Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kisfiam 7 hónapos, jelenleg...

Kisfiam 7 hónapos, jelenleg 2-es MAM etetőcumival etetem. Mikor váltsak 3-asra?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy abból nagyon jön a folyadék, ezért félek picit alkalmazni még. De elvileg 4 hónapos kortól lehet. Mit javasoltok?

2019. szept. 1. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Hát azt látod, hogy a 2es már nem elég neki. Azért megtartanam a 2-t is, próba kepp lehet neki a nagyobbat, te látod, hogy mennyire jó neki. Pl mamot használunk mi is, de pl 6 hos, a 2es neki így is sok, egyenlőre maradunk annál.
2019. szept. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

6 hónapos kisfiam 1-esből eszik és nem fogok még váltani... nem fáj se neki, se nekem az a 10 perc míg megeszi.

Te miért akarsz egyáltalán?

Minél kisebb a lyuk rajta, annál jobban erősíti vele a szájizmait. A szoptatott babáknál természetesen megvan ez az, a tápszeresektől meg elvesszük azzal, hogy egyre könnyebbé tesszük nekik, holott ők is ügyesednek?

2019. szept. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Latod majd a gyereken, ha valtani kell. Nehezen eszik, elfarad, “beleizzad” az evesbe, abbahagyja tobbszor es felsir, tekereg, merges es ragja acunigumit, stb.

Legalabbis nekem az egyik nagyobb gyerekem ilyen tuneteket produkalt es most a legkisebb is, amikor az egyesrol kettesre kellett valtani.

Szinten Mam-ot hasznalunk es most 10 honaposan meg mindig a kettesbol eszik. Megvettem mar a harmast kiprobalni, de nem jott be, omlott a tej belole, alig birta nyelni, kifolyt oldalt, felrenyelt. Szoval marad a kettes. Eleve egyesrol kettesre is 5 honapos kora korul tertunk at, mert bukos volt, ha gyorsan evett, akkor visszajott neki minden.

De kiprobalhatod, ha jelet latod annak, hogy a kettes mar kicsi. En elraktam sterilizalva a harmadokat, majd eloveszem valamikor, karba nem fog menni.

2019. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok váltani, nem azért kérdeztem, csak kiváncsi voltam a véleményekre, meg hogy alapvetően mi a jobb a babának. Nem sajnálom az időt sem az etetésre. 😊 ő alapból 4,5 hónapos koráig 1-el evett, azóta 2-es. Mivel lassan 7 hónapos azt hittem ideje váltani, csak ennyi.
2019. szept. 1. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Másfél éves, reggel este kap tejitalt és még mindig a 2-es fejet használjuk. Őt 10 hónapos koráig szoptattam, de 3 hónapos korától este csak cumisüvegből volt hajlandó meginni az anyatejet (más etetésnél rendesen szoptattam, senki sem értette mi a gond este). A gyerekorvos mondta, hogy amíg csak lehet az 1-es fejet használjam, mert ugye abból jön a legnehezebben és dolgozzon csak meg érte, mintha a mellemből kéne kiszívni. Ha rájön, hogy az üvegből könnyebb, hamar leszokik, plusz a száj-és arcizmait is edze. 7 hónapos korában váltottunk 2-es fejre. Hármast megvettem 1 éves korában, de azóta se cseréltem le neki, mert nem látom szükségét.
2019. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!