogy koraszülésnél küldenek el, mivel akkor pont nem fognak! Míg ellátnak, keresnek a babának egy koraszülött ellátó helyet és átszállítják oda szülés után a babát. Koraszülésnél érdemes egyből a koraszülöttes legközelebbi kórházba menni,hacvan hely, onnan már nem kell átszállítani a picit.

A lényeg, hogy ott szülhetsz, ahol orvosod/szülésznőd van, vagy lakcím suerinti ellátóhely.

2019. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ki kell majd "centizned" azt a szülést, amint előttem is írták. Majdhogynem a váróban pottyanjon ki a gyerek, akkor nem küldhetnek el.
2019. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ugyan a kérdés már régi már lassan 4 hónapos a kislányom de farfekves miatt 32. Héttől meg volt az idopontom a császárra a bajcsyba fogadott doki nélkül ! Mivel maradt faros így az adott napon bementem másnap megcsinálták a császárt ! Senki a világon nem kérdezte meg hogy miért ott szülők amikor nincs is dokim fogadott és területileg máshova tartozom !
2020. jan. 9. 16:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Te a bajcsys magánorvosodnál már kiperkáltad az ottani kórházi ellátásodat.

Még jó, hogy nem küldtek el.

2020. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!