Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy ezektől félek?

Normális, hogy ezektől félek?

Figyelt kérdés

Kicsit rosszul esik bevallani magamnak és nem kellene ilyennek lennem, de alapból elég sok mindenen aggódó tipus vagyok, félek, hogy ezt kivetíteném a gyerekemre. Ahogy idősödök, a szülestől egyre kevésbé félek, egyre inkább legyőzi a félelmet a vágy, hogy gyermekünk legyen. De félek, hogy mi lesz, ha nem leszek jó anya, nem is értem, hogy hogyan lehet megtanulni azt a sok mindent, ami egy gyermek felneveléséhez kell. Szoktam olvasgatni fórumokat pedig, meg ezt a kategóriát. Már attól is félek, hogy mi lesz, ha nem ismerem fel, ha lázas, vagy ha nem tudom, mit kell csinálni, vagy mindent meg kell kérdeznem. Alapból eléggé kreatív személyiség vagyok, de egy gyerek úgy érzem, más. Félek, hogy rossz dolgot mondok neki, ami nem jó, szóval ilyesmi. Párom ért a gyerekekhez. Tudom, el kellene ezt engednem, de alapból én ilyen aggódó típus voltam mindig is, és szerintem még 85 évesen is az leszek, ha megélem.

Gondolom volt így más is. De azért köszönöm, hogy elolvastad.


25N 39F



#gyerek #szülés #gyermeknevelésre
2019. jún. 26. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Néha rám is rám tör a para, pedig az enyém hamarosan kibújik... azzal nyugtatom magam, ha fele olyan jó anya leszek, mint az enyém volt, akkor már nagy baj nem lehet. :)
2019. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezzel mindenki így van, én még egy pelenkázástól is féltem, sosem csináltam kisfiam születése előtt, de a kórházba

szülés itán el kellett látnom, és minden ment. A legtöbb dolog olyan természetes és egyszerű lesz, amikor már megszületik. Van egy-két helyzet, amit most is túlaggódok, tanácstalan vagy tehetetlen vagyok, de ekkor jön a férjem és megnyugtat vagy engem, vagy a babát 😉. Betegségek, meg nevélesi kerdésekben pedig nagyon sokat számít egy jó védőnő illetve gyermekorvos, a védőnőm már várandósság alatt annyi mindent "tanított" nekem.

2019. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Mintha magamat olvastam volna, és mindenki tökéletes választ adott. Viszont kiegészíteném (ne haragudj nem akarok szemét lenni de nem hagyhatom ki 😀) félj a szüléstől...
2019. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vállald be a babát, amiket írsz, pont azt mutatja, hogy jó anya leszel!
2019. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Féljek? :(
2019. jún. 26. 22:44
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen normális,h vannak félelmeid. És nem tudom,ki irta,de ne félj a szüléstől!!

Én első gyermekes anyuka vagyok,pont ilyen kérdesek kavarogtak bennem. Lassan 2 éves lesz a fiam és eljutottunk idáig valahogy😉

Boldog,kiegyensúlyozott gyerek,és mindent úgy csinálok vele az elejétől kezdve,ahogy az ösztöneim diktálják.

Ez most vicces lesz,de szülés előtt az volt a legnagyobb félelmem,h beöntést kapok majd. És túleltem😁

Aztán amióta megszületett,azóta azt érzem,h nekem ez egy folyamatos tanulás,örökös aggódás,féltés. És a maga nehézségei mellett a legboldogabb időszaka az életünknek. Mióta velünk van,még nem telt el nap nevetés nélkül😊

Észreveszel mindent,a legkissebb szusszanást is,azt is,ha lázas lesz,nyugi. Ha csak ránézel,mindent látsz,a legapróbb nyöszörgést is tudni fogod majd,mit jelent.

Sok boldog percet kivánok Neked az anyasághoz!

2019. jún. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok. Még annyit,h a nehezebb napokon jól jön,h a férfiak kicsit lazábbak. A párod biztosan segít majd átlendülni a nehezebb pillanatokon!
2019. jún. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Én nem tudtam gyerekekkel játszani előtte, más babát megfogni, hidd el a saját babád teljesen más tenni venni fogod gond nélkül. A nevelés pedig ösztönből jön, nem kell tanulni. Azokat a dolgokat fogod továbbadni amiket te kaptál, amiket ti hoztok magatokkal.


Ha lázas az teljesen egyértelmű egyébként. Bennem mai napig van ugyan félsz, ha baj történik nem tudom kezelni pedig mar 2.5 éves.

2019. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!